آسیاتل

بازدید: 25

رئیس‌جمهور کره‌جنوبی برای پیشبرد مذاکرات واشنگتن-پیونگ‌یانگ به آمریکا می‌رود

منبع : انتخاب کد خبر: 1399024
مون جائه-این رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی که در سفری دو روزه به کره‌شمالی رفته است امروز به همراه کیم جونگ اون به کوه پکتو واقع در مرز کره‌شمالی-چین رفتند و پس از گفت‌وگو در این مکان مقدس کره‌ای‌ها، مون جائه این به سئول باز می‌گردد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

سخنگوی ریاست جمهوری کره جنوبی امروز (پنج شنبه) تاکید کرد، مون جائه-این پس از سفر به کره شمالی راهی آمریکا می شود تا به ارتقای گفت وگوها میان واشنگتن و پیونگ یانگ کمک کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مون جائه-این رئیس جمهوری کره جنوبی که در سفری دو روزه به کره شمالی رفته است امروز به همراه کیم جونگ اون به کوه پکتو واقع در مرز کره شمالی-چین رفتند و پس از گفت وگو در این مکان مقدس کره ای ها، مون جائه این به سئول باز می گردد.

یون یونگ-چان، سخنگوی ریاست جمهوری کره جنوبی تاکید کرد: رئیس جمهوری پس از بازگشت از پیونگ یانگ برای شرکت در نشست های مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک می رود. او در آمریکا گفت وگوها میان ایالات متحده و کره شمالی را تسهیل خواهد کرد و امید دارد که بتواند پل هایی را برای روابط آتی ایجاد کند.

کاخ سفید اوایل سپتامبر اعلام کرد، مون جائه این با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیدار خواهد کرد.

سفر مون جائه این به پیونگ یانگ سومین نشست میان رئیس جمهوری کره جنوبی و رهبر کره شمالی در بحبوحه روند دیپلماسی بر سر شبه جزیره کره محسوب می شود. حین گفت وگوهای اخیر آنها، کیم به امحای یک سایت آزمایش موتور موشک در کره شمالی متعهد شد. طرفین همچنین به چندین توافق در حوزه های نظامی شامل خاتمه رزمایش های توپخانه ای و توقف پرواز جنگنده ها در نزدیکی منطقه غیر نظامی شده میان دو کشور دست یافتند.

روابط کره شمالی با ایالات متحده آمریکا که از متحدان دیرینه کره جنوبی است، اندکی بهبود یافته است. کیم و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ماه ژوئن به میزبانی سنگاپور نشستی تاریخی برگزار کردند و طرفین به خلع سلاح هسته ای کامل در شبه جزیره کره متعهد شدند. با این حال تنش ها میان طرفین همچنان پا بر جاست و واشنگتن و پیونگ یانگ در روند خلع سلاح هسته ای پیشرفتی نداشته اند.

در همین حال رئیس جمهوری کره جنوبی پس از بازگشت از پیونگ یانگ در جمع خبرنگاران تاکید کرد، درباره احتمال پایان رسمی جنگ در شبه جزیره کره در سال جاری میلادی با دونالد ترامپ رایزنی خواهد کرد. او گفت: هدف امضای اعلامیه ای برای پایان دادن به جنگ در امسال است. من این مساله را با رئیس جمهوری آمریکا در میان می گذارم.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

تبلیغات

آسیاتک حمایت