آسیاتل

بازدید: 65

فیلم/ عزاداری سنتی محرم در بوشهر

منبع : انتخاب کد خبر: 1398826
بوشهر مانند بسیاری از شهرها و استان‌های کشورمان آئین خاص خود را برای سوگواری محرم دارد. نوع سینه‌زنی بوشهری شاید مشهورترین مولفه در عزاداری سنتی بوشهر باشد. در کنار این رسوم، شدِّه برداری یکی از سنت‌های کهن بوده که در ایام محرم انجام می‌شده و هم‌اکنون نیز در این منطقه رواج دارد. «شده» در زبان محلی به معنای استوار و راست‌قامت است. «شده» معمولا از پارچه یا دیگر اقلام زینتی تزئین می‌شود و در بالای آن از پرهای رنگارنگ برای جلب توجه استفاده می‌شود و دارای زنگوله‌هایی است که با تکان دادن آن نواهایی به وجود می‌آید.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 • فیلم/ عزاداری سنتی محرم در بوشهر


  بوشهر مانند بسیاری از شهرها و استان‌های کشورمان آئین خاص خود را برای سوگواری محرم دارد. نوع سینه‌زنی بوشهری شاید مشهورترین مولفه در عزاداری سنتی بوشهر باشد. در کنار این رسوم، شدِّه برداری یکی از سنت‌های کهن بوده که در ایام محرم انجام می‌شده و هم‌اکنو
 • فیلم/ عزاداری ایام محرم در کانادا


  شیعیان کانادا با حضور در آیینی که همه‌ساله با عنوان walking with Hossein در ونکوور برگزار می‌شود، در رثای اباعبدالله الحسین علیه‌السلام عزاداری کردند.
 • جمع آوری پرچم های عزاداری محرم در بحرین+فیلم


  نیروی های امنیتی رژیم آل خلیفه به جمع آوری پرچم های عزاداری ماه محرم در منطقه المصلی منامه اقدام کردند.
 • توقف اکران فیلم‌های کمدی در ایام عزاداری محرم


  با دستور سازمان سینمایی فیلم‌های کمدی در ایام محرم اجازه اکران ندارند.
 • تصاویری از آماده‌سازی حرم حضرت زینب (س) برای عزاداری محرم در صفحه سردار سلیمانی + فیلم


  صفحه منتسب به حاج قاسم سلیمانی ویدئویی از آماده سازی حرم حضرت زینب (س) برای عزاداری ایام محرم را منتشر کرد.
 • هدف از عزاداری محرم چیست؟


  مقام معظم رهبری می‌فرماید: «هیئت‌ها نمی‌توانند سکولار باشند؛ هر کس به امام حسین (ع) علاقه‌مند است یعنی علاقه‌مند به اسلام سیاسی است.»
 • عزاداری شب ششم محرم در مسجد ارک


  مراسم عزاداری شب ششم محرم با سخنرانی حجت الاسلام شیخ مصطفی کرمی و مداحی حاج منصور ارضی، حاج ابوالفضل بختیاری و کربلایی حسین قربانچه در مسجد ارک تهران برگزار شد.
 • عزاداری مردم بوشهر به یاد قربانیان کشتی (عکس)


  مراسم عزاداری سنتی بوشهری به یاد قربانیان کشتی سانچی امروز دوشنبه ۲۵ دی‌ماه در ساحل بوشهر با حضور پرشور مردم برگزارشد.طبق یک آیین قدیمی بوشهری، مردم پس از هر حادثه ناگوار دریایی در ساحل گرد هم می‌آیند و با سنج و دمام به یاد قربانیان سوگواری می‌کنند.
 • (عکس) عزاداری مردم بوشهر به یاد قربانیان کشتی


  مراسم عزاداری سنتی بوشهری به یاد قربانیان کشتی سانچی امروز دوشنبه ۲۵ دی‌ماه در ساحل بوشهر با حضور پرشور مردم برگزارشد.
 • عزاداری شب دهم از دهه سوم محرم در هیئت یا حسن مجتبی(ع)


  مراسم عزاداری شب دهم از دهه سوم محرم در هیئت یا حسن مجتبی(ع) حسینیه عشاق الحسن(ع) با سخنرانی حجت الاسلام حسین قربانلو و مداحی حاج سیدنورالدین دربندی، حاج علی انسانی و برادر محمد بخشیار و قرائت زیارت عاشورا توسط برادر محمدحسین حاجی وزیری برگزار شد.
 • عزاداری شب نهم از دهه سوم محرم در هیئت یا حسن مجتبی(ع)


  مراسم عزاداری شب نهم از دهه سوم محرم در هیئت یا حسن مجتبی(ع) حسینیه عشاق الحسن(ع) با سخنرانی حجت الاسلام حسین قربانلو و مداحی استاد حاج غلامعلی سماواتی، حاج علی علیان، برادر محمد معراجی، برادر سیدحمیدرضا میرصانع و برادر محمد بخشیار و قرائت زیارت عاشو
 • عزاداری دهه سوم محرم در حسینیه بیت العباس (ع)


  مراسم عزاداریدهه سوم محرم با سخنرانی حجت الاسلام شیخ عباس صراف ، مداحی حاج حسن خلج و حاج محسن عرب خالقی در حسینیه بیت العباس (ع) برگزار شد .
 • عزاداری شب سوم دهه سوم محرم در حسینیه بیت الزهرا(س)


  مراسم عزاداری شب سوم از دهه سوم ماه محرم با سخنرانی حجت الاسلام تویسرکانی و مداحی حاج منصور ارضی و حاج ابوالفضل بختیاری در حسینیه بیت الزهرا(س) برگزار شد.
 • عزاداری شب دوم دهه سوم محرم در حسینیه بیت الزهرا(س)


  مراسم عزاداری شب دوم از دهه سوم ماه محرم با سخنرانی حجت الاسلام تویسرکانی و مداحی حاج منصور ارضی در حسینیه بیت الزهرا(س) برگزار شد.
 • عزاداری دهه دوم محرم در هيئت فاطميون قم


  مراسم عزاداری دهه دوم محرم در هيئت فاطميون قم با سخنرانی حجه الاسلام والمسلمين موسوى مطلق و مداحی حاج مهدى سلحشور و برادر محمدجواد احمدى برگزار شد.

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا