آسیاتل

بازدید: 15

نتانیاهو با پوتین تماس گرفت

منبع : فرارو کد خبر: 1398695
بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در تماسی تلفنی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه سقوط جنگنده روسی "ایل ۲۰ " در سوریه را تسلیت گفت و نسبت به اعزام فرمانده نیروهای هوایی اسرائیل به مسکو برای انجام تحقیقات درخصوص این رخداد اعلام آمادگی کرد.

نتانیاهو با پوتین تماس گرفتنخست وزیر رژیم صهیونیستی در تماس تلفنی با رئیس جمهور روسیه سقوط جنگنده روسی "ایل ۲۰ " را به او تسلیت گفت و ادعا کرد، سوریه مسئول سقوط این جنگنده است.

به گزارش ایسنا به نقل از المیادین، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در تماسی تلفنی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه سقوط جنگنده روسی "ایل ۲۰ " در سوریه را تسلیت گفت و نسبت به اعزام فرمانده نیروهای هوایی اسرائیل به مسکو برای انجام تحقیقات درخصوص این رخداد اعلام آمادگی کرد.

نتانیاهو با این ادعا که سوریه مسئول سقوط این جنگنده است، پیشنهاد داد، همه اطلاعات لازم برای تحقیق در این زمینه ارائه شود.

پوتین نیز در این گفت وگوی تلفنی با بیان اینکه عملیات نیروی هوایی اسرائیل در سوریه نقض حاکمیت این کشور است، تصریح کرد با این اقدامات، توافق نامه های روسیه – اسرائیل درباره ممانعت از حوادث خطرناک زیر پا گذاشته شده و در نتیجه جنگنده روسیه توسط نیروهای هوایی سوریه بمباران شد.

وی اعلام کرد، روسیه سلامت و امنیت ارتش خود در سوریه را تضمین خواهد کرد و مسکو امنیت نظامیان خود در سوریه را پس از سقوط جنگنده ایل ۲۰ تقویت خواهد نمود.

وزارت دفاع روسیه پیشتر اعلام کرد، جنگنده "ایل-۲۰" روسیه در پی شلیک موشک "اس-۲۰۰" سوریه در حین رویارویی با حمله هوایی جنگنده های اسرائیلی به اهدافی در شهر لاذقیه سوریه سقوط کرد.

وزارت دفاع روسیه اسرائیل را مسئول کشته شدن ۱۵ سرباز روس خود در این هواپیما دانسته و اعلام کرد، مسکو حق دارد به اقدامات غیرمسؤولانه این رژیم واکنش نشان دهد.

شورای فدرال روسیه نیز اعلام کرد، نباید در قبال اقدامات تحریک آمیز اسرائیل مسامحه کرد و پدافند هوایی سوریه باید به روز شود.

در این راستا، دولت اسرائیل اظهار داشت، رهبری سیاسی و نظامی اسرائیل فعلا به اتهامات روسیه درباره دست داشتن اسرائیل در سقوط هواپیمای ایل ۲۰ واکنشی نشان نمی دهد.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

تبلیغات

آسیاتک حمایت