آسیاتل

بازدید: 29

میرزایی نیکو: با قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان از افراد توانمند حاضر در سیستم استفاده می‌شود

منبع : انتخاب کد خبر: 1398212
نماینده مردم دماوند در مجلس شورای اسلامی گفت: با اجرایی شدن قانون "منع به کارگیری بازنشستگان" از افراد توانمند حاضر در سیستم استفاده خواهد شد، اما این گونه نیست که جوانان خارج از بدنه بتوانند در عرصه‌های مدیریتی حضور یابند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نماینده مردم دماوند در مجلس شورای اسلامی گفت: با اجرایی شدن قانون "منع به کارگیری بازنشستگان" از افراد توانمند حاضر در سیستم استفاده خواهد شد، اما این گونه نیست که جوانان خارج از بدنه بتوانند در عرصه های مدیریتی حضور یابند.

قاسم میرزایی نیکو در گفت وگو با ایسنا، در خصوص تاثیرات اجرایی شدن قانون "منع به کارگیری بازنشستگان" بر روی کار آمدن جوانان، بیان کرد: قانون به کارگیری بازنشستگان، قانون بسیار خوبی است که با استقبال نمایندگان نیز مواجه شد، اما موفقیت و نحوه اجرایی شدن آن نیاز به تمهیداتی دارد که باید صورت گیرد. این قانون می تواند نقش ویژه ای در به کارگیری نیروهای متخصص داشته باشد، اما در اوضاع و احوال کنونی کشور نمی دانیم آن چه که اتفاق می افتد چه خواهد شد اما کلیت پر ثمری این قانون دارد.

وی در ادامه گفت : این که همه فکر می کنند جوانانی از بیرون بدنه دولت که همگی نظریه پرداز بوده و قابلیت اجرایی دارند، جایگزین بازنشستگان خواهند شد، اشتباه است. در صورتی این جوانان می توانند جایگزین مدیران بازنشسته شوند که تحولی در سازمان امور اداری و استخدامی شکل بگیرد. در غیر این صورت این افراد باید در آزمون متمرکز شرکت کنند و اگر قبول شوند در نهایت به عنوان یک کارمند ساده وارد سیستم می شوند.

نماینده مردم دماوند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این قانون از افرادی استفاده خواهد شد که در مجموعه ها حضور دارند و دارای قابلیت و توانمندی های لازم هستند که در آن جا نیز معمولا به صورت رده ای عمل می شود. یعنی کارشناس به مسئول اداره و مسئول اداره به معاون مدیر و به همین ترتیب تغییرات صورت می گیرد. این گونه نیست که به طور یک دفعه افراد مورد نظر بتوانند به سمت های مدیریتی برسند.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که کنار رفتن خودجوش بازنشستگان چه میزان می تواند در موفقیت این قانون موثر باشد؟ بیان کرد: بعید می دانم که این اتفاق بیافتد، چرا که اگر ما در طول این سال ها این گونه عمل می کردیم، امروز کشور وضعیت بهتری داشت. در گذشته حضرت امام خمینی (ره) می گفتند "اگر کسی توانمندی مسئولیتی را ندارد آن را کنار بگذارد" اما امروزه ما ادعا داریم که توانمند هستیم و حتی توانمندتر از ما وجود ندارد.

میرزایی نیکو در پایان گفت : یادم است زمانی که شهید رجایی قصد داشت وزیر انتخاب کند، همه می گفتند ما مسئولیت نمی پذیریم، اما امروز به جایی رسیده ایم زمانی که فراخوان داده می شود، همه به دنبال چندین کانال برای معرفی شدن و رسیدن به مقام هستند.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

تبلیغات

آسیاتک حمایت