آسیاتل

بازدید: 9

اسرائیل در فیلیپین کارخانه تسلیحاتی می‌سازد

منبع : انتخاب کد خبر: 1398025
شرکت سیستم‌های امنیتی پیشرفته "سیلور شادو" یادداشت تفاهمی با شرکت "رایو ایلومینار" به امضا رسانده تا کارخانه مذکور سال آتی عملیاتی شود. براساس گزارش‌ها، این دو شرکت منطقه لیمای در استان باتان را به عنوان محل ساخت احتمالی در نظر دارند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

یک شرکت تسلیحات سازی مطرح رژیم صهیونیستی قصد دارد یک کارخانه جدید در فیلیپین با هدف تولید مهمات و سلاح راه اندازی کند.

به گزارش ایسنا، به نقل اورشلیم پست، شرکت سیستم های امنیتی پیشرفته "سیلور شادو" یادداشت تفاهمی با شرکت "رایو ایلومینار" به امضا رسانده تا کارخانه مذکور سال آتی عملیاتی شود. براساس گزارش ها، این دو شرکت منطقه لیمای در استان باتان را به عنوان محل ساخت احتمالی در نظر دارند.

براساس گزارش خبرگزاری فیلیپین، شرکت تسلیحاتی رژیم صهیونیستی به سرمایه گذاری ابتدایی ۵۰ میلیون دلاری متعهد شده است و همچنین قصد دارد دست کم ۱۶۰ پرسنل را آموزش و استخدام کند. رایزنی این شرکت ها پیش از سفر رودریگو دوترته، رئیس جمهوری فیلیپین به سرزمین های اشغالی در ماه اوت انجام شده بود.

رژیم صهیونیستی و فیلیپین روابط امنیتی تنگاتنگی دارند و تل آویو در سال های گذشته مقادیر انبوهی سلاح به ارتش مانیل فروخته است. با افزایش تنش ها بر سر جزایر اسپارتلی در دریای چین جنوبی میان مالزی، چین، فیلیپین و ویتنام حجم انتقال تسلیحات به این منطقه تشدید شده است.

در جریان سفر دوترته به اسرائیل، بیش از ۲۰ توافق به ارزش ۸۳ میلیون دلار به امضا رسید. خبرگزاری فیلیپین گزارش داد، ۱۴ توافقنامه و یادداشت تفاهم به امضا رسید و هشت سند همکاری با شرکت های اسرائیلی برای سرمایه گذاری در این کشور شرق آسیا به امضا رسید.

فروش تسلیحات و تداوم همکاری نظامی با فیلیپین در حالی انجام می شود که آمریکا و دیگر کشورها بابت نقض های حقوق بشری دوترته از فروش تسلیحات به این کشور امتناع کردند. جنگ جنجالی این کشور با قاچاقچیان مواد مخدر تاکنون جان بیش از ۱۲ هزار تن را گرفته است.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

شکایت های مشتریان مفتاح رهنورد هفته آینده گزارش خواهد شد

شکایت های مشتریان مفتاح رهنورد هفته آینده گزارش خواهد شد

گزارش راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات و مدیران دستگاه‌های اجرایی

گزارش راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات و مدیران دستگاه‌های اجرایی

تبلیغات

آسیاتک حمایت