آسیاتل

بازدید: 26

لاوروف: واکنش اولیه طالبان به دعوتش به نشست صلح افغانستان مثبت بود

منبع : انتخاب کد خبر: 1385648
سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در جمع خبرنگاران در سوچی گفت که روسیه از طالبان برای حضور در نشست چهارم سپتامبر سال جاری میلادی دعوت به عمل آورده و واکنش اولیه از جانب این گروه مثبت بوده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزیر خارجه روسیه با اعلام اینکه نمایندگانی از طالبان افغانستان قرار است در نشست صلح مسکو در ماه آتی میلادی شرکت کنند، گفت: طالبان در مقابله با داعش نقشی ندارد و از آن استفاده نمی شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در جمع خبرنگاران در سوچی گفت که روسیه از طالبان برای حضور در نشست چهارم سپتامبر سال جاری میلادی دعوت به عمل آورده و واکنش اولیه از جانب این گروه مثبت بوده است.

وی ادامه داد: امیدوارم که این نشست سازنده باشد.

عبدالقیوم کوچای، سفیر افغانستان در مسکو نیز از حضور طالبان در این مذاکرات استقبال کرد.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد که مسکو از چندین کشور دیگر شامل آمریکا برای حضور در این نشست دعوت به عمل آورده است.

در ادامه این بیانیه همچنین آمده است که مسکو از اقدامات دولت کابل برای برقراری آتش بس سه ماهه که از 20 اوت آغاز شده، استقبال می کند.

در همین حال، یکی از مقام های وزارت خارجه آمریکا گفته است که دولت واشنگتن تمایلی به حضور در این نشست ندارد و ادامه داد: براساس نشست های قبلی که با ابتکار عمل روسیه برگزار شده، براین باوریم که این نشست بعید است نتیجه و پیشرفتی در پی داشته باشد.

در همین حال، لاوروف احتمال استفاده از طالبان برای رویارویی و مقابله با داعش در افغانستان را رد کرد.

وی در جریان نشست خبری با وزیر خارجه صربستان گفت: نمی توانم حتی چنین فرضیه ای را تصور کنم که چگونه روسیه می تواند از طالبان برای مقابله با داعش استفاده کند. ما از تمامی ظرفیت های خود برای مقابله با این گروه تروریستی استفاده می کنیم.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

تبلیغات

آسیاتک حمایت