آسیاتل

بازدید: 53

سروش نماینده تهران: سوال جامعه این است که، پس دولت چه می‌کند؟

منبع : انتخاب کد خبر: 1385637
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: نمایندگان مجلس نمی‌توانند نسبت به فشارهای معیشتی جامعه بی‌تفاوت باشند و چیزی نگویند تا رییس‌جمهور و تیم اقتصادی دولت به شیوه‌ها و بهانه‌های مختلف از پاسخگویی به مجلس طفره برود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: نمایندگان مجلس نمی توانند نسبت به فشارهای معیشتی جامعه بی تفاوت باشند و چیزی نگویند تا رییس جمهور و تیم اقتصادی دولت به شیوه ها و بهانه های مختلف از پاسخگویی به مجلس طفره برود.

ابوالفضل سروش در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به نابسامانی های ارزی و اقتصادی فشار اقتصادی و معیشتی بر مردم به شدت افزایش یافته است. برای آحاد مختلف جامعه سوال است که پس، دولت چه می کند؟ چرا بسته ارزی که اخیرا به اجرا درآمد، هفت ماه قبل به اجرا گذاشته نشد؟ مگر نمی دانستید خروج ترامپ از برجام آثار تورمی دارد، چرا اینقدر تعلل کرد؟

وی معتقد است: مدیران اجرایی تهدید دی ماه ترامپ به خروج از برجام و حتی خروج خرداد ماه ترامپ از برجام را باور نداشتند به همین دلیل هیچ برنامه پیشگیرانه ای تدوین و اجرا نکردند. مجلس به نمایندگی از موکلان خود در روز سوال از رییس جمهور از روحانی سوال خواهد کرد که دلیل این رفتار چه بود؟

وی گفت: بخشی از اعضای جبهه پایداری و بخشی از نمایندگان فراکسیون امید با دو نیت مختلف طرح سوال از رییس جمهور را دنبال کردند، جبهه پایداری برای فشار بر دولت و فراکسیون امید برای افشای واقعیات پشت پرده و البته بسیاری از نمایندگان اصولگرا و اصلاح طلب مجلس با هیچ نیت سیاسی این سوال را دنبال نکردند بلکه حقیقتا دنبال پاسخ یابی دلایل کندی دولت در واکنش به نابسامانی های اقتصادی و ارزی هستند. ما از رییس جمهور می خواهیم جواب مردم را بدهد که «چر؟ا» .

این عضو کمیسیون اجتماعی ادامه داد: نمی شود که مردم مثل اسپند روی آتش بالا و پایین بپرند و دولت واکنش کند و منفعلانه نسبت به مشکلات و چالش های عدیده آنان داشته باشد. حداقل رفتاری که باید با دولت مردان شود، سرزنش و توبیخ کردن آن هاست.

وی متذکر شد: وظیفه مجلس نظارت بر عملکرد مسؤولان اجرایی است و برای انجام این وظیفه با قوت از ابزار سوال از رییس جمهور و استیضاح وزرا استفاده می کند و این کار را کاراترین راه حل برای کنترل نابسامانی های اقتصادی می داند.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

گزارشی از کوتاه‌ترین برنامه نود

گزارشی از کوتاه‌ترین برنامه نود

تبلیغات

آسیاتک حمایت