آسیاتل

بازدید: 56

اتهام مالی به یک عضو دیگر کنگره آمریکا: ۲۵۰ هزار دلار پول مبارزات انتخاباتی را صرف دندانپزشکی، شهریه تحصیلی کودکان خود و رفتن به خانه اقوامش کرده

منبع : انتخاب کد خبر: 1385611
«دانکن هانتر» عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا و همسرش به سوءاستفاده از بیش از ۲۵۰ هزار دلار پول مبارزات انتخاباتی برای مصارف شخصی متهم شده و تحت پیگرد قرار گرفتند. دادستان‌ها با صدور کیفرخواستی اعلام کردند که این نماینده ایالت کالیفرنیا و همسرش از بودجه انتخاباتی برای سفر به ایتالیا و هاوایی، پرداخت هزینه‌های دندانپزشکی خانواده، شهریه تحصیلی کودکان خود و رفتن به خانه شماری از اقوام و خویشان استفاده کرده اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

«دانکن هانتر» عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا و همسرش به سوءاستفاده از بیش از ۲۵۰ هزار دلار پول مبارزات انتخاباتی برای مصارف شخصی متهم شده و تحت پیگرد قرار گرفتند.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای هیل، دادستان ها با صدور کیفرخواستی اعلام کردند که این نماینده ایالت کالیفرنیا و همسرش از بودجه انتخاباتی برای سفر به ایتالیا و هاوایی، پرداخت هزینه های دندانپزشکی خانواده، شهریه تحصیلی کودکان خود و رفتن به خانه شماری از اقوام و خویشان استفاده کرده اند.
این نماینده متهم است که اسناد دستکاری شده را در اختیار «کمیسیون فدرال انتخابات» گذاشته و مدعی شده که این هزینه ها را برای «سفر های انتخاباتی»، «صرف شام با داوطلبان و حامیان مالی»، «کارت هدیه» برای امور خیریه و موارد دیگر صرف کرده است.
«نانسی پلوسی» لیدر دموکرات ها در مجلس نمایندگان آمریکا خواستار استعفای هانتر شد.
این خبر در روزی منتشر می شود که دو نفر از مشاوران سابق دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به دلیل مسائل مالی در دادگاه حاضر شدند.
«پال مانافورت» رئیس پیشین ستاد انتخابات ترامپ در سال ۲۰۱۶ روز سه شنبه در دادگاهی در ایالت ویرجینیا به اتهام فرارمالیاتی، کلاهبرداری بانکی و کتمان حساب ها در بانک های خارجی محاکمه شد.
در همین حال، «مایکل کوهن» وکیل سابق ترامپ نیز در دادگاهی فدرال در نیویورک به پنج فقره فرار مالیاتی، نقض قوانین مالی انتخاباتی و کلاهبرداری بانکی اعتراف کرد.
کوهن به قاضی دادگاه گفت که به دستور کاندیدای وقت ریاست جمهوری (ترامپ) ۱۳۰ هزار دلار در جهت ساکت کردن به یک نفر داده و سپس همان میزان مبلغ را از ترامپ پس گرفته است. منظور کوهن پرداخت حق السکوت به یک بازیگر فیلم های مستهجن بود که ترامپ با وی رابطه داشت.
بررسی پرونده های کوهن و مانافورت جزو اولین مواردی است که در پی تحقیقات «رابرت مولر» به دادگاه ارجاع شده است. مولر بازرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکاست.
نهاد های اطلاعاتی آمریکا روس ها را به دخالت در انتخابات این کشور متهم کرده اند. ترامپ تبانی با روس ها را رد کرده است. مسکو نیز دخالت در انتخابات آمریکا را تکذیب کرد.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش مأمور سابق «اف‌بی‌آی» از سردار سلیمانی

گزارش مأمور سابق «اف‌بی‌آی» از سردار سلیمانی

گزارشی از کوتاه‌ترین برنامه نود

گزارشی از کوتاه‌ترین برنامه نود

تبلیغات

آسیاتک حمایت