آسیاتل

بازدید: 42

هشدار به ذبح‌کنندگان غیربهداشتی دام در عید قربان

منبع : سایت خبری آفتاب کد خبر: 1385538
عبدالحسین رحیمی رئیس سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران در نشست خبری اعلام کرد: امسال ویروس بیماری خطرناک تب کریمه کنگو از سال گذشته فعال‌تر است و باید مردم متوجه باشند کشتار غیربهداشتی دام در معابر و منازل بسیار خطرناک است.
آفتاب‌‌نیوز :
رئیس سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران با اشاره به اینکه تب کریمه کنگو سال قبل هم بود، ولی امسال به دلیل مصادف شدن با فصل گرمتر در مردادماه، نسبت به سال گذشته این ویروس فعالتر شده، به مردم هشدار داد از خرید خارج از جایگاه عرضه بهداشتی خودداری کنند.

رحیمی در پاسخ به سئواليمبني بر اينكه  چقدر احتمال می‌دهید امسال تب کریمه کنگو آلودگی در تهران ایجاد کند، گفت: سال گذشته شناسایی دام بیمار و ضبط دام را در جایگاه‌ها داشتیم. هم دام ضبطی به صورت لاشه کامل در تهران داشتیم و سال قبل هم قبل از ورود به جایگاه، دام بیمار ضبط شده است، ولی تب کریمه کنگو نبوده است. دلیلش هم این است که وقتی عرضه کنندگان می‌دانند جایگاه‌ها کنترل می‌شود، دام بیمار را به جایگاه‌های بهداشتی نمی‌آورند. به همین دلیل به مردم توصیه می‌کنیم حتما دام قربانی خود را از جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام تهیه کنند.

رحیمی در ابتدای جلسه خود با خبرنگاران گفت: ۲۷ جایگاه عرضه بهداشتی دام برای قربانی کردن گوسفند در عید قربان در شهر تهران ساماندهی شده است. تلاش می‌کنیم هر ساله این جایگاه‌ها بیشتر خواهد شد. البته با ساماندهی مراکز عرضه بهداشتی دام وابسته به خیریه‌ها در تهران ۴۰ جایگاه وجود دارد. این جایگاه‌ها برای دو روز عرفه و عیدقربان در نظر گرفته می‌شود. در جایگاه‌های عرضه شهرداری، ۴ مرتبه گوسفند زنده و لاشه معاینه می‌شود تا از سلامت دام قربان شده، اطمینان حاصل شود. همچنین ناظر شرعی بر روند شرعی ذبح دام نظارت دارد.

او ادامه داد: زمان کار جایگاه‌ها در روز عرفه از ساعت ۹ تا ۱۹ آغاز می‌شود و در روز عید قربان از ۵ صبح آغاز سرویس دهی را خواهیم داشت و به لحاظ شرعی باید تا ظهر، قربان کردن دام صورت گیرد، ولی عرضه خدمات ذبح دام و آماده سازی لاشه در بعدازظهر صورت می‌گیرد.
خبرانلاين 

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

هوآوی گزارش‌های درآمد شش ماه اول 2018 را اعلام کرد

هوآوی گزارش‌های درآمد شش ماه اول 2018 را اعلام کرد

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

حسن‌زاده: زمانی که گزارشات کامل از بازی سپاهان و پرسپولیس برسد وظیفه خود را انجام می‌دهیم/ باید دقت بیشتری به خرج دهیم

حسن‌زاده: زمانی که گزارشات کامل از بازی سپاهان و پرسپولیس برسد وظیفه خود را انجام می‌دهیم/ باید دقت بیشتری به خرج دهیم

تبلیغات

آسیاتک حمایت