آسیاتل

بازدید: 42

مراتع شیروان در آتش سوخت

منبع : سایت خبری پول نیوز کد خبر: 1384967
پول‌نیوز - هادی جواهری رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شیروان از آتش سوزی ۸ هکتار از مراتع چشمه سبز ارتفاعات شاه جهان خبر داد.

هادی جواهری رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شیروان اظهار داشت: با حضور به موقع نیرو‌های یگان حفاظت منابع طبیعی شیروان، حریق پس از ۲ ساعت مهار شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون علت حادثه در دست بررسی است گفت: وقوع آتش سوزی در مراتع و طبیعت هر ساله سطح گسترده‌ای از جنگل‌ها و مراتع را تخریب می‌کند که باعث خسارت به طبیعت می‌شود.

جواهری افزود: مراتع و جنگل‌ها سرمایه‌های عظیم ملی هستند که هر فرد به نوبه خود در حفظ و حراست از آن‌ها و همچنین جلوگیری از تخریب و خسارت‌های ناشی از حوادث وقوع آتش در دل طبیعت نقش مهم دارد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شیروان گفت: مراتع و عرصه‌های طبیعی و پوشش گیاهی در اقتصاد و توسعه پایدار هر منطقه نقش اثر گذار دارد.

از ابتدای امسال تاکنون بویژه در فصل گرمان شاهد آتش سوزی‌های گسترده در سطح جنگل‌ها و بیشه زار‌های شهرستان‌های مانه و سملقان، اسفراین، گرمه و جاجرم بودیم که به گفته مسئولان بیش از ۹۰ درصد آن عوامل انسانی بوده است.

شهرستان شیروان ۴۰۰ هزار هکتار گستره دارد که ۲۹۰ هزار هکتار آن به صورت منابع طبیعی تجدید شونده و ۱۱۰ هزار هکتار مستثنیات قانونی اشخاص شامل زمین‌های زراعی، باغی، جاده و محدوده روستا‌ها و شهر‌ها است.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

تبلیغات

آسیاتک حمایت