آسیاتل

بازدید: 30

روسیه: از طالبان برای شرکت در نشست مسکو دعوت کردیم

منبع : انتخاب کد خبر: 1384784
نماینده ویژه پوتین در امور افغانستان گفت: روسیه انتظار دارد طالبان در مذاکرات افغانستان که قرار است 4 سپتامبر در مسکو برگزار شود حضور داشته باشند.موضوعات این نشست تنها مربوط به آتش‌بس نخواهد بود و ما بدنبال یک فرآیند پایدار در رابطه با آشتی ملی و صلح در افغانستان خواهیم بود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

نماینده رئیس جمهور روسیه تأکید کرد، انتظار داریم طالبان در مذاکراتی که قرار است در مسکو درباره افغانستان برگزار شود، شرکت کند.

به گزارش فارس، «ضمیر کابلوف» نماینده ویژه پوتین در امور افغانستان تأکید کرد که مسکو انتظار دارد طالبان نیز در مذاکرات افغانستان در روسیه شرکت کند.

بنا بر گزاری خبرگزاری «اسپوتنیک»، این دیپلمات روس گفت: «روسیه انتظار دارد طالبان در مذاکرات افغانستان که قرار است 4 سپتامبر در مسکو برگزار شود حضور داشته باشند.»

کابلوف در پاسخ به این سوال که آیا نمایندگان طالبان در مذاکرات شرکت می کنند، افزود: «ما آنها را به این نشست دعوت کرده و همچنین آنها را تشویق کردیم که در این نشست حضور داشته باشند.»

به نوشته اسپوتینک، وی همچنین گفت: «موضوعات این نشست تنها مربوط به آتش بس نخواهد بود و ما بدنبال یک فرآیند پایدار در رابطه با آشتی ملی و صلح در افغانستان خواهیم بود.»


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

تبلیغات

آسیاتک حمایت