آسیاتل

بازدید: 68

هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم شد

منبع : انتخاب کد خبر: 1384513
کیفیت هوای تهران امروز -دوشنبه- با افزایش آلاینده ذرات معلق با قطر کمتراز ۲، ۵ میکرون در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

کیفیت هوای تهران امروز -دوشنبه- با افزایش آلاینده ذرات معلق با قطر کمتراز ۲، ۵ میکرون در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت.

به گزارش ایرنا از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ صبح امروز، با ۴۲ عدد افزایش بر روی ۱۱۷ قرار گرفته و برای گروه های حساس ناسالم است.
همچنین دراین مدت میزان آلاینده ذرات معلق با قطرکمتر از ۱۰ میکرون از ۶۷ به ۱۳۵ افزایش و میزان آلاینده منوکسید کربن نیز از ۲۲ به ۱۸ کاهش یافته است.
بر اساس این گزارش، ایستگاه های فرمانداری شهر ری با شاخص ۱۵۳، پیروزی (منطقه ۱۳) با شاخص ۱۳۹ و شهرداری منطقه ۲۱ و بوستان سلامت (منطقه ۱۷) به طور مشترک با شاخص ۱۳۸ بیشترین میزان آلودگی هوای شهر تهران در این مدت را داشتند.
همچنین ایستگاه های شهرداری منطقه ۲، مسعودیه (منطقه ۱۵) و پونک (منطقه ۵) به ترتیب با شاخص های ۸۰، ۹۵ و ۹۹ کمترین آلودگی مناطق شهر تهران دراین مدت را داشتند.
«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر|

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر| "احمد تن تن" کیست؟

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

تبلیغات

آسیاتک حمایت