آسیاتل

بازدید: 52

وزیر دفاع: تمرکز و اولویت ما بر روی قدرت موشکی است/ همه نیازها را خودمان برطرف می کنیم

منبع : سایت خبری آفتاب کد خبر: 1383803
امیر حاتمی درخصوص اولویت‌های صنعت دفاعی کشور گفت: اولویت اول ما موضوع موشکی است که در این حوزه وضعیت خوبی داریم و باید آن را ارتقا می‌دادیم.
آفتاب‌‌نیوز :
امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح طی سخنانی در برنامه زنده تلویزیونی «نگاه یک» به بهانه ۳۱ مردادماه روز صنعت دفاعی اظهار داشت: یکسال اخیر سال پر تلاشی برای مجموعه دفاعی کشور بود که البته این مجموعه در طول سال‌های انقلاب همواره پرتلاش بوده است.

وی افزود: ما برنامه خوبی را آماده و تقدیم مجلس، رییس جمهور و فرماندهی معظم کل قوا کردیم و در ۶ ماه باقی مانده سال ۹۶، یک تغییرات جزئی در اولویت‌ها دادیم و برنامه ۹۷ را بر اساس برنامه ۴ ساله‌ای که به مجلس تقدیم شد تدوین کردیم.

وزیر دفاع گفت: تمرکز ما بر روی اولویت‌ها بود که اولویت اول ما موضوع موشکی است که در این حوزه وضعیت خوبی داریم و باید آن را ارتقا می‌دادیم.

امیر حاتمی با اشاره به رونمایی اخیر از موشک فاتح مبین اظهار داشت: ما به لحاظ تنوع وضعیت خوبی داریم و بیشتر به سمت پارامتر‌های دیگر نظیر چابکی، رادار گریزی و دقت بالا‌تر و پایداری در مقابل شرایط محیطی مختلف رفتیم و سایر قابلیت‌های راهبردی رفتیم.

وی با بیان اینکه در مجموع در حوزه تسلیحات اتفاقات خوبی افتاده است، افزود: برای مثال، همکاران من در حوزه مقابله با موشک‌های بالستیک و کروز کار‌های خوبی کردند و در حوزه زمینه نیز تانک کرار را داشتیم که الان برای تست‌های نهایی در اختیار نیرو‌های مسلح است.

وزیر دفاع با تاکید بر اهمیت صلح و پایندی به صلح گفت: ما هیچگاه به دلیل حرمت‌های شرعی سراغ تسلیحات کشتار جمعی و سلاح هسته‌ای نرفته و نمی‌رویم، ولی اجازه تعدی به منافع خود را نداده و به صلح پایبندیم.

امیر حاتمی خاطرنشان کرد: بسیاری از کار‌های ما بر مبنای طراحی‌های داخلی است. ما دارای یک صنعت به تمام معنا هستیم و از داشته‌های بانک فناوری خود استفاده کرده روی پلتفرم‌های مشخصی حرکت می‌کنیم.

وی گفت: موشک فاتح مبین یکی از اعضای خانواده فاتح است که هرروز به توانایی‌های این کلاس متناسب با تهدیدات افزوده می‌شود.

وزیر دفاع اضافه کرد: ما این توان را داریم که همه نیاز‌های خود را برطرف کنیم.

منبع: فارس

loading...
دانلود نرم افزار

گزارش ها

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

تبلیغات

آسیاتک حمایت