آسیاتل

بازدید: 96

حسین راغفر: نتیجه دلار ۹ هزار تومانی ناآرامی‌های گسترده خواهد بود

منبع : فرارو کد خبر: 1382196
او در پاسخ به این سوال که آیا پس از دستور دولت برای راه‌اندازی بازار آزاد ارز شاهد ثبات در قیمت ها خواهیم بود،؟گفت: سوالاتی از این جنس خود بیانگر اهداف دولت در این حوزه و شوک به جامعه است.

یک پژوهشگر حوزه فقر و عدالت اجتماعی می گوید: دولت با اقدامات خود در مورد بازار ارز مردم را به مرگ گرفت تا به تب راضی شوند اما نتیجه نرخ ارز ۹ هزار تومانی ناآرامی های گسترده است.

حسین راغفر، اقتصاددان و پژوهشگر حوزه فقر و عدالت اجتماعی در گفتگو با شفقنا با اشاره به تحولات اخیر بازار ارز و همچنین قیمت گذاری دستوری در این حوزه عنوان کرد: نسخه برداری سیاست های اقتصادی نئولیبرال برای شرایط کنونی اقتصاد ایران اقدامی بر ضد بازار و بخش خصوصی واقعی در کشور است.

او در پاسخ به این سوال که آیا پس از دستور دولت برای راه اندازی بازار آزاد ارز شاهد ثبات در قیمت ها خواهیم بود،؟گفت: سوالاتی از این جنس خود بیانگر اهداف دولت در این حوزه و شوک به جامعه است.

راغفر اضافه کرد: هدف دولت این بود که قیمت ارز را بر پایه ۱۲ هزار تومان افزایش دهد و درنهایت به اصطلاح به مرگ بگیرند تا به تب راضی شویم. از دید من این اتفاق در صورتی که حادث شود یک جنایت است.

تصمیم گیری ها به نفع مافیای ثروت و قدرت

این اقتصاددان افزود: سیستم تصمیم گیری مجلس و دولت در حال حاضر به نفع جیب مافیای ثروت و قدرت عمل می کند.

این پژوهشگر حوزه فقر و عدالت اجتماعی معتقد است: منافع مافیای ثروت و قدرت در حال حاضر در بازار ارز بر عدد ۹ هزار تومان متمرکز است.

راغفر در پایان تأکید می کند: امیدوار هستم که قیمت ارز بر پایه عدد ۹ هزار تومان ثابت باقی نماند زیرا نتیجه این امر ناآرامی های گسترده و شدید در سطح کشور خواهد بود.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر|

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر| "احمد تن تن" کیست؟

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

تبلیغات

آسیاتک حمایت