آسیاتل

بازدید: 131

رجب‌صفراف محبوب دل حسن عباسی و یامین پور

منبع : فرارو کد خبر: 1381690
صفراف گفته بود به عنوان عضو تیم مذاکره کننده روسیه در دهه 70، تعجب کردیم که چرا ایران بر سهم 50 درصدی خود از دریای خزر در مذاکرات ایستادگی نکرد. صفراف البته دو روز بعد اظهاراتش را پس گرفت. با این حال بد نیست بدانیم او کارشناس مورد علاقه برنامه «جهان‌آرا» است.

رجب صفراف محبوب دل

رجب صفراف که با اظهارنظر جنجالی اش در مورد سهم ایران از دریای خزر در بی بی سی،مورد توجه قرار گرفت.

به گزارش امتداد، او از جمله کارشناسان مورد علاقه دلواپسان و روسوفیل های وطنی است. صفراف گفته بود به عنوان عضو تیم مذاکره کننده روسیه در دهه 70، تعجب کردیم که چرا ایران بر سهم 50 درصدی خود از دریای خزر در مذاکرات ایستادگی نکرد. صفراف البته دو روز بعد اظهاراتش را پس گرفت.

با این حال بد نیست بدانیم او کارشناس مورد علاقه برنامه «جهان آرا» است. برنامه ای که توسط یامین پور (نزدیک به پایداری) مجری گری می شود. این برنامه او را مدیر مطالعات ایران معاصر در مسکو معرفی می کند.

به چند اظهارنظر از صفر در مقاطع زمانی مختلف برای شناخت وی توجه کنید:

٣ آبان ٨٩: سفیر روسیه از نقش صفراف می گوید: مجله ای به نام "ایران معاصر" در روسیه به چاپ می رسد که برای آشنا سازی دو ملت با فرهنگ یکدیگر بسیار موثر است. این مجله توسط یک شرق شناس به نام رجب صفراف منتشر می شود.

٢٧ آذر ٩٠: دانشگاه تهران: روسیه در قضیه ایران، فریب غرب را خورد.

٢٢ آذر ٩٠: جام جم: ماموریت اصلی كه غرب به رهبری ایالات متحده با استفاده از ساختارهایی چون آژانس بین المللی انرژی اتمی مطرح می كند، سرنگون كردن رژیم كنونی ایران است.

٢٧ دی ٩٦: او در برنام جهان آرا روایت دیدار حاج قاسم سلیمانی و پوتین را اینگونه روایت کرد: مطبوعات روسیه این دیدار را تایید نمی کنند اما من می گویم این دیدار انجام شده و در آن دیدار آقای پوتین از نظرات واقع گرایانه و عملیاتی آقای سلیمانی استفاده کردند. البته من معتقدم پوتین نابغه سیاسی جهانی است.

٣١ خرداد ٩٦: برنامه جهان آرا، صفراف: در پاسخ به این سئوال که آیا دولت روسیه عملیات موشکی ایران علیه داعش را موفقیت آمیز ارزیابی می کند یا خیر اظهارداشت: دیروز جمهوری اسلامی ایران برای خودش یک جایگاه جدیدی تعیین کرد و در سرنوشت مبارزه علیه تروریسم بین المللی صفحه ای ایجاد کرد که واقعاً در نقش یک بازیگر اصلی به صحنه آمد. روسیه مطمئناً از این موضوع راضی است، چون به یک متحد بسیار قوی در منطقه نیاز دارد و چنین متحدی را در چهره ایران می بیند. (مهمان دیگر برنامه حسن عباسی بود)


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر|

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر| "احمد تن تن" کیست؟

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

تبلیغات

آسیاتک حمایت