آسیاتل

بازدید: 33

عراق: از هرگونه اقدام ترکیه برای مقابله با کاهش ارزش لیر حمایت می‌کنیم

منبع : سایت خبری آفتاب کد خبر: 1381646
حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق طی سخنانی در نشست مشترک رسانه‌ای با رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در آنکارا گفت:از هرگونه اقدام ترکیه برای مقابله با کاهش ارزش لیر حمایت می‌کنیم. حضور سرمایه گذاران تُرکیه به توسعه روابط در زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی کمک کرده است.
آفتاب‌‌نیوز :
به گزارش آناتولی العبادی در ادامه همچنین اظهار داشت:

"در زمینه امنیت مرز‌ها با ترکیه اتفاق‌نظر داریم. مایل به حضور هیچ‌کدام از گروه‌های تروریستی در داخل مرز‌های عراق نیستیم و در مقابل آن خواهیم ایستاد"

مذاکره برای اجرای پروژه برق، انتقال انرژی و گاز آغاز شده است. خط انتقال برق در جیزره ترکیه پایان یافته و مسیر انتقال آن به عراق حدود ۱۰ تا ۱۵ کیلومتر باقی مانده است.

هم اکنون پروژه بهره‌برداری از یک خط لوله نفت جدید در استان کرکوک مطرح است. با اتمام این پروژه از دومین خط لوله انتقال نفت عراق به ترکیه نیز بهره‌برداری خواهد شد''.
عصرایران

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر|

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر| "احمد تن تن" کیست؟

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

تبلیغات

آسیاتک حمایت