آسیاتل

بازدید: 30

زنجیره ارزش زعفران با همکاری اتحادیه اروپا در ایران شکل می‌گیرد

منبع : سایت خبری آفتاب کد خبر: 1381557
معاون امور بین‌الملل بخش گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی گفت: با اتحادیه اروپا به تعاملی دست یافتیم تا به ما در زمینه زنجیره ارزش زعفران کمک کنند. یعنی از صفر تا صد در کنار ما خواهند بود، این کار به روند توسعه این بخش کمک زیادی خواهد کرد.
آفتاب‌‌نیوز :
دکتر «میرعرب» در کارگاه آموزشی کاشت، داشت، فرآوری و بازاریابی گیاهان دارویی در گرگان اظهار کرد: گردش مالی تجارت گیاهان دارویی در جهان در سال 2017، 120 میلیارد دلار بوده که سهم ایران از این میزان تنها حدود 450 میلیون دلار است.

وی افزود: پیش‌بینی شده حجم گردش مالی گیاهان دارویی تا سال 2025 در جهان به 450 میلیارد دلار برسد.

معاون امور بین‌الملل بخش گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: چین، هند، مصر،‌آلمان و آمریکا اصلی‌ترین صادرکنندگان گیاهان دارویی و آلمان، آمریکا، فرانسه، کره جنوبی و ژاپن اصلی‌ترین واردکنندگان گیاهان دارویی در دنیا هستند.

میرعرب خاطرنشان کرد: در سال 96، 47 هزار تن گیاهان دارویی و فرآورده‌های آن به ارزش بیش از 180 میلیون دلار به کشور وارد شد. بیشترین محصولات و گیاهان وارداتی نیز اسانس‌های روغنی، ادویه‌جات، شیرین بیان و صمغ‌ها بودند.

وی در ادامه با بیان این‌که ما در کشور با انبوه گیاهان دارویی رو به رو هستیم، گفت: 78 گونه گیاه در قالب سه اولویت لیست شده است که زعفران، گل محمدی، زیره سبز، زیره سیاه، سیاه دانه، بابونه، حنا و وسمه، گل گاوزبان، آویشن شیرازی و آن غوزه در اولویت اول قرار دارند.

معاون امور بین‌الملل بخش گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به این‌که سال گذشته میزان صادرات زعفران 325 میلیون دلار بود، یادآور شد: سطح زیرکشت زعفران در کشور 108 هزار هکتار با تولید 376 تن است. سالانه 2700 تا 2800 هکتار توسعه کشت زعفران را در برنامه داریم.
ایسنا 

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش مأمور سابق «اف‌بی‌آی» از سردار سلیمانی

گزارش مأمور سابق «اف‌بی‌آی» از سردار سلیمانی

گزارشی از کوتاه‌ترین برنامه نود

گزارشی از کوتاه‌ترین برنامه نود

تبلیغات

آسیاتک حمایت