آسیاتل

بازدید: 25

۳۰ درصد بیماران مصروع مقاوم به درمان هستند

منبع : سلامت نیوز کد خبر: 1381276
سلامت نیوز:متخصص مغز و اعصاب با اشاره به اینکه ۳۰ درصد بیماران مصروع مقاوم به درمان هستند، گفت: پنج درصد بیماران مصروع صعب العلاج را می توان با جراحی درمان کرد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، کوروش قره گزلی در ارتباط با صرع مقاوم به درمان اظها

سلامت نیوز:متخصص مغز و اعصاب با اشاره به اینکه ۳۰ درصد بیماران مصروع مقاوم به درمان هستند، گفت: پنج درصد بیماران مصروع صعب العلاج را می توان با جراحی درمان کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، کوروش قره گزلی در ارتباط با صرع مقاوم به درمان اظهار داشت: صرع بیماری مغزی است که حدود نیم تا یک درصد جامعه مبتلا به آن هستند. به صورت ناگهانی بروز می کند و دارای حملات تکرار شونده غیرقابل پیش بینی است لذا هر لحظه امکان این حملات وجود دارد از جمله هنگام رانندگی و می تواند سبب تصادف و خسارات جانی و مالی شود.

وی افزود: 70 درصد مبتلایان به صرع با دارو بیماری شان کنترل می شود و می توانند زندگی عادی خود را ادامه دهند ولی حدود 30 درصد بیماران مصروع صرع مقاوم به درمان داشته یعنی با مصرف 2 تا 3 مدل دارو حملات صرع آنها ادامه دارد.

این متخصص مغز و اعصاب با تأکید بر اینکه برای تشخیص بیماران صرع مقاوم به درمان باید بررسی دقیق صورت گیرد و مشخص شده که آیا دارو را به اندازه مصرف کرده اند یا خیر، گفت: بنابراین در این افراد تشخیص و ارزیابی مجدد، بررسی داروها، انجام MRI و ... ضرورت دارد و در صورتی که تأیید شود فرد مبتلا به صرع مقاوم به درمان است جراحی بسته به محل درگیری در مغز برای آن پیشنهاد می شود.

قره گزلی ادامه داد: اگر محل تشنج که از مغز ساطع می شود به طور مثال اندام راست بیمار باشد ممکن است با جراحی یک عمر فرد طرفی از بدنش فلج شود. بنابراین بیماران مصروع مبتلا به درمان برخی می توانند با جراحی مداوا شوند و در عین حال جراحی برای برخی از آنها خطرساز بوده و زندگی شان را با معلولیت همراه می سازد.

دبیر سمپوزیوم علمی صرع مقاوم به درمان و اتوایمون گفت: پنج درصد بیماران مصروع صعب العلاج را می توان با جراحی درمان کرد و در این سمپوزیوم جدیدترین و آخرین دستاوردهای پزشکی، رادیولوژی، تشخیصی و درمانی ارائه، مورد بحث و گفت وگو توسط صاحبنظران و اساتید برجسته قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه در جامعه ایرانی پیش بینی می شود حدود 800 تا 900 هزار نفر مبتلا به صرع باشند گفت: تصادفات، معلولیت ها و وضعیت های سوق الجیشی در این زمینه تأثیرگذار است همچنین امروزه مشخص شده برخی از بیماران مصروع علت صرع شان مشکل خودایمنی همچون بیماری های MS و روماتولوژی است. بنابراین برای این افراد داروی درمان سیستم ایمنی نیز تجویز می شود که همه این مباحث در سمپوزیوم علمی صرع مقاوم به درمان و اتوایمون مطرح می شود.loading...
 • ۳۰ درصد بیماران مصروع مقاوم به درمان هستند


  سلامت نیوز: دبیر سمپوزیوم علمی صرع مقاوم به درمان و اتوایمون با اشاره به اینکه ۳۰ درصد بیماران مصروع مقاوم به درمان هستند، گفت: پنج درصد بیماران مصروع صعب العلاج را می توان با جراحی درمان کرد و در این سمپوزیوم جدیدترین و آخرین دستاوردهای پزشکی، رادی
 • ۳۰ درصد بیماران مصروع مقاوم به درمان هستند


  سلامت نیوز:متخصص مغز و اعصاب با اشاره به اینکه ۳۰ درصد بیماران مصروع مقاوم به درمان هستند، گفت: پنج درصد بیماران مصروع صعب العلاج را می توان با جراحی درمان کرد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، کوروش قره گزلی در ارتباط با صرع مقاوم به درمان اظها
 • ۷۰ درصد بیماران مصروع درمان قطعی می شوند


  سلامت نیوز:عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه ۷۰ درصد بیماران مصروع از طریق دارو درمان قطعی می شوند، گفت: میزان موفقیت جراحی صرع در کشور حدود ۸۰ درصد است و تعداد زیادی از افرادی که صرع مقاوم دارند باید مورد جراحی قرار گیرند.
 • ۷۰ درصد بیماران مصروع درمان قطعی می‌شوند/ هزینه جراحی صرع در ایران


  عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه ۷۰ درصد بیماران مصروع از طریق دارو درمان قطعی می‌شوند، گفت: میزان موفقیت جراحی صرع در کشور حدود ۸۰ درصد است و تعداد زیادی از افرادی که صرع مقاوم دارند باید مورد جراحی قرار گیرند.
 • ۸۰۰ هزار بیمار مصروع در کشور/حدود 20 تا 30 درصد بیماران نیاز به عمل جراحی دارند


  دبیرعلمی چهاردهمین کنگره بین المللی صرع با اشاره به اینکه ایران 800 هزار بیمار مصروع دارد که یک چهارم تا یک سوم این بیماران صرع‌های مقاوم به درمان دارند، گفت: از این تعداد حدود 20 تا 30 درصد باید عمل جراحی شوند.
 • نخستین بار درمان بیماران مبتلا به آسم مقاوم


  نخستین بار درمان بیماران مبتلا به آسم مقاوم و اولین ترموپلاستی در سطح کشور زیر چتر حمایتی بیمارستان مسیح دانشوری با حضور دکتر ولایتی آغاز شد.
 • درمان بیماران مبتلا به آسم مقاوم و اولین ترموپلاستی در سطح کشور


  برای اولین بار و با حضور ولایتی، درمان بیماران مبتلا به آسم مقاوم و اولین ترموپلاستی در سطح کشور زیر چتر حمایتی بیمارستان مسیح دانشوری آغاز شد.
 • ۶۷ درصد بیماران روانشناختی تصور می‌کنند بدون مراجعه به پزشک درمان می‌شوند/ ۵۰ درصد افراد افسرده در جهان درمان نمی‌شوند


  مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت با اشاره به اینکه ۶۷ درصد کسانی که دچار بیماری‌های روانشناختی هستند و خدمات لازم را دریافت نمی‌کنند به دلیل این بوده که خیال می‌کنند خود به خود مشکل‌شان رفع می‌شود، گفت: ۵۰ درصد افراد افسرده در ج
 • 800 هزار ایرانی گرفتار صرع/ وضعیت دارویی بیماران مصروع


  سلامت نیوز:نورولوژیست با اشاره به اینکه حدود 800 هزار نفر در کشور مبتلا به صرع هستند، گفت: علل این بیماری در سنین مختلف متفاوت است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس،فاطمه صدیق مروستی در ارتباط با بیماری صرع اظهار داشت: حدود 800 هزار نفر بیمار مصر
 • چند درصد ساختمان‌های تهران در برابر زلزله مقاوم هستند؟


  رییس مرکز تحقیقات بتن (متب) با اعلام این‌که ۱۸ درصد ساختمان‌های تهران بتنی بوده و در برابر زلزله مقاوم هستند، گفت: مشکل ما در برج‌ها این است که به طور کامل بتنی نیستند و با سازه‌های مختلفی ساخته شده‌اند که این مقاومت در برابر زلزله را کاهش می‌دهد.
 • مسابقه استاد بزرگ شطرنج بانوان ایران با ۴۰ تن از بیماران مصروع


  سلامت نیوز:در آستانه برگزاری بیست و دومین سالروز ملی بیماری صرع، استاد بزرگ بین المللی شطرنج بانوان ایران با ۴۰ تن از اعضای تیم شطرنج انجمن صرع، مسابقه می دهد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، به مناسبت بزرگداشت بیست و دومین سالروز ملی بیماری
 • صرع بیماری کودکان است/۳۰ درصد مقاوم به درمان دارویی


  سلامت نیوز:رئیس انجمن اعصاب اطفال ایران، از «صرع» به عنوان بیماری کودکان نام برد و گفت: ۹۰ درصد حملات صرعی در سن زیر ۲۰ سالگی اتفاق می افتد.به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر،دکتر محمد غفرانی  اظهارداشت: حدود ۸۰ نفر فارغ التحصیل فوق ت
 • 75 درصد مدارس تهران در برابر زلزله 6 ریشتری مقاوم هستند


  مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران گفت: حدود 25 درصد مدارس تهران در شرایط بحرانی شرایط خوبی ندارند و ناایمن هستند اما 75 درصد مدارس در مقابل زلزله 6 ریشتری هم مقاومت لازم را دارند.
 • ۸۰ درصد بیماران تیروئیدی، زنان هستند


 • 80 درصد بیماران مبتلا به تیروئید زنان هستند


  رئیس گروه پیشگیری و کنترل بیماریهای غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به مناسبت هفته جهانی اطلاع رسانی تیروئید گفت: 80 درصد بیماران مبتلا به تیروئید زنان هستند و در ایران کمبود ید کنترل شده است.
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

تبلیغات

آسیاتک حمایت