آسیاتل

بازدید: 14

ورود هیات دولت برای تعیین تکلیف زمین‌های دولتی

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1348277
کیانپور گفت: دستگاه‌هایی که زمین‌های دولتی را در اختیار دارند، مکلف هستند تا زمین‌های دولتی را بر اساس قانون در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهند.

//////////// به گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، مجید کیانپور، عضو کمیسیون عمران مجلس  درباره دستور رئیس جمهوری مبنی بر اختصاص زمین های دولتی از سوی سازمان های دولتی به وزارت راه و شهرسازی به منظور تحقق برنامه بازآفرینی شهری اظهار کرد: این فرمان، دستوری است که مبنای قانونی دارد و رعایت آن از سوی سازمان های دولتی، الزامی است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قانون حمایت از عرضه و تولید مسکن شفاف آورده است که سازمان های دولتی باید اراضی خود را تحویل دهند و آن سازمانی که وظیفه این کار را برعهده دارد، سازمان ملی زمین و مسکن است.

کیانپور با یادآوری این مطلب که سازمان ملی زمین و مسکن به عنوان زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی، زمین های دولتی را در راستای قانون به نام خود می کند و در ادامه در راستای اهدافی که برای تولید مسکن است به کار خواهد گرفت، تصریح کرد: باید به دنبال اجرای قانون باشیم و دستگاه هایی که زمین های دولتی را در اختیار دارند جزو قوای مجریه به شمار می روند و مکلف هستند تا زمین های دولتی را بر اساس قانون در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که مجلس در این راستا چه کمک‎هایی را در دستور کار دارد، گفت: این موضوع باید در هیات دولت تعیین تکلیف شود و مجلس تمام کوشش خود را برای کمک به دولت به کار خواهد بست.

کیانپور همچنین گفت: مجلس این قانون را تصویب کرده است و نظارت بر اجرای قانون را نیز انجام می دهد.

وی با اشاره به اینکه این قانون (قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن) توسط مجلس تصویب شده است و نظارت بر اجرای آن توسط قوه مجریه توسط دیوان محاسبات و مجلس خواهد بود، به بخشی از موانع احتمالی در راه اجرای قانون فوق اشاره کرد و گفت: معمولا در مورد موانع احتمالی که به وجود می آید و کارشکنی هایی که ممکن است از سوی برخی از سازمان ها صورت گیرد، می توان به وضع برخی از آیین نامه های مشکلات احتمالی موجود، راه تحقق این قانون را رفع کرد.

انتهای پیام/

لزوم تخصیص زمین های دولتی به وزارت راه و شهرسازی

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

تبلیغات

آسیاتک حمایت