آسیاتل

بازدید: 24

رئیسی: آستان قدس رضوی رقیب بخش خصوصی نیست

منبع : صراط نیوز کد خبر: 1329765
تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه در این مدت روزی ۱۰۰۰ زائر اولی وارد مشهد می‌شوند گفت: تاکنون ۷۰۰ هزار زائر اولی به مشهد سفر کرده که بخشی در زائرشهر و بخشی در مهمانپذیر‌های اطراف حرم مستقر شدند.
صراط:

حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی عصر امروز در مراسم بهره برداری از فاز نخست زائرسرای رضوی اظهار با تبریک ولادت باسعادت امام رضا (ع) داشت: توفیقی است که در جمع خادمان بارگاه منور رضوی و در محضر مرجع عالیقدر آیت الله نوری همدانی، حضور پیدا کنیم و به تمامی مسئولان نیز خیر مقدم عرض می کنم.

به گزارش تسنیم، تولیت آستان قدس رضوی در ادامه با اشاره به اینکه از ابتدای ورود به آستان مقدس رضوی و افتخار خدمت در اجرای منویات رهبری معظم انقلاب اسلامی در توج به زائران و به ویژه زائران مستمند و نیازمند برنامه ریزی شد گفت: به جهت کمبودی که در مشهد برای اسکان زائر بود ۴ کمپ در اطراف مشهدمقدس به ویژه در تابستان ها برای اسکان زائر بود و ما فکر کردیم که در شان زائر حضرت این شرایط نیست.

وی افزود: کمپ یک مکان اضطراری است و در مشهدی که سالانه ۳۰ میلیون زائر داریم باید مکان هایی در شان زائر داشته باشیم و البته خیرین نیز در این زمینه ورود داشتند، اما زائران مشکل جا و مکان داشتند و خداوند تفضل کرد و زائرشهر رضوی تاسیس شد و اکنون محل حضور زائر اولی هاست.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در این مدت روزی ۱۰۰۰ زائر اولی وارد مشهد می شوند بیان کرد: تاکنون ۷۰۰ هزار زائر اولی به مشهد سفر کرده که بخشی در زائرشهر و بخشی در مهمانپذیر های اطراف حرم مستقر شدند و ۵۰ مهمانپذیر در اجاره آستان قدس رضوی است و باید از آن ها نیز تشکر کرد که به زائراولی ها و اسکان آن ها کمک می کنند.

رئیسی در ادامه با بیان اینکه زائران نیازمند با مشکلات مالی مواجه هستند و از این ظرفیت اسکان برای یک زیارت خاطره انگیز استفاده خواهند کرد عنوان کرد: این ها گام های کوچکی برای زائران است که بعضا از سراسر عالم برای آستان بوسی وارد می شوند و در این آستان مقدس وظیفه همگان است که با همه وجود مقدم اینان را برای اسکان و ایاب و ذهاب و تغذیه گرامی بدارند.

وی گفت: تمام امور در آستان قدس رضوی مبتنی بر وقف و نذر است و اقتصاد و درآمد و گردش کار آستان قدس رضوی مبتنی بر تذر و وقف است و بیش از ۱۰۰۰ سال مردم از جان و دل و از پولی که با عرق جبین تهیه کرده اند با عشق به حضرت رضا (ع) می دهند و تلاش ما اجرای نیت زائر است.

تولیت آستان قدس رضوی اظهار داشت: در آستانه ولادت باسعادت حضرت رضا (ع) هستیم و امیدواریم این گامی در جهت تسهیل امر زیارت و توجه به زائران است. وظیفه ما توجه به زائر از مبدا تا مقصد است. امیدواریم این گام مورد توجه حضرت قرار گرفته و تسهیلی در امر زیارت باشد و باید صمیمانه از دست اندرکاران و مهندسان تشکر کنم. فاز دوم نیز تا آخر سال جاری مورد بهره برداری قرار می گیرد و این ظرفیت در خدمت زائران نیازمند است.

رئیسی بیان کرد: در آستان قدس رضوی رقیب بخش خصوصی نیستیم و نخواهیم بود و تمام این اقدامات در راستای تسهیل زیارت است و مردم و بخش خصوصی نیز برای تسهیل امر زیارت مشارکت دارند.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشی از حال و هوای امروز بورس/ صف خرید در بورس تهران

گزارشی از حال و هوای امروز بورس/ صف خرید در بورس تهران

گزارش فروش سینمای جهان / «مگ» ۳۰۰ میلیون دلاری شد

گزارش فروش سینمای جهان / «مگ» ۳۰۰ میلیون دلاری شد

گزارش کامل برنامه نود

گزارش کامل برنامه نود

تبلیغات

آسیاتک حمایت