آسیاتل

بازدید: 71

ترکیه خرید نفت از ایران را کاهش داد

منبع : صراط نیوز کد خبر: 1329205
بزرگترین واردکننده نفت ترکیه، توپراش، از ماه می تا به حال، که آمریکا اعلام کرد تحریم‌های ایران را باز می‌گرداند، خرید نفت خود از این کشور را کاهش داده است.
صراط:

بزرگترین واردکننده نفت ترکیه توپراش، از ماه می تا به حال، که آمریکا اعلام کرد تحریم های ایران را باز می گرداند، خرید نفت خود از این کشور را کاهش داده است. تحلیل گران می گویند احتمالا توپراش در ماه های آتی هم به حجم واردات اندک ادامه دهد.

به گزارش مهر به نقل از هریت دیلی ترکیه که کشوری عضو ناتو است، وابستگی سنگینی به واردات نفت دارد و به گفته تاجران، همسایه این کشور، ایران، یکی از اصلی ترین منابع تامین نفت آن می باشد. دلیل آن هم هم جواری، کیفیت بالا و تفاوت قیمت مطلوب نفت ایران است.

طبق داده های ناظر انرژی ترکیه، ای پی دی کی، در ۴ ماه اول ۲۰۱۸، توپراش، بزرگترین پالایشگاه ترکیه، به طور متوسط روزانه ۱۸۷۱۹۶ بشکه در روز از ایران نفت وارد کرده است. تنها در ماه آوریل توپراش ۸ محموله از این عضو اوپک وارد کرده بود که معادل ۲۴۰۰۰۰ بشکه در روز است. اما از ماه می، پس از این که به دنبال خروج آمریکا از برجام، دونالد ترامپ اعلام کرد تحریم های ضد ایرانی را باز می گرداند، خرید نفت توپراش از ایران افت کرده است.

داده های کشتی رانی و آمار نفت کش ها، نشان می دهد که تهران در ماه می و ژوئن ، هر ماه ۴ محموله به توپراش فروخته است که معادل 130 هزار بشکه در روز است. این درحالی است که پیش از این معمولا هر ماه ۶ تا ۸ محموله به توپراش تحویل می شد. تا به این جا در ماه جولای توپراش ۳ محموله دیگر هم خریداری کرده است. طبق آن چه آمریکا اعلام کرده است، دوره کاهش میزان واردات نفت از ایران در ۴ نوامبر به پایان می رسد و از آن پس هرگونه وارداتی مشمول تحریم خواهد بود.

ادامه دارد...


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش جدید نیویورک‌تایمز از نقشه‌های عربستان علیه ایران

گزارش جدید نیویورک‌تایمز از نقشه‌های عربستان علیه ایران

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

تبلیغات

آسیاتک حمایت