آسیاتل

بازدید: 20

ونزوئلا طرح حذف چند صفر از پول ملی خود را به تعویق انداخت

منبع : انتخاب کد خبر: 1329079
نیکلاس مادورو- رئیس جمهور ونزوئلا- پیشتر در نظر داشت تا پایان ماه ژوئن به منظور تقویت بولیوار- واحد پولی این کشور- ۳ صفر را از اسکناس‌ها حذف کند اما به دلیل آماده نبودن بانک مرکزی و تورم بسیار شدید این برنامه به چهارم اوت (حدود ۲ هفته دیگر) موکول شد. بانک مرکزی ونزوئلا حاضر به پاسخگویی به سوالات خبرنگاران در این خصوص نشد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به دلیل پدیده ابرتورم در ونزوئلا، دولت برنامه حذف چند صفر از اسکناس های فعلی و انتشار اسکناس های جدید را به تعویق انداخت.

به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، نیکلاس مادورو- رئیس جمهور ونزوئلا- پیشتر در نظر داشت تا پایان ماه ژوئن به منظور تقویت بولیوار- واحد پولی این کشور- ۳ صفر را از اسکناس ها حذف کند اما به دلیل آماده نبودن بانک مرکزی و تورم بسیار شدید این برنامه به چهارم اوت (حدود ۲ هفته دیگر) موکول شد. بانک مرکزی ونزوئلا حاضر به پاسخگویی به سوالات خبرنگاران در این خصوص نشد.

در حال حاضر تورم ماهانه ونزوئلا ۶۰.۷۷ درصد است و قیمت ها روزانه حدود ۳.۴ درصد افزایش می یابند. انتشار بی حساب و کتاب باعث شده است ارزش بولیوار به نحو غیر قابل باوری سقوط کند. از اواخر سال گذشته، دولت ونزوئلا از برخی تامین کنندگان خواسته است تا ۴ میلیارد اسکناس جدید وارد بازار کنند. به دلیل کمبود کاغذ پول، دولت از موسسات خارجی برای چاپ پول استفاده می کند.

پیش از مادورو، هوگو چاوز- رئیس جمهور اسبق ونزوئلا- دست به اقدام مشابهی زده بود و ۳ صفر را از بولیوار حذف کرده بود هر چند که به دلیل تورم بالا، این اقدام چندان موثر نبود. از زمان روی کار آمدن مادورو به دلیل تشدید تحریم ها و سیاست های غیرقابل کنترل مالی دولت، ارزش بولیوار بیشتر تضعیف شده است.

مادورو در سخنان ماه گذشته خود مدعی شده بود ۸۵ درصد تراکنش ها در ونزوئلا از طریق پرداخت الکترونیکی صورت می گیرد و امسال این نسبت بیش از این هم افزایش خواهد یافت.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

تبلیغات

آسیاتک حمایت