آسیاتل

بازدید: 49

فیس‌بوک فوروارد کردن پیام در واتساپ را محدود می‌کند

پس از انتشار شایعاتی در پیام رسان واتساپ مبنی بر کودک ربایی در هند، خشونت‌های خودجوش مردمی بالا گرفت و منجر به کشته شدن یک کارمند تکنسین در جنوب هند شد. پلیس هند در این رابطه هفته گذشته ۴۸ نفر را بازداشت کرد که در این سوء قصد نقش داشتند.
پس از انتشار شایعاتی در پیام رسان واتساپ مبنی بر کودک ربایی در هند، خشونت های خودجوش مردمی بالا گرفت و منجر به کشته شدن یک کارمند تکنسین در جنوب هند شد. پلیس هند در این رابطه هفته گذشته ۴۸ نفر را بازداشت کرد که در این سوء قصد نقش داشتند.
 
فیس بوک فوروارد کردن پیام در واتساپ را محدود می کند
 
به گفته پلیس این گروه در پی انتشار پیام های جعلی در پیام رسان واتساپ به این مرد در خصوص کودک ربایی و کودک آزاری مظنون شده بودند و تسویه حساب خونباری با او انجام داده بودند.

واتساپ قصد دارد با محدود کردن تعداد دفعاتی که می توان پیام ها را به چندین نفر فوروارد کرد از گسترش غیرقابل کنترل شایعات جلوگیری کند.

در پی این اتفاق مقامات هندی از مسئولین فیس بوک، مالک واتساپ خواستند تا از انتشار شایعات توسط این پیام رسان جلوگیری کنند. واتساپ در بیانیه مطبوعاتی که در این خصوص منتشر کرد اعلام کرد به صورت آزمایشی محدودیت هایی در ارسال مجدد پیام ها اعمال خواهد کرد. واتساپ قصد دارد با محدود کردن تعداد دفعاتی که می توان پیام ها را به چندین نفر فوروارد کرد از گسترش غیرقابل کنترل شایعات جلوگیری کند.

حد مجاز ارسال مجدد پیام در واتساپ به صورت طبیعی ۲۰ مورد است، اما به صورت آزمایشی این تعداد به ۵ مورد کاهش خواهد یافت. این تست آزمایشی تنها محدود به کاربران هندی نیست و ممکن است برای هر کاربر واتساپ ظاهر شود.
 
علاوه بر این از این پس واتساپ لینک های غیرطبیعی را در چت ها شناسایی خواهد کرد و قبل از کلیک روی آن ها به شما هشدار خواهد داد. البته برای حفظ حریم خصوصی کاربران، عمل شناسایی لینک ها به طور کامل روی دستگاه کاربران انجام خواهد شد و به خاطر استفاده از روش رمزگذاری end-to-end encryption واتساپ نمی تواند پیام های شما را ببیند.

نگرانی های امنیتی مربوط به گسترش اطلاعات غلط در پلت فرم های پیام رسان وجود دارد. واتساپ در بیانیه مطبوعاتی خود اعلام کرد: “همان طور که این پیام رسان در گذشته به عنوان یک پیام رسان امن شناخته می شد باید همچنان با این عنوان شناخته شود و این اقدام آزمایشی در راستای همین اصل است. ”
 
پیام رسان واتساپ با حدود ۱.۳ میلیار کاربر پرکاربر ترین پیام رسان در جهان است و نمی خواهد این جایگاه خود را از دست بدهد.

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

تبلیغات

آسیاتک حمایت