آسیاتل

بازدید: 41

ارائه ۸ راهکار برای کامیون‌داران

منبع : صراط نیوز کد خبر: 1328951
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با ارائه ۸ راهکار جهت بهبود وضعیت کامیون‌داران و گفت: اگر تصدی‌گری دولت کاهش یابد و حق کمیسیون‌ها عادلانه شود بخشی از مشکلات کامیون‌داران حل می‌شود.
صراط:

حسینعلی حاجی دلیگانی اظهار کرد: درصورتی که وزارت راه و شهرسازی و تشکل های حمل و نقل، ۸ راهکار برای پاسخگویی به درخواست های رانندگان اعمال کنند، شرایط رانندگان بهتر از وضعیت کنونی خواهندشد.

به گزارش فارس، وی افزود: رانت هایی که برخی از شرکت های حمل و نقل دارند و به طور افراطی از آن استفاده می کنند، باید برداشته شود؛ همچنین شرکت های حمل و نقل حق کمیسیون هایی ناعادلانه دریافت می کنند که مقدار دریافتی حق کمیسیون ها، حذف و یا به حداقل باید برسد.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار تأکید کرد: تشکل های صنفی، راننده های کامیون را به عنوان فردی زحمت کش و موثر در چرخه حمل و نقل ببینند و به این قشر احترام بگذارنند.

وی ادامه داد: کاهش تصدی گری دولت در بخش حمل و نقل ضروری است که در صورت واگذاری این تصدی گری به افراد باصلاحیت، مسائل رانندگان حل و فصل خواهد شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی بیان داشت: افزایش حق بیمه رانندگان، درحال حاضر روند منطقی ندارد و لازم است اصلاح شود؛ علاوه بر این سازمان تامین اجتماعی تسهیلاتی برای رانندگان در نظر بگیرد که در صورت مریضی و بستری شدن، شرکت های بیمه از رانندگان بیمار یا مصدوم حمایت های مناسبی کنند.

وی به باقی ماندن اختلاف پلیس راه با وزارت راه و شهرسازی بر سر این که بالاخره یک کامیون حداکثر چند تن مجاز به بار زدن است هم اشاره کرد و گفت: حل این اختلاف یکی از دغدغه های رانندگان است.

حاجی دلیگانی اضافه کرد: تأمین وسایل یدکی و قابل تعویض هم، چون لاستیک به گونه ای باشد که رانندگان بدون حضور دلالان و بدون واسطه، از شرکت های تولید کننده داخلی یا شرکت های وارداتی، کالای یدکی نو و باکیفیت خریداری کنند.

عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه کشور در پایان مطرح کرد: روشی عادلانه و بدون معطلی برای نوبت دهی بار کامیون داران نیز باید اعمال شود که رانندگان با حداقل ماندن در نوبت بتوانند به جابجایی کالا اقدام کنند.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

شکایت های مشتریان مفتاح رهنورد هفته آینده گزارش خواهد شد

شکایت های مشتریان مفتاح رهنورد هفته آینده گزارش خواهد شد

صنایع غذایی، سیمان و ساختمانی‌ها؛ گزینه های برتر سرمایه‌گذاری/ رشد پول، نکته نگران کننده گزارش آماری بانک مرکزی

صنایع غذایی، سیمان و ساختمانی‌ها؛ گزینه های برتر سرمایه‌گذاری/ رشد پول، نکته نگران کننده گزارش آماری بانک مرکزی

گزارش راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات و مدیران دستگاه‌های اجرایی

گزارش راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات و مدیران دستگاه‌های اجرایی

تبلیغات

آسیاتک حمایت