آسیاتل

بازدید: 27

جلیلی: نمی‌شود گفت جنگ است، مسئولین به تنهایی بروند جنگ را پیش ببرند

منبع : صراط نیوز کد خبر: 1328894
سعیدجلیلی گفت: امروز دشمن اعتراف می‌کند که می‌خواهد یک جنگ اقتصادی سنگین را به ایران تحمیل کند و مقام معظم رهبری نیز بارها فرمودند که ما درگیر یک جنگ اقتصادی هستیم و به تبع آن یک جنگ روانی هم شکل گرفته است.
صراط:

سعید جلیلی در چهارمین دوره اردوی معرفتی تشکیلاتی «اسلام ناب» در آبعلی حاضر، اظهار کرد: اگر می گوییم امروز یک جنگ واقعی شکل گرفته است، هر فرد، هر تشکل، هر دانشجو، هر طلبه باید وظیفه خودش را در این جنگ پیدا کند. باید مشخص بشود که قرار است در این جنگ چه نقشی ایفاء کند؟ نمی شود گفت جنگ است اما این جنگ مسئول دارد و مسئولین به تنهایی بروند جنگ را پیش ببرند.

به گزارش ایسنا، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در زمان دفاع مقدس کسی نمی گفت نیروهای مسلح وظیفه دارند به تنهایی بروند و جنگ را اداره کنند بلکه هر فردی متناسب با استعداد، توانمندی ها و امکاناتی که داشت برای خودش وظیفه ای تعریف می کرد. مثلاً یک پیرزنی در یک روستا برای خودش وظیفه می دانست که برای رزمندگان نان بپزد و دیگری وظیفه خود می دانست که به عنوان رزمنده به جبهه ها برود و در خط مقدم آر پی جی زن بشود، هر دوی آنها هم مأجور بودند. از آن پیرزن روستایی تا فرمانده لشکر و آر پی جی زن تا راننده و بیسیمچی و امدادگر، همه با هم یک عملیات موفق را رقم می زدند و جنگ را به پیش می بردند.

اهم اظهارات جلیلی به شرح زیر است:
* گاهی اوقات افراد مختلف سوال می کنند که در شرایط فعلی و در این جنگ اقتصادی و روانی دشمن، چه کاری از ما برمی آید و ما چه کمکی می توانیم انجام دهیم؟ اما وقتی در جواب گفته می شود مثلا در حوزه تخصصی و استعداد و توانایی هایی که دارید می توانید این کارها را انجام بدهید، می گویند مگر با این کار ما مشکلات مملکت حل می شود؟ حالا این کار ما چه فایده ای دارد؟ این یکی از خطاهایی است که بر مبنای آن افراد را دچار بی عملی و ناامیدی می کنند. در جنگ هم قرار نبود که مثلاً با یک آر پی جی که یک رزمنده شلیک می کرد، تمام مشکلات جبهه حل بشود.

* امروز 30 سال از پایان جنگ می گذرد. نسل آن زمان وظیفه شان را به گونه ای ایفا کردند که بعد از 30 سال دیگر کسی جرأت نمی کند صحبت از اقدام نظامی بکند. همین رئیس رژیم آمریکا دیگر بحث از گزینه نظامی نمی کند و اگر هم بحث کند خودش می داند که موفقیتی نصیبش نمی شود. آیا امریکا از شورای امنیت می ترسد؟ از این که چند نفر او را محکوم بکنند می ترسد؟ یا این که مثلاً تجهیزات نظامی ندارد؟ چرا اینها صحبت از اقدام نظامی نمی کنند؟ چون نسل انقلاب در جبهه ها مقاومتی نشان داد که آنها را برای همیشه از اقدام نظامی پشیمان کرد.

* وظیفه نسل امروز این است به گونه ای اقدام کند که دشمن را برای همیشه از گزینه اقتصادی و فشار اقتصادی ناامید کند، این به معنی عملیات موثر علیه دشمن در جنگ اقتصادی است. این عملیات تعریف، نقشه و طراحی می خواهد. هر کس باید سهم خودش را در این جنگ تعریف کند. اگر می بینید دشمن 30 سال است به سراغ گزینه نظامی نمی آید، به دلیل این است که در دفاع مقدس جانفشانی ها شد تا دشمن در عمل به این نتیجه رسید که گزینه ی نظامی جواب نمی دهد.*دشمن در تحلیل ها به این نتیجه رسیده است که نقطه ی قوت جمهوری اسلامی ایران حمایت مردم از نظام است. از همین رو مهمترین هدفش را این قرار داده که بین مردم و نظام فاصله بیندازد. به همین خاطر است که به موازات زرادخانه جنگ اقتصادی، زرادخانه های جنگ رسانه ای و روانی او هم کار می کنند.

*دولت سایه ترجمان وظیفه دینی و انقلابی یک فرد است و منحصر به هیچ کس نیست. وقتی ما از امر به معروف و نهی از منکر و اصل 8 قانون اساسی صحبت می کنیم و می گوییم امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه دینی است، یعنی هر فردی در یک جامعه دینی نمی تواند نسبت به روند امور بی تفاوت باشد و نسبت به تمامی مسائل جامعه وظیفه دارد.دولت سایه یعنی هر فرد و مجموعه ضمن رصد دقیق مسائل کشور اگر می بیند یک کار خوب و درستی انجام می گیرد و حتی این کار درست را رقیبش انجام می دهد؛ باید آن کار و عمل درست را تقویت کند. در سطح ملی و محلی اگر کسی کار خوبی انجام می دهد، وظیفه ما این است که به او کمک بکنیم. هم چنان که وظیفه داریم اگر کسی کار خطایی انجام می دهد، آن خطا را متذکر بشویم و برای تصحیح کار غلط به شکل قانونی، اخلاقی و مبتنی بر تقوا اقدام کنیم.

* اگر هنر نسل انقلاب و دوران دفاع مقدس این بود که ما را از مشکلات اول انقلاب و جنگ عبور دهد، هنر نسل فعلی این است که ما را از مشکلات اقتصادی عبور بدهد. نسل انقلابی امروز باید بتواند با نقش آفرینی صحیح و به موقع موانعی را که دشمنان در این مقطع بر سر راه انقلاب قرار می دهند، از سر راه بردارد و به بهترین شکل ممکن نقش خودش را ایفا کند.

حمایت محسن رضایی از رئیس جمهور

محسن رضایی، عصر روز یکشنبه 31 تیرماه در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: ترامپ به نماد نفرت بین المللی ازچین تا اروپا و کانادا ومکزیک تبدیل شده است.راه مهار ترامپ، برخورد انقلابی وقاطعانه بااوست.مواضع اخیر آقای روحانی در این باره قابل تقدیر است.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

تبلیغات

آسیاتک حمایت