آسیاتل

بازدید: 79

کیسینجر: دنیا در شرایط بسیار خطرناکی است/ ترامپ می‌تواند نشان‌دهنده پایان یک دوران باشد

منبع : انتخاب کد خبر: 1327879
کیسینجر که هم به ترامپ مشاوره داده است و دستکم ۱۷ مرتبه با ولادیمیر پوتین دیدار کرده است، می‌گوید که نشست هلسینکی بین سران آمریکا و روسیه «باید رخ می‌داد. من برای سال‌ها حامی انجام آن بودم. اما برگزاری این دیدار غرق در مسائل داخلی آمریکا شده بود.»
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :


وزیر خارجه اسبق آمریکا می گوید دنیا در شرایط بسیار خطرناکی به سر می برد، وضعیتی که به گفته وی رهبران جهان برای ایجاد و حفظ نظم جهانی کوشش خاصی انجام نمی دهند.

به گزارش تسنیم، هنری کیسینجر وزیر خارجه اسبق آمریکا با مقایسه زمانه کنونی با دوران آغاز جنگ جهانی دوم هشدار می دهد که «دنیا در شرایط بسیار، بسیار خطرناکی به سر می برد.»

کیسینجر که هم به ترامپ مشاوره داده است و دستکم 17 مرتبه با ولادیمیر پوتین دیدار کرده است، می گوید که نشست هلسینکی بین سران آمریکا و روسیه «باید رخ می داد. من برای سال ها حامی انجام آن بودم. اما برگزاری این دیدار غرق در مسائل داخلی آمریکا شده بود.»

وی می گوید که روسیه در یک موقعیت ژئوپولتیک متزلزل قرار دارد و در برابر بی ثباتی آسیب پذیر هستند. «به سوریه و اوکراین نگاه کنیم. یک ویژگی خاص روسیه است که به هم ریختگی در هر بخشی از جهان بر آن اثر می گذارد، به آن کشور فرصتی می دهد و البته به عنوان یک تهدید درک می شود. این به هم ریختگی ها ادامه خواهد داشت. من از این ترس دارم که این به هم ریختگی ها تشدید شوند.»

به نوشته نیوزویک، وزیر خارجه اسبق آمریکا می گوید که شیوه رهبری و سیاست های ترامپ تأیید کننده فرضیه اش است، مبنی بر اینکه نظم جهانی دچار هرج و مرج شده است؛ «فکر می کنم که ترامپ ممکن است یکی از شخصیت های تاریخی باشد که نشان دهنده پایان یک دوره است ...»

کیسینجر همچنین می گوید که ما رهبرانی را نداریم که به دنبال بحث و بررسی مسئله ایجاد و حفظ نظم جهانی باشند، «امروزه چنین مباحثه ای وجود ندارد ... این چیزی است که به آن نیازمندیم.»


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

تبلیغات

آسیاتک حمایت