آسیاتل

بازدید: 33

چگونه مصرف اینترنت همراه گوشی را کاهش دهیم؟

مطالب این گزارش می‌تواند به کاربران گوشی‌های هوشمند کمک کند تا بر روی میزان مصرف اینترنت همراه یا دیتای گوشی هوشمند خود مدیریت بیشتری داشته باشند و از پرداخت هزینه‌های اضافی جلوگیری کنند.
دیجیتال ترندز| از آنجا که مصرف اینترنت همراه یا دیتای گوشی هوشمند معمولا برای کاربران موبایل هزینه های گزاف و سنگینی را ایجاد می کند، اطلاع از اینکه چگونه مصرف اینترنت سیم کارت و همراه گوشی هوشمند را کاهش دهیم، می تواند به کاربران در کاهش هزینه هایشان کمک به سزایی داشته باشد.

مطالب این گزارش می تواند به کاربران گوشی های هوشمند کمک کند تا بر روی میزان مصرف اینترنت همراه یا دیتای گوشی هوشمند خود مدیریت بیشتری داشته باشند و از پرداخت هزینه های اضافی جلوگیری کنند.

۱. کنترل مصرف اینترنت دیتا
کاربران در وهله نخست، باید برروی میزان اینترنت همراه گوشی خود مدیریت داشته باشند تا هزینه های گزافی را برای پرداخت های مجدد و خریداری بسته های اینترنتی گران قیمت متحمل نشوند.

۲. اعمال محدودیت در مصرف اینترنت دیتا
در تنظیمات گوشی و قسمت مصرف اینترنت دیتا، شما قادر خواهید بود به منظور عدم تجاوز از مصرف بیش از اندازه دیتا برای اپلیکیشن های خاص و موردنظر خود، محدودیت اعمال کنید.

۳. چک کردن اپلیکیشن های پرمصرف
یکی از راه هایی که به کاربران کمک می کند هزینه های خود را برای خریداری بسته های اینترنتی و اینترنت همراه کاهش دهند، مراجعه به تنظیمات گوشی در قسمت دیتا و اینترنت همراه سیم کارت و مشاهده میزان مصرف اینترنت هر اپلیکیشن است. در این قسمت، تمامی برنامه هایی که با استفاده از اینترنت همراه گوشی آن ها را باز کرده اید و میزان مصرف هر کدام شان به ترتیب قابل مشاهده است. درصورتی که می خواهید حجم بسته اینترنتی تان زودتر از موعد مقرر تمام نشود، باید به میزان مصرف اپلیکیشن های مختلف مورد استفاده بیش از پیش توجه کنید.

۴. از اینترنت وای فای استفاده کنید
هرجایی که دسترسی به اینترنت بی سیم وای فای (wifi) داشتید، بجای استفاده از دیتای گوشی از وای فای استفاده کنید البته در اینجا باید توجه داشته باشید که اتصال به مودم های اینترنت وای فای ناشناخته و عمومی هم ممکن است تهدید های جدی برای امنیت سایبری گوشی و دستگاه الکترونیکی هوشمند شما ایجاد کنند چراکه ممکن است افراد ناشناخته و هکر ها با استفاده از آسیب پذیری و حفره های امنیتی موجود در مودم های وای فای، به اطلاعات گوشی شما نفوذ کرده و دسترسی یابند.

۵. از فیلترشکن استفاده نکنید
یکی دیگر از عواملی که میزان مصرف اینترنت دیتای گوشی هوشمند را به طور قابل ملاحظه ای افزایش می دهد، استفاده از اپلیکیشن های فیلترشکن یا وی پی ان (VPN) است؛ بنابراین کاربران باید توجه داشته باشند که هنگام روشن بودن دیتای گوشی، تا حد امکان از فیلترشکن استفاده نکنند.

۶. زود به زود میزان مصرف دیتای خود را چک کنید
بسیاری از کاربران به منظور جلوگیری از زود تمام شدن بسته های اینترنتی خود با ارسال کد های دستوری (USSD code) به اپراتور های سیم کارت و اینترنت خود، همواره از میزان مصرف و حجم باقی مانده اینترنت دیتای گوشی خود مطلع می شوند و بدین ترتیب، بهتر می توانند مصرف اینترنت همراه خود را مدیریت کنند.

۷. با اینترنت دیتای گوشی دانلود نکنید
در صورتی که در محل خانه یا محیط کار خود به اینترنت وای فای دسترسی دارید، صبر کنید و پس از اتصال به اینترنت وای فای برنامه و اپلیکیشن های موردنیاز خود را دانلود کنید. در غیر این صورت، دانلود برنامه های مختلف می تواند حجم بسیار زیادی از بسته های حجمی اینترنت همراه شما را از بین ببرد.

۸. به تماشای آنلاین فیلم نپردازید
تماشای آنلاین فیلم، سریال و ویدیو در کنار بازی های آنلاین می تواند به میزان قابل توجهی از حجم بسته های اینترنتی شما را بخورد و از بین ببرد؛ بنابراین بهتر است تماشای آنلاین فیلم را به زمانی که به اینترنت وای فای دسترسی دارید، موکول کنید.

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش آماری شبکه لرزه نگاری شهر تهران

گزارش آماری شبکه لرزه نگاری شهر تهران

گزارشی نه‌چندان دلچسب از فجر در عملکرد شش ماهه

گزارشی نه‌چندان دلچسب از فجر در عملکرد شش ماهه

گزارش بولتن نیوز از مراسم چهلمین روز معدومین حمله موشکی سپاه

گزارش بولتن نیوز از مراسم چهلمین روز معدومین حمله موشکی سپاه

آخرین وضعیت گزارش «حادثه سقوط هواپیمای تهران - یاسوج»

آخرین وضعیت گزارش «حادثه سقوط هواپیمای تهران - یاسوج»

گزارش لحظه به لحظه از نتایج آزادکاران ایران

گزارش لحظه به لحظه از نتایج آزادکاران ایران

گزارش

گزارش "قچار" قند را در دل سهام‌دارانش آب کرد/ رشد ۵۴۱ درصدی سودآوری

مراقب تخفیف‌های خارج از عرف فروشگاه‌های اینترنتی باشید/ مسدودسازی چند سایت متخلف به کمک گزارش‌های مردمی

مراقب تخفیف‌های خارج از عرف فروشگاه‌های اینترنتی باشید/ مسدودسازی چند سایت متخلف به کمک گزارش‌های مردمی

گزارش لحطه به لحظه از عملکرد آزادکاران ایران

گزارش لحطه به لحظه از عملکرد آزادکاران ایران

تبلیغات

آسیاتک حمایت