آسیاتل

بازدید: 31

پیوندهایمان با ایران، ارتباطی با طرف ثالث ندارد

منبع : تابناک کد خبر: 1325801
وزیر مشاور در امور خارجی هند در پاسخ به سوالی درباره تاثیر تنش‌های واشنگتن و تهران بر دهلی نو گفت که هند روابط و پیوندهای مستقلی با ایران دارد.

وزیر مشاور در امور خارجی هند در پاسخ به سوالی درباره تاثیر تنش های واشنگتن و تهران بر دهلی نو گفت که هند روابط و پیوندهای مستقلی با ایران دارد.

به گزارش فارس، در حالی که فشارهای آمریکا به دولت هند برای امتناع از خرید نفت ایران و طرح های دهلی نو برای سرمایه گذاری ها در بندر چابهار ادامه دارد، یک دیپلمات ارشد هندی گفته که روابط دهلی نو و تهران مستقل است و بدون توجه به مواضع کشور ثالث ادامه خواهد یافت.

طبق گزارش پایگاه «ایندیا تودِی»، وزیر مشاور در امور خارجی دولت هند در پاسخ به یک سوال درباره مواضع دولت آمریکا علیه ایران و فشارهای آن به دهلی نو گفت که روابط هند با ایران، روابطی مستقل است و پیوندهای هند با ایران وابستگی و ارتباطی با کشور ثالث ندارد.

«ویجی کومار سینگ» گفت: «هر دو طرف (هند و ایران) در حال تعامل برای یک مشارکت بلندمدت برای تعمیق تجارت در حوزه انرژی هستند و درصدد اجرای زود و کامل (طرح های) همکاری سرمایه گذاری در بندر شهید بهشتی چابهار هستند».

اظهارنظر این مقام هندی که یک ژنرال 4 ستاره و بازنشسته هم هست، در حالی مطرح شده که آمریکا به دنبال اعلام خروج از برجام، فشارها بر خریداران نفتی ایران به منظور «به صفر رساندن» خرید نفت از ایران را آغاز کرده و همچنان به این فشارها ادامه می دهد.

رئیس جمهور آمریکا ۱۸ اردیبهشت ماه رسما خروج این کشور از برجام را به بهانه های واهی و بی ارتباط به توافق هسته ای ایران و گروه ۱+۵ اعلام کرد و بعد از آن از بازگرداندن تحریم ها خبر داد.

قرار است ۱۳ آبان، تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران ازسرگرفته شود اما اخیرا برخی مقام های این کشور از قبیل وزیر خزانه داری اعلام کرده اند که واشنگتن درخواست کشورها برای مستثنی شدن از تحریم نفتی ایران را بررسی خواهد کرد.

پیوندهایمان با ایران، ارتباطی با طرف ثالث ندارد

«ویجی کومار سینگ» وزیر کنونی مشاور در امور خارجی دولت هند


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

بلایی که بحران‌ اقتصادی سر مردم می‌آورد/گزارش تصویری

بلایی که بحران‌ اقتصادی سر مردم می‌آورد/گزارش تصویری

گزارش فروش فیلم‌های اکران ۹۷ تا ۲۰ مرداد/ «هزارپا» در رتبه اول

گزارش فروش فیلم‌های اکران ۹۷ تا ۲۰ مرداد/ «هزارپا» در رتبه اول

تبلیغات

آسیاتک حمایت