آسیاتل

بازدید: 27

احتمال نشست وزرای خارجه برجام

منبع : افکار نیوز کد خبر: 1325020
نماینده روسیه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با بیان اینکه باید برای خنثی کردن آثار تحریم‌های آمریکا تلاش کرد، گفت نشست بعدی وزرای خارجه برجام احتمالا در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل برگزار می‌شود.
به گزارش افکارنیوز،

«میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در آژانس بین المللی انرژی اتمی روز پنج شنبه از احتمال برگزاری نشست وزیران خارجه ایران و گروه ۱+۴ تا چند هفته آینده خبر داد.

به نوشته خبرگزاری «اینترفکس»، این مقم روس گفت احتمال دارد این نشست در ماه سپتامبر در حاشیه اجلاس سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار شود.

اولیانوف درباره خروج آمریکا از توافق هسته ای با ایران، گفت: «اعضای باقی مانده برجام باید برای خنثی کردن تبعات منفی تحریم های فراسرزمینی آمریکا، تلاش کنند. این کار، دشوار، اما ممکن است.»

وی همچنین تأکید کرد که اعضای باقی مانده توافق هسته ای با ایران باید اطمینان یابند که این توافق حفظ شده و اعضا به نحوی پایدار به تعهدات خود عمل می کنند.

ایران و گروه موسوم به ۱+۵ در سال ۲۰۱۵ به توافقی دست یافتند که بر اساس آن قرار شد ایران در ازای رفع تحریم های مرتبط با هسته ای، فعالیت های هسته ای خود را محدود کند. با وجود آنکه آژانس بین المللی انرژی اتمی بیش از ۱۰ بار پایبندی کامل ایران به این توافق را تایید کرده، آمریکا امسال از این توافق خارج شد و اعلام کرد که تمام تحریم های یکجانبه خود را احیا می کند.

 

 


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

تبلیغات

آسیاتک حمایت