آسیاتل

بازدید: 17

انتقاد رئیس‌جمهور آلمان به سیاست‌های مخرب ترامپ

منبع : افکار نیوز کد خبر: 1324795
رئیس جمهور آلمان در گفتگو با یکی از روزنامه‌های این کشور با اشاره به سیاست‌های مخرب رئیس‌جمهور امریکا گفت که این اقدامات نشان می‌دهد که اروپا باید به خود اتکا کند.
به گزارش افکارنیوز،

«فرانک والتر اشتاین مایر» رئیس جمهور آلمان در واکنش به مواضع اخیر رئیس جمهور آمریکا، گفت: اروپا باید به سوی اتکا به خود حرکت کند.

این سیاستمدار کهنه کار آلمانی که پیشتر وزیر خارجه هم بوده است درباره سخنان ضد اروپایی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به روزنامه «پاسائور نویِن پرسه»، گفت: «رویکرد ضد اروپایی ترامپ با وجود ایجاد تهدید برای اروپا، اما در عین حال زمینه ای برای اروپایی که متکی به خود باشد، فراهم می کند.»

وی با بیان اینکه سیاست های ترامپ قطعا اروپا را «در معرض ریسک قرار می دهد»، گفت: «به نظر می رسد که در حال حاضر هیچ یک از قدرت های بزرگ، چه چین، چه روسیه و چه ایالات متحده، دستکم به اینکه اتحادیه اروپا باثبات باشد، علاقه ای ندارند.»

رئیس جمهور آلمان در ادامه گفت: با بیان این که اروپایی ها باید از تمرکز مداوم بر عملکرد ترامپ خودداری کنند، افزود: «آنچه در طول ۷ دهه از روابط فراآتلانتیک پس از جنگ (جهانی دوم) می گذرد، به قدری با ارزش است که باعث می شود که ما سیاست های رئیس جمهور کنونی آمریکا را نپسندیم. اگر شرایط به این شیوه است و ما نمی توانیم ترامپ را تغییر دهیم در این صورت باید اروپای جدیدی متکی بر ارزش های خود ایجاد کنیم.»

اشتاین مایر افزود که کشور های اروپایی نباید فقط به اینکه چطور می توانند از بحران های کنونی عبور کنند، فکر کنند. بلکه باید به این توجه داشته باشند که حتی کشور های اروپایی هم در صورتی که با هم اتحاد نداشته باشند، در جهان جایگاهی نخواهند داشت.

ترامپ در نشست مقامات سازمان ناتو در بروکسل به شدت از اروپا انتقاد کرد وی در گفتگو با شبکه خبری «سی. بی. اس» آمریکا، اروپا را دشمن خطاب کرد. سخنان وی موجی از انتقاد ها را در میان مقامات اروپایی از جمله «دونالد توسک» رئیس شورای اروپا به دنبال داشت.

 


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

تبلیغات

آسیاتک حمایت