آسیاتل

بازدید: 20

پرداخت پاداش های نجومی به 11 نفر در دولت/ مردم در انتظار ورود دستگاه قضایی

منبع : افکار نیوز کد خبر: 1323053
یکی از نمایندگان مجلس خبر داده که به دلیل خلا های قانونی پاداش نجومی پایان خدمت به 11 نفر از دولتی ها داده شده است.

گروه سیاسی- هنوز تلخی دریافت حقوق های نجومی توسط برخی مدیران دولتی در اذهان مردم زنده است که حالا یکی از نمایندگان مجلس خبر داده برخی حقوق های بسیار بالا و پاداش های پایان خدمت نجومی در پی خلأهای قانونی پرداخت شده است.
به گزارش افکارنیوز، حسینی نماینده مجلس بیان داشته 11 نفر از این افراد درخواست بازنشستگی داده و پاداش خود را دریافت کرده اند و دوباره در سال ۹۷ اعاده به کار شده اند. مجلس برای این ارقام سقف تعیین کرد تا از پرداخت رقم های بالا خودداری شود، بنابراین بسیاری مدیران تقاضای بازنشستگی دادند تا با قوانین قبلی پاداش خود را دریافت کنند
وی افزود: بسیاری دوستان اعلام کردند با این کار باعث خروج نخبگان از دولت می شوید، بنابراین ما عملکرد ها را از دستگاه های نظارتی درخواست کردیم و بر اساس این گزارش شاهد بودیم هیچ پرداختی خلاف قانون صورت نگرفته است.
این نماینده مجلس تصریح کرد: حتی آن فردی که یک میلیارد تومان پاداش پایان خدمت دریافت کرده، حقوق بسیار بالایی داشته که وقتی ضرب در 30 ماه شده، پاداشی معادل 30 ماه دریافت کرده است.
وی با ابراز تاسف از اینکه برخی حقوق های بسیار بالا و پاداش های پایان خدمت نجومی در پی خلأهای قانونی پرداخت شده است، ادامه داد: 11 نفر از این افراد درخواست بازنشستگی داده و رئیس دستگاه ها نیز با این بازنشستگی موافقت و پاداش خود را بر اساس قانون دریافت کرده اند و جالب اینجاست که دوباره در سال 97 اعاده به کار شده اند.
حسینی در ادامه با اعلام اینکه چنین اقدامی در دستگاه های اجرایی خلاف قانون نبوده و بر اساس خلأهای قانونی صورت گرفته است، گفت: هم اینک باید طرحی را پیگیری کنیم که در مجلس تصویب شود تا دیگر شاهد چنین اقداماتی نباشیم.
این نماینده خانه ملت تصریح کرد: این افراد هم حقوق بازنشستگی می گیرند و هم حقوق جدید خود را! البته از طریق کمیسیون به دستگاه های نظارتی اعلام کرده ایم گزارش های خود را تا پایان شهریور به مجلس ارائه دهند.
حسینی اضافه کرد: طبق آیین نامه داخلی می توانیم دو حکم را برای این افراد اجرا کنیم تا به عنوان جرم یا تقاضای رسیدگی، به محاکم قضایی ارسال کنیم یا این پرونده را به کمیسیون اصل 90 یا دیوان محاسبات ارسال کنیم.
به نظر می رسد متاسفانه وجود برخی خلا های قانونی باعث به وجود آمدن چنین پرداخت هایی شده است و مردم از دستگاه قضایی توقع دارند با توجه به ورود بسیار خوب و مقتدرانه ای که در موضوع حقوق های نجومی داشت در این موضوع نیز ورود کند و راه سوئ استفاده های احتمالی بسته شود.

 


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

تبلیغات

آسیاتک حمایت