آسیاتل

بازدید: 44

راه‌های مراقبت از لپ‌تاپ

این روز‌ها قیمت خیلی از کالا‌ها بالا رفته است. به همین دلیل بیشتر از قبل لازم است بدانیم چطور از وسایلی که در حال حاضر داریم یا می‌خواهیم در آینده نزدیک بخریم، مراقبت کنیم تا عمرشان بیشتر شود و مجبور به پرداخت هزینه‌های اضافی نشویم.
راه های مراقبت از لپ تاپ
 
این روز ها قیمت خیلی از کالا ها بالا رفته است. به همین دلیل بیشتر از قبل لازم است بدانیم چطور از وسایلی که در حال حاضر داریم یا می خواهیم در آینده نزدیک بخریم، مراقبت کنیم تا عمرشان بیشتر شود و مجبور به پرداخت هزینه های اضافی نشویم.
 
به گزارش فارنت، یکی از این وسایل مهم که تقریبا در هر شرایطی می تواند همراه و یاری کننده ما باشد، لپ تاپ و لوازم جانبی آن است. در این مقاله به بررسی نکاتی می پردازیم که روش های مراقبت بهتر از این وسیله و لوازم جانبی اش را آموزش می دهد.
 
به دمای اتاق عادتش دهید
اگر شما هم مثل هزاران نفر دیگر، لپ تاپ را با خودتان از جایی به جای دیگر می برید، به یک نکته اساسی دقت کنید. ورود از هر مکانی به مکان دیگر، تغییرات دمایی را به دنبال خواهد داشت. هیچ وقت لپ تاپی را که از هوای گرم بیرون وارد اتاق سرد و کولردار شده، به سرعت روشن نکنید.
 
بگذارید حداقل یک ربع در محیط اتاق باقی بماند تا دمای آن پایین بیاید سپس روشنش کنید. برعکس این قضیه هم صادق است؛ یعنی نباید لپ تاپی را که از هوای سرد، داخل فضای گرم آمده به سرعت روشن کرد. اگر لپ تاپ با دمای اتاق همسان شود، طول عمر آن به مراتب بیشتر خواهد شد.
 
باتری را درنیاورید
یکی از اشتباهاتی که خیلی ها مرتکب می شوند، درآوردن باتری لپ تاپ و اتصال مستقیم آن به برق است. ممکن است به هر دلیلی باتری لپ تاپ تان خراب شده باشد یا فکر کنید اگر بیشتر وقت ها باتری را دربیاورید و لپ تاپ را مستقیم به برق بزنید، به طول عمر باتری کمک کرده اید؛ با این کار شاید طول عمر منبع انرژی لپ تاپ بیشتر شود، ولی طول عمر خود لپ تاپ کم خواهد شد.
 
برای اینکه مراقب این وسیله برقی باشید، هر وقت که باتری اش خراب شد فورا به فکر خرید و تعویض آن بیفتید. مهم نیست لپ تاپ شما ساخت کدام کمپانی است، مهم این است که برای خرید انواع باتری لپ تاپ ایسوس، دل و... سراغ مراکز معتبر و باتری های اصل بروید.
 
خوراکی ها را دور کنید
هیچ وقت با گذاشتن لیوان نوشیدنی ها کنار لپ تاپ تان ریسک نکنید. یک لحظه غفلت، یک تکان کوچک یا یک بی احتیاطی ساده کافی است تا نوشیدنی روی لپ تاپ بریزد. در خوش بینانه ترین حالت باید برای تعمیر هزینه زیادی بپردازید. در غیر این صورت باید با لپ تاپ خداحافظی کرده و با هزینه خیلی بیشتر، گزینه خرید را انتخاب کنید. علاوه بر نوشیدنی ها، از خوردن غذا و خوراکی پشت میز کار و روی لپ تاپ تان بپرهیزید. تکه های کوچک غذا یا خوراکی می توانند به راحتی وارد صفحه کلید شوند و به مرور زمان کلید ها را از کار بیندازند یا کند کنند.
 
قبل از نصب مطمئن شوید
علاوه بر اینکه باید از اصل بودن لوازم جانبی که می خواهید برای لپ تاپ تان بخرید، مطمئن شوید؛ حتما قبل از اتصال هر کدام از این وسیله ها هم باید مراقب باشید. خیلی وقت ها عجله یا بی دقتی در نصب انواع اسپیکر و بلندگوی بلوتوثی یا هر کدام از سایر لوازم جانبی مثل ماوس، باعث کج شدن پین ها و آسیب دیدگی سوکت ها می شود؛ بنابراین وقتی پای لپ تاپ وسط آمد، پای حواس جمعی و دقت را هم وسط بیاورید.
 
داخل تخت نبرید
دراز کشیدن روی تخت و چک کردن سایت های خبری یا ایمیل ها خیلی راحت تر از نشستن پشت میز است؛ اما نه برای کمر و ستون فقراتتان خوب است و نه برای لپ تاپ شما. قرار دادن لپ تاپ روی تخت باعث گرم شدن بیش از حد آن و آسیب رسیدن به قطعاتش می شود؛ چون هیچ فضایی برای تهویه وجود ندارد و لپ تاپ رسما در حال خفگی است!
 
راه های مراقبت از لپ تاپ
 
بهترین جا برای قرار دادن این وسیله، روی سطح صاف و سفتی مثل میز کار است. تهیه یک فن خارجی برای قرار گرفتن زیر لپ تاپ هم به خصوص در روز های گرم سال می تواند به گردش بهتر هوا و عمر طولانی تر این وسیله کمک کند. در نهایت اگر علاقه ای به تهیه فن ندارید، لپ تاپ را داخل اتاقی قرار دهید که دمای آن متعادل و تهویه اش مناسب است. از قرار دادن لپ تاپ روی شکم یا پاهایتان به شدت خودداری کنید. این کار می تواند طول عمر شما را کاهش دهد!
 
به موقع از شارژ دربیاورید
برای طولانی کردن عمر شارژر لپ تاپ و نوت بوک، زمانی که قرار است برای چندین ساعت سراغ لپ تاپ تان نروید، شارژر را از پریز برق خارج کنید. ماندن شارژر وسایل برقی در پریز علاوه بر اینکه باعث می شود هزینه مصرف برق تان بیشتر شود، به شارژر هم آسیب می رساند. نکته بعدی در رابطه با شارژرها، لزوم خارج کردن آن ها بعد از شارژ کامل است. اگر حواستان نباشد و بعد از شارژ شدن لپ تاپ، شارژر را از آن خارج نکنید، بعد از مدتی مجبور می شوید باتری لپ تاپتان را عوض کنید و هزینه اضافی بپردازید.
 
به موقع تمیز کنید
هیچ وقت نگذارید خاک روی لپ تاپ تان بنشیند و همان جا هم بماند؛ شاید نتوانید جلوی نشستنش را بگیرید؛ اما حتما می توانید برای نماندنش از دستمال و اسپری مخصوص استفاده کنید. خاک می تواند به مرور زمان مانع تهویه مناسب هوا و داغ شدن قطعات داخلی شود. خوب است هرازگاهی هم از یک برس کوچک یا مسواک برای پاک کردن خروجی هوا استفاده کنید و باعث بیرون آمدن آشغال های کوچک احتمالی از آن شوید. تمیز کردن لپ تاپ را در شرایطی انجام دهید که دستگاه خاموش باشد و دستمال شما خشک.
 
راه های مراقبت از لپ تاپ
 
سراغ اکسسوری های درست بروید
کسانی که لپ تاپ شان را مرتب با خودشان این طرف و آن طرف می برند باید از کیف و کوله مناسب استفاده کنند؛ در غیر این صورت به ستون فقرات و گردنشان آسیب می زنند. اگر به جای خرید یک کوله پشتی راحت و مخصوص لپ تاپ سراغ کوله های معمولی بروید، احتمال اینکه هم به خودتان آسیب بزنید و هم لپ تاپ تان را خراب کنید، زیاد است. بند های کوله لپ تاپ باید پهن و نرم بوده و ترجیحا از Shock Control برخوردار باشد. این ویژگی، نوعی حالت ارتجاعی به بند های کوله می دهد که مانع فشار ناگهانی و مداوم به کمر خواهد شد.

دقت داشته باشید که یک کیف یا کوله خوب باید ویژگی‎های زیر را هم در خودش جا داده باشد. هیچ کس دوست ندارد لپ تاپ چند میلیونی اش به خاطر باران یا یک اشتباه، خیس و خراب شود. محفظه های مناسب داشته باشد: جایی برای شارژر و سایر لوازم جانبی لپ تاپ، همان چیزی است که باید یک کوله برای مناسب بودن داشته باشد.
 
علاوه بر اینکه وزن لپ تاپ باید سبک باشد، بهتر است وزن کوله یا کیف لپ تاپ هم سبک باشد؛ مگر اینکه لپ تاپ تان را مرتب با ماشین جا به جا کنید. کوله بهتر از کیف است: بهتر است به جای کیف از کوله لپ تاپ استفاده کنید؛ چون تقسیم وزن بهتری دارد. اگر هم به کیف علاقه بیشتری دارید، بهتر است آن را کج بیندازید و مرتب جا به جا کنید.
 
قبل از بستن چک کنید
همیشه به خاطر داشته باشید قبل از بستن لپ تاپ، روی صفحه کلید را چک کنید. گاهی وقت ها که با عجله عمل می کنید، ممکن است یک خودکار جا مانده باشد یا یکی از گوشی های هندزفری کنار صفحه کلید جا خوش کرده باشد و با بسته شدن لپ تاپ، باعث خرابی آن شود.
 
 
راه های مراقبت از لپ تاپ
 
 
از اصل هر چیزی استفاده کنید
لپ تاپ تان را به یک آنتی ویروس خوب مجهز کنید. دی وی دی های اورجینال یا اصل در آن بگذارید و برنامه هایی را روی آن نصب کنید که از امن بودنشان مطمئن هستید. در غیر این صورت با دست های خودتان هزینه تراشی می کنید.

loading...
 • مراقبت اصولی از سالمندان با راه اندازی سامانه مراقبت از سالمند


  وب سایت بنیاد فرزانگان ایران این هفته در سالن اجتماعات ساختمان ستاد بهزیستی کشور رونمایی شد.
 • مراقبت اصولی از سالمندان با راه اندازی سامانه مراقبت از سالمند


  وب سایت بنیاد فرزانگان ایران این هفته در سالن اجتماعات ساختمان ستاد بهزیستی کشور رونمایی شد.
 • راه‌های مراقبت از لپ‌تاپ


  این روز‌ها قیمت خیلی از کالا‌ها بالا رفته است. به همین دلیل بیشتر از قبل لازم است بدانیم چطور از وسایلی که در حال حاضر داریم یا می‌خواهیم در آینده نزدیک بخریم، مراقبت کنیم تا عمرشان بیشتر شود و مجبور به پرداخت هزینه‌های اضافی نشویم.
 • ۸ روش مراقبت از مو‌های رنگ شده


  درست است که هرگونه ماده شیمیایی که رنگ یا ساختار مو را تغییر می‌دهد احتمال آسیب رساندن به آن را دارد، اما راه‌هایی برای حفظ سلامت مو‌های شما در کنار زرق و برق دادن به آن‌ها وجود دارد.
 • مراقبت از لب ها


  سلامت نیوز-*دكتر نگار بهروز: همانند سایر ارگان های بدن، پوست لب نیز دارای دو بخش بیرونی و درونی است؛ اما برعكس سایر قسمت های پوست، بخش درونی یا میانی آن هیچ مو یا غده عرق ندارد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از زندگی آنلاین، مراقبت از لب ها كار دشوار
 • مراقبت از مفاصل با این راه‌ها


  همان‌طور که لاستیک‌های اتومبیل بعد از مدتی صاف می‌شوند و برجستگی‌های خود را از دست می‌دهند، غضروف مفاصل نیز ممکن است با بالا رفتن سن، حرکات مکرر، حمل وزن زیاد، آسیب‌ها و تصادفات دچار ساییدگی و خوردگی شود. پس به مراقبت نیاز دارند.
 • مکانیزه شدن مراقبت از مرز‌ها


  فرمانده نیروی زمینی ارتش از مکانیزه شدن مراقبت از مرز‌ها توسط سیستم‌های سیگنالی با استفاده از پهپاد و کوادکوپتر خبر داد.
 • مکانیزه شدن مراقبت از مرز‌ها


  فرمانده نیروی زمینی ارتش از مکانیزه شدن مراقبت از مرز‌ها توسط سیستم‌های سیگنالی با استفاده از پهپاد و کوادکوپتر خبر داد.
 • مکانیزه شدن مراقبت از مرز‌ها


  فرمانده نیروی زمینی ارتش از مکانیزه شدن مراقبت از مرز‌ها توسط سیستم‌های سیگنالی با استفاده از پهپاد و کوادکوپتر خبر داد.
 • مراقبت های سه ماه اول بارداری


  بدن یک خانم باردار در طول سه ماه اول بارداری دچار تغییرات زیادی می‌شود.
 • جراحی پلک و مراقبت‌های بعد از عمل


  جراحی پلک می تواند عضله و گاهی چربی را از پلک های بالایی یا پایینی حذف کند. در بعضی موارد، ممکن است تنها پوست برداشته شده و عضله نیازی به ترمیم نداشته باشد و یا ممکن است نیاز به جراحی در هر دو پلک بالا و پایین داشته باشید.
 • مراقبت های بعد از آمنیوسنتز


  آمنیوسنتز باید بدم. چقدر بعدش باید استراحت کنیم و اینکه تا چند وقت خطر سقط وجود دارد؟
 • بعد از عمل ای یو ای ، مراقبت های لازم


  در هنگام انجام IUI فرد هیچ دردی را احساس نمی کند. فقط امکان درد کمی در ناحیه تحتانی شکم به دلیل ورود اسپرم و استفاده از برخی داروها برای فرد ایجاد شود .
 • مراقبت از موی سر، خانم‌ها به گوش!


  اگر موهای خود را به درستی و به اندازه کافی با شامپو شستشو ندهید، موهای شما خیلی زودتر چرب می‌شود.
 • مراقبت های بعد از آی یو آی، سه قلو باردارم


  در حاملگی سه قلو از طریق آی یو آی سقط ممکن است یا نه؟
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

تبلیغات

آسیاتک حمایت