آسیاتل

بازدید: 45

احساس غریبی در کودکان، مراحل و نکات مهم

منبع : نی نی بان کد خبر: 1316395
ترس از غریبه ها یا غریبی کردن که در بعضی کودکان دیده میشود ، معمولا از سه ماهگی آغاز شده و امری طبیعی است.
ترس از غریبه ها یا غریبی کردن که در بعضی کودکان دیده میشود ، معمولا از سه ماهگی آغاز شده و امری طبیعی است . در واقع این واکنش کودک جنبه ی مراقبت و محافظت از خود را دارد و پس از تولد یک سالگی او و آشنا شدن با چهره های جدید ، کاهش می یابد:

مراحل و گام ها :
1 . موقع احوال پرسی با دوست ، یا فامیل یا هر کس دیگری که برای کودک شما فرد جدیدی به حساب می آید ، با او دست بدهید ، او را ببوسید و یا هر نوع رفتار دیگری که به کودک این حس را القا کند که پدر یا مدرش این فرد غریبه را پذیرفته است  ، انجام دهید تا پذیرفتن شخص برای کودک هم آسان گردد.
2 . در سوپر مارکت یا در مطب دکتر و یا هر جای دیگری که غریبه ها حضور دارند ، اگر کودک دچار ترس و اضطراب شد ، باید او را بغل کرده و آرام کنید.
3 . هیچ وقت کودکتان را مجبور نکنید که بغل کسی برود که نسبت به او احساس غریبی می کند. هرگز او را وادار به بوسیدن کسی نکنید ، حتی اگر این شخص یک دوست یا فامیل نزدیکتان باشد. هرکس ممکن است حس ترس و غریبی را در کودک برانگیزد ، حتی مادربزرگ.
4 . از پدربزرگ و مادربزرگ ، دوستان یا هر کس دیگری که کودک نسبت به او غریبی می کند ، خواهش کنید که عجله نکرده و گام به گام به او نزدیک شوند و این فرصت را به کودک بدهند تا بتواند با آنها دوست شود.

نکات مهم :
با کودکتان در مورد غریبی کردنش صحبت کنید. شما وقتی می بینید که او نسبت به خاله اش غریبی می کند میتوانید به او بگویید : (( نگاه کن ، این خاله ساراست. همان که هفته ی قبل رفتین خونشون. یادته؟ ))
لطفا به کودکتان نگویید که چرا میترسی یا چیزی وجود ندارد که از او بترسی. ترسی که کودکان و بچه ها تجربه می کنند ، برای آنها واقعا مهم است و این ترس در مورد افراد یا اشیا واقعا در آنها وجود دارد.
یکی از روش های تجربه شده و مفید این است که هنگامی که کودکی را برای اولین بار می بینید ، در مرحله ی اول به او نگاه نکنید و طوری وانمود کنید که او را ندیده اید.
خواهید دید که پس از مدت کوتاهی کودک به شما احساس علاقه و کنجکاوی نشان داده و خود به خود به سمت شما می آید. برای برقراری ارتباط با کودک در برخورد اول ، به او فرصت دهید تا بتواند با شما گرم بگیرد. بگذارید اول او ارتباط را آغاز کند ، بعد از مدتی خواهید دید که به طرفتان می آید.

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

تبلیغات

آسیاتک حمایت