آسیاتل

بازدید: 56

احساس غریبی در کودکان، مراحل و نکات مهم

منبع : نی نی بان کد خبر: 1316395
ترس از غریبه ها یا غریبی کردن که در بعضی کودکان دیده میشود ، معمولا از سه ماهگی آغاز شده و امری طبیعی است.
ترس از غریبه ها یا غریبی کردن که در بعضی کودکان دیده میشود ، معمولا از سه ماهگی آغاز شده و امری طبیعی است . در واقع این واکنش کودک جنبه ی مراقبت و محافظت از خود را دارد و پس از تولد یک سالگی او و آشنا شدن با چهره های جدید ، کاهش می یابد:

مراحل و گام ها :
1 . موقع احوال پرسی با دوست ، یا فامیل یا هر کس دیگری که برای کودک شما فرد جدیدی به حساب می آید ، با او دست بدهید ، او را ببوسید و یا هر نوع رفتار دیگری که به کودک این حس را القا کند که پدر یا مدرش این فرد غریبه را پذیرفته است  ، انجام دهید تا پذیرفتن شخص برای کودک هم آسان گردد.
2 . در سوپر مارکت یا در مطب دکتر و یا هر جای دیگری که غریبه ها حضور دارند ، اگر کودک دچار ترس و اضطراب شد ، باید او را بغل کرده و آرام کنید.
3 . هیچ وقت کودکتان را مجبور نکنید که بغل کسی برود که نسبت به او احساس غریبی می کند. هرگز او را وادار به بوسیدن کسی نکنید ، حتی اگر این شخص یک دوست یا فامیل نزدیکتان باشد. هرکس ممکن است حس ترس و غریبی را در کودک برانگیزد ، حتی مادربزرگ.
4 . از پدربزرگ و مادربزرگ ، دوستان یا هر کس دیگری که کودک نسبت به او غریبی می کند ، خواهش کنید که عجله نکرده و گام به گام به او نزدیک شوند و این فرصت را به کودک بدهند تا بتواند با آنها دوست شود.

نکات مهم :
با کودکتان در مورد غریبی کردنش صحبت کنید. شما وقتی می بینید که او نسبت به خاله اش غریبی می کند میتوانید به او بگویید : (( نگاه کن ، این خاله ساراست. همان که هفته ی قبل رفتین خونشون. یادته؟ ))
لطفا به کودکتان نگویید که چرا میترسی یا چیزی وجود ندارد که از او بترسی. ترسی که کودکان و بچه ها تجربه می کنند ، برای آنها واقعا مهم است و این ترس در مورد افراد یا اشیا واقعا در آنها وجود دارد.
یکی از روش های تجربه شده و مفید این است که هنگامی که کودکی را برای اولین بار می بینید ، در مرحله ی اول به او نگاه نکنید و طوری وانمود کنید که او را ندیده اید.
خواهید دید که پس از مدت کوتاهی کودک به شما احساس علاقه و کنجکاوی نشان داده و خود به خود به سمت شما می آید. برای برقراری ارتباط با کودک در برخورد اول ، به او فرصت دهید تا بتواند با شما گرم بگیرد. بگذارید اول او ارتباط را آغاز کند ، بعد از مدتی خواهید دید که به طرفتان می آید.

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

تبلیغات

آسیاتک حمایت