آسیاتل

بازدید: 36

پروفسور آمریکایی: آمریکا جنگ تجاری را می‌بازد

منبع : صراط نیوز کد خبر: 1314356
پروفسور دانشگاه یال آمریکا اعلام کرد آمریکا در حال باختن جنگ تجاری است و این کشور به شدت به کالا‌های کم هزینه چینی وابسته است.
صراط:

استفان روچ پروفسور دانشگاه یال آمریکا در شبکه تلویزیونی CNBC اعلام کرد: آمریکا در مسیر از دست دادن جنگ تجاری در مقابل چین است.

به گزارش فارس روچ گفت: در حال حاضر آمریکا به شدت به کالا های کم هزینه چینی وابسته است تا بتواند نیاز های آمریکا را برآورده کند.

صحبت های این پروفسور دانشگاه یال پس از اعمال تعرفه ۲۰۰ میلیارد دلاری آمریکا روی کالا های چینی مطرح شده است. روز جمعه آمریکا روی ۲۰۰ میلیارد دلار کالای وارداتی چینی تعرفه ۱۰ درصدی گذاشت.

به گفته این استاد دانشگاه، آمریکا به بهانه کسری تجاری با چین اقدام به تعرفه گذاری روی کالا ها می کند تا به گفته خودش موازنه ای در تجارت کالا ایجاد کند.

وی ادامه می دهد:، اما اکثر اقتصاددانان بر این باورند که در محاسبات کسری تجاری نمی توان روی یک یا چند مؤلفه انگشت گذاشت.

جنگ تجاری آمریکا و چین چند هفته ای است آغاز شده، ابتدا این جنگ با تعرفه گذاری روی فولاد و آلومینیوم از سوی آمریکا آغاز شد و پس از آن اقدامات پینگ پونگی از سوی آمریکا و چین ادامه یافت تا آخرین اقدام توسط آمریکا روز جمعه تعرفه گذاری روی ۲۰۰ میلیارد دلار کالای چینی بود.

البته پیش از این هم روی آمریکا روی ۳۴ میلیارد دلار کالای چینی تعرفه گذاشته بود که پاسخ های متقابلی نیز از سوی چین داشت. چین هم روی کالا های آمریکایی به همان نسبتی که آمریکا تعرفه اعمال کرد، محدودیت ایجاد کرد.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

فردوسی‌پور گزارشگر بازی حساس یک‌شنبه شب شد

فردوسی‌پور گزارشگر بازی حساس یک‌شنبه شب شد

گزارش جدید نیویورک‌تایمز از نقشه‌های عربستان علیه ایران

گزارش جدید نیویورک‌تایمز از نقشه‌های عربستان علیه ایران

تبلیغات

آسیاتک حمایت