آسیاتل

بازدید: 28

رژیم غذایی مدیترانه‌ای کاهش تراکم استخوان را کند می‌کند

نتایج یک بررسی روی ۱۱۵۰ نفر نشان داد که رژیم غذایی مدیترانه‌ای می‌تواند برای سلامت استخوان‌ها خوب باشد.
به گزارش گروه وبگردی 20:30؛    گروهی از محققان اروپایی در بررسی روی تعدادی فرد میانسال مبتلا به پوکی استخوان که برای مدت ۱۲ ماه رژیم غذایی مدیترانه‌ای را دنبال کرده بودند، مشاهده کردند روند کاهش تراکم استخوانی در این افراد نسبت به دیگر همسالان خود که این رژیم غذایی را رعایت نکرده بودند، کندتر بوده‌ است.
 
پوکی استخوان خطر شکستگی را با کاهش تراکم استخوانی و تخریب بافت استخوان افزایش می‌دهد.
 
این یافته جدید در راستای نتایج مطالعات متعددی است که حاکی از خواص بی‌شمار رژیم غذایی مدیترانه‌ای برای سلامت است. این رژیم غذایی سرشار از سبزی، میوه، ماهی، غلات، خشکبار و روغن زیتون می‌شود.
 
این بررسی حدود یک سال روی ۱۱۵۰ فرد ۶۵ تا ۷۹ ساله در فرانسه، ایتالیا، هلند، لهستان و انگلیس انجام گرفت. این افراد به دو گروه تقسیم شدند. گروه نخست رژیم غذایی مدیترانه‌ای را دنبال کردند و گروه دیگر رژیم خاصی نداشتند. این آزمایش اولین بررسی تاثیر رژیم غذایی مدیترانه‌ای روی سلامت استخوان افراد میانسال در چندین کشور اروپایی در این بازه زمانی است.
 
به گزارش ایسنا به نقل از مدیکال نیوز تودی، به گفته این تیم تحقیقاتی، رژیم غذایی مدیترانه‌ای در افرادی با تراکم استخوان معمولی تاثیری نداشته یا ناچیز بوده است اما این رژیم میزان کاهش تراکم استخوانی را در مبتلایان به پوکی استخوان کند ساخته است.

منبع:ایسنا

loading...
 • رژیم غذایی مدیترانه ای کاهش تراکم استخوان را کند می کند


  سلامت نیوز: نتایج یک بررسی روی ۱۱۵۰ نفر نشان داد که رژیم غذایی مدیترانه ای می تواند برای سلامت استخوان ها خوب باشد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، گروهی از محققان اروپایی در بررسی روی تعدادی فرد میانسال مبتلا به پوکی استخوان که برای مدت ۱۲ ما
 • رژیم غذایی مدیترانه‌ای کاهش تراکم استخوان را کند می‌کند


  نتایج یک بررسی روی ۱۱۵۰ نفر نشان داد که رژیم غذایی مدیترانه‌ای می‌تواند برای سلامت استخوان‌ها خوب باشد.
 • رژیم غذایی مدیترانه ای و تقویت تراکم استخوان های زنان


  مطالعه جدید نشان می دهد زنان پس از سن یائسگی باید برای تقویت استخوان ها و حجم ماهیچه های شان رژیم غذایی مدیترانه ای مصرف کنند.
 • رژیم غذایی مدیترانه‌ای دردهای مزمن را کاهش می‌دهد


  یک مکانیسم احتمالی، فشار وزن بدن بر مفاصل است. دومین مکانیسم احتمالی، ناشی از فاکتورهای التهابی در جریان خون است چراکه هم چربی بدن و هم درد با افزایش التهاب مرتبط هستند.
 • نکاتی مفید برای مبتلایان به پوکی استخوان/ تراکم استخوان‌ها از ۴۰ سالگی کاهش پیدا می‌کند


  دبیر انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران گفت: از نظر آسیب شناختی، پوکی استخوان حاصل عدم تعادل بین ساخت استخوان جدید و برداشت استخوان قدیمی است که در نهایت منجر به از دست رفتن پیش‌رونده بافت استخوان و تغییر کیفیت ساختاری آن می‌شود.
 • رژیم غذایی مدیترانه ای ریسک سرطان روده را به شدت کاهش می دهد


  مطالعات نشان می دهد مصرف رژیم غذایی مدیترانه ای که سرشار از میوه و ماهی است و کاهش مصرف نوشابه ها تا ۸۶ درصد به پیشگیری از سرطان روده بزرگ کمک می کند.
 • تاثیر رژیم غذایی مدیترانه ای بر کاهش ریسک مرگ ناشی از آلودگی هوا


  سلامت نیوز:مطالعه جدید نشان می دهد رژیم غذایی مدیترانه ای می تواند به محافظت در مقابل تاثیرات مضر آلودگی هوا کمک کرده و ریسک مرگ ناشی از حمله قلبی، سکته و سایر دلایل را کاهش دهد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، رژیم غذایی مدیترانه ای بر مصرف می
 • ورزش و رژیم غذایی مدیترانه ای موجب کاهش رسوبات چربی می شود


  سلامت نیوز:طبق نتایج یک مطالعه بلندمدت، ورزش با شدت متوسط همراه با رژیم غذایی مدیترانه ای و کم کربوهیدرات می تواند به کاهش رسوبات چربی کمک کند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، محققان مطالعه دانشگاه هاروارد در این مطالعه از تکنولوژی تصویربرداری M
 • تاثیر رژیم غذایی مدیترانه ای بر کاهش نارسایی قلبی در سالمندان


  سلامت نیوز:محققان در آزمایش بر روی موش ها دریافته اند که چگونه افزایش سن و چربی اضافی در رژیم غذایی موجب ایجاد سیگنال های شده که منجر به نارسایی قلبی بعد از حمله قلبی می شود.به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، شناسایی مکانیسم این شیوه مضر و آسیب زا مه
 • رژیم غذایی مدیترانه ای چیست؟


  توصیه های تغذیه ای از انجمن قلب آمریکا و انجمن قلب و عروق اروپا برای افراد مبتلا به بیماری عروق کرونر بر مصرف مقدار بسیار زیاد میوه ها و سبزیجات تازه، و پرهیز از چربی های اشباع، چربی های ترانس، و محصولات لبنی پر چرب تاکید دارند.
 • رژیم غذایی مدیترانه‌ای را بشناسید


  رژیم غذایی مدیترانه ای فواید متعددی برای سلامت دارد که بهتر است افراد از این نوع رژیم پیروی کنند.
 • رژیم غذایی مدیترانه ای مغز را تقویت می کند


  سلامت نیوز:تحقیقات جدید نشان می دهد رژیم غذایی مدیترانه ای با هدف حفظ سلامت قلب می تواند به سلامت مغز افراد مسن نیز کمک کند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، محققان بیش از سه سال حجم مغز صدها نفر از افراد مسن در اسکاتلند را مورد بررسی قرار دادند
 • خاصیت دیگر رژیم غذایی مدیترانه‌ای


  رژیم غذایی مدیترانه‌ای باکتری‌های خوب روده را افزایش می‌دهد.
 • خاصیت دیگر رژیم غذایی مدیترانه‌ ای


  رژیم غذایی مدیترانه‌ ای باکتری‌های خوب روده را افزایش می‌دهد.
 • فواید رژیم غذایی مدیترانه ای برای مغز


  سلامت نیوز:به گفته محققان، رژیم غذایی مدیترانه ای به دلیل وجود اسیدهای چرب اُمگا۳، میوه و سبزیجات برای مغز انسان مفید است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، رژیم غذایی مدیترانه ای، سالم ترین رژیم غذایی دنیا محسوب می شود. این رژیم غذایی به کنترل و
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

لزوم گزارش‌دهی گمرک درباره رشد ۵۷۱ درصدی صادرات خودرو و قطعات/پای رانت صادرات مجدد در میان است؟+جدول

لزوم گزارش‌دهی گمرک درباره رشد ۵۷۱ درصدی صادرات خودرو و قطعات/پای رانت صادرات مجدد در میان است؟+جدول

تبلیغات

آسیاتک حمایت