آسیاتل

بازدید: 32

نتانیاهو: ایران و حزب‌الله مشکل اصلی در سوریه هستند

منبع : صراط نیوز کد خبر: 1313919
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پیش از بازگشت از روسیه مدعی شد که تل‌آویو هیچ مشکلی با باقی ماندن بشار اسد در قدرت سوریه ندارد، اما ایران و حزب‌الله نباید در این کشور حضور داشته باشند.
صراط:

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که مشکلی با تداوم ریاست جمهوری «بشار اسد» در سوریه ندارد، اما «امنیت اسرائیل» نیز نباید تهدید شود.

به گزارش فارس نتانیاهو که اکنون در روسیه به سر می برد، بعد از دیدار با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه (در روز گذشته) گفت که اسرائیل مخالفتی با حضور اسد در سوریه ندارد، ولی به هر تهدیدی از سوی ارتش سوریه علیه حاکمیت صهیونیست ها، شدیدا پاسخ می دهد.

به نوشته روزنامه «هاآرتص»، وی در نشست خبری پیش از سفر بازگشت از روسیه، توضیح داد: «ما به مدت چهال سال با دولت اسد هیچ مشکلی نداشتیم و حتی یک گلوله در بلندی های جولان (به سمت یکدیگر) شلیک نشد».

نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین مدعی شد: «روس ها، نیرو های ایرانی را مجبور کردند تا ۸۰ کیلومتر از مرز های جنوبی سوریه عقب نشینی کنند... ما مشکلی با دولت اسد نداریم، مشکل ما با حضور ایرانی ها در نزدیکی مرزهایمان است».

نتانیاهو درباره شروطی که در دیدار با پوتین برای روس ها گذاشته، گفت: «اصل موضوع حفظ آزادی ما برای اقدام علیه هرکسی است که علیه ما اقدام کند. دوم، خارج کردن ایرانی ها از خاک سوریه است».

این اظهارات وی فقط ساعاتی پس از حمله نیروی هوایی این رژیم به سه پایگاه ارتش سوریه به بهانه ورود یک پهپاد به حریم هوایی فلسطین اشغالی، مطرح می شود.

نتانیاهو روز گذشته نیز در دیدار با پوتین وعده داده بود به شرط آنکه ایران را از سوریه خارج کنند، اسرائیل نیز اقدامی علیه دولت بشار اسد در سوریه انجام نمی دهد.

وی با تکرار ادعا های بی اساس علیه ایران و متهم کردن جمهوری اسلامی به تلاش برای تثبیت حضور نظامی اش در سوریه، گفته بود: «ما به مقابله با هرگونه نقض حریم هوایی یا زمینی اسرائیل ادامه می دهیم. از همه انتظار داریم که حاکمیت ما را به رسمیت بشناسند و سوریه نیز به توافق آتش بس (۱۹۷۴) پایبند باشد».

طبق گزارشی که حدود یک ماه پیش در رسانه های عبری-عربی منتشر شده بود، تمایل رژیم صهیونیستی برای باقی ماندن اسد در سوریه، نشأت گرفته از موضع مقامات آمریکایی است که بار ها تاکید کرده اند ساقط کردن دولت سوریه مدت هاست اولویت آن ها نیست.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

تبلیغات

آسیاتک حمایت