آسیاتل

بازدید: 35

تهدید آمریکا برای شرکت‌های فعال در خط لوله گازی روس‌ها

آمریکایی‌ها همزمان با جنگ تجاری با اروپا و چین، به شرکت‌های فعال در ساخت خط لوله گازی«نورد استریم» روسیه هشدار داده و آنها را به تحریم تهدید کرده است.

به گزارش بولتن نیوز، یک مقام وزارت خارجه آمریکا در مصاحبه با رویترز، با زبانی صریح، شرکت های فعال در احداث خط لوله «نورد استریم» را به تحریم تهدید کرد.

نرود استریم خط لوله ای است که از روسیه شروع و پس از گذشتن از بستر دریای بالتیک، گاز صادراتی روس ها را به آلمان می رساند.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه در یک پیام توئیتری ضمن انتقاد از کم بودن سهم پرداختی اروپایی ها برای خزانه ناتو، به صورت تلویحی به خط لوله نورد استریم هم اشاره کرده و از اتکای آلمان به انرژی روسیه ابراز نارضایتی کرده بود.

حالا آنطور که این مقام بی نام وزارت خارجه آمریکا گفته، واشنگتن به تهدید عملی شرکت های فعال در ساخت این خطوط لوله روی آورده است.

مقام مزبور به رویترز گفته: «ما به صراحت گفته ایم که شرکت های فعال در خط لوله صادرات انرژی روسیه، مشغول به کاری شده اند که خطر تحریم را برای آنها به بار می آورد.»

این مقام آمریکایی در خصوص منطق واشنگتن برای مخالفت با ساخت این خط لوله گفته: «معتقدیم که این (خط لوله) ابزاری جدید برای زورگویی به اروپا و بخصوص اوکراین برای روس ها فراهم می کند و امنیت انرژی و ثبات کل اروپا را زیر سوال می برد. روسیه می داند که این پروژه باعث ایجاد انشقاق در اروپا می شود و می خواهد از همین مسئله، به نفع خود بهره برداری کند.»

ترامپ دیروز چهارشنبه در ابتدای نشست سران کشورهای عضو ناتو در بروکسل گفته بود که آلمان «اسیر» روسیه است؛ «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان هم واکنش نشان داده و گفته بود که آلمان شرقی را به چشم دیده و حالا افتخار می کند که کشورش سیاست های مستقل خود را دارد.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

تبلیغات

آسیاتک حمایت