آسیاتل

بازدید: 14

۸۰۰خانوار پشت نوبت دریافت خدمات بهزیستی

منبع : سلامت نیوز کد خبر: 1313743
سلامت نیوز:رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: براساس مصوبه مجلس و تاکید دولت، از سال گذشته پرداختی مستمری بگیران بهزیستی و کمیته امداد افزایش یافته و در کنار آن با پرداخت منابع اعتباری مورد نیاز نسبت به پوشش بیمه ای جامعه هدف بهزیستی و جذب تدریجی ۸۰۰ نفر

سلامت نیوز:رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: براساس مصوبه مجلس و تاکید دولت، از سال گذشته پرداختی مستمری بگیران بهزیستی و کمیته امداد افزایش یافته و در کنار آن با پرداخت منابع اعتباری مورد نیاز نسبت به پوشش بیمه ای جامعه هدف بهزیستی و جذب تدریجی ۸۰۰ نفر خانوار پشت نوبت دریافت خدمات بهزیستی اقدامات مناسبی انجام شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در شانزدهمین گردهمایی علمی – تخصی معاونین پیشگیری بهزیستی سراسر کشور در سرعین اظهار کرد: با استقرار معاونت توسعه پیشگیری در سازمان بهزیستی براساس چارت جدید اولویت اول و اساسی ما در این سازمان امر پیشگیری و به حداقل رساندن آسیب های ناشی از معلولیت، کم شنوایی، کم بینایی و ... با مداخله به هنگام است تا زمینه برای توانمندسازی افراد جامعه و بهره گیری از ظرفیت های اجتماعی به وجود آید.

وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی ریالی اعتبار تملک دارایی ندارد، خاطرنشان کرد: ما اگر در این زمینه اعتبار داشته باشیم آماده احداث سوئیت و واحدهای اقامتی در سرعین هستیم که نمایندگان این استان می توانند در لوایح بودجه سال های آینده در این زمینه ما را کمک کنند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه تولیت برنامه های اجتماعی را در حوزه سلامت برعهده داریم و در این راستا مجلس نیز در اجرای طرح هایی چون غربالگری ژنتیک قبل از ازدواج و همچنین کلاس های آموزشی در مراحل مختلف شروع زندگی جوانان هدفگذاری کرده است، افزود: مجلس در همه طرح های اولویت دار سازمان بهزیستی و تصویب آنها کمک کار و یاریگر ماست.

محسنی بندپی گفت: با برنامه ریزی هایی که در حوزه پیشگیری انجام دادیم قطعا اثربخشی و شمولیت این برنامه ها را در جمعیت بیشتری شاهد هستیم؛ به طوری که با این برنامه ها و ارتقای برنامه های سلامت محور، مرگ و میر مادران باردار و کودکان زیر پنج سال به حداقل رسیده است.

وی بیان کرد: سیاست پیشگیری به عنوان راهبردی ترین سیاست و رویکرد مدنظر ماست و قطعا در کاهش آسیب های اجتماعی طرح هایی را به صورت پایلوت در استان های مختلف برمبنای پنج آسیب جدی کشور اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی، کودکان کار و مفاسد اخلاقی مورد توجه قرار دادیم تا در این زمینه اقدامات و کارهای اساسی انجام شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور به برنامه های اولویت دار بهزیستی در حوزه اعتیاد و طلاق اشاره کرد و گفت: سازمان بهزیستی مسئولیت خطیر تامین سلامت اجتماعی را با رویکرد پیشگیرانه مدنظر قرار داده و تلاش می کنیم تا در این زمینه به اهداف موردنظر خود دست یابیم.

محسنی بندپی فعالیت های انجام شده در حوزه کاهش آسیب های اعتیاد را یادآور شد و گفت: استقرار تیم های اجتماع محور در محلات پرریسک در سطح کشور، توجه به امر اطلاع رسانی و آگاه سازی و مداخلات به هنگام، افزایش دوبرابری ظرفیت خط ۱۴۸۰ و همچنین راه اندازی ۱۵۰ مرکز اورژانس در کشور را مدنظر قرار دادیم.

وی در مورد اجرای طرح غربالگری ژنتیک زوجین با هدف جلوگیری از تولد نوزادان دارای معلولیت، اظهار کرد: در این زمینه یک هزار و ۴۸۰ سقط جنین قانونی و شرعی انجام شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور همچنین به اجرای گسترده طرح غربالگری شنوایی و بینایی در جلوگیری از آسیب های اساسی در این حوزه اشاره و خاطرنشان کرد: در بحث پیشگیری از اعتیاد کار خوبی که در ایام نوروز امسال انجام شد مبارزه رسانه ای با مواد مخدر جدید "گل" بود که نتایج خوبی را در این زمینه به دست آوردیم و در مورد شیشه نیز چنین طرحی را اجرا خواهیم کرد.

محسنی بندپی عنایت مجلس را به افزایش اعتبارات حوزه پیشگیری در سال ۹۶ و ۹۷ یادآور شد و گفت: بیش از ۶۰ درصد اعتبارات حوزه پیشگیری در سالجاری افزایش یافته و قطعا با این افزایش اعتبار ما در حوزه های پیشگیری برنامه های متنوع تری را در دست اجرا داریم.

وی از عنایت دولت و مجلس در افزایش فوق العاده شغل کارکنان بهزیستی قدردانی کرد و افزود: برخلاف سایر دستگاه ها در این زمینه ۷۵ میلیارد تومان اعتبار در بودجه پیش بینی شده است.

رییس سازمان بهزیستی در ادامه سخنان خود بیان کرد: براساس مصوبه مجلس و تاکید دولت، از سال گذشته پرداختی مستمری بگیران بهزیستی و کمیته امداد افزایش یافته و در کنار آن با پرداخت منابع اعتباری مورد نیاز نسبت به پوشش بیمه ای جامعه هدف بهزیستی و جذب تدریجی ۸۰۰ نفر خانوار پشت نوبت دریافت خدمات بهزیستی اقدامات مناسبی انجام شده است.

محسنی بندپی تصریح کرد: براساس مصوبه اخیر هیئت دولت افزایش ۱۴ درصدی مبلغ مستمری معلولان و مددجویان بهزیستی اعمال خواهد شد و در کنار آن ما از ساخت مسکن برای خانواده های دارای دو معلول با پرداخت ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض حمایت می کنیم.

وی در پایان اظهار کرد: برای احداث مرکز نگهداری بیماران ذهنی و روانی در اردبیل اگر نمایندگان این استان قول مساعد بدهند که در بودجه سال آینده و از محل افزایش تعداد افراد یارانه بگیر جامعه هدف بهزیستی تامین اعتبار انجام شود، ما امسال با پرداخت بخشی از منابع ساخت این مراکز، نسبت به احداث مرکز نگهداری بیماران ذهنی و روانی در اردبیل اقدام خواهیم کرد.


loading...
 • ۸۰۰خانوار پشت نوبت دریافت خدمات بهزیستی


  سلامت نیوز:رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: براساس مصوبه مجلس و تاکید دولت، از سال گذشته پرداختی مستمری بگیران بهزیستی و کمیته امداد افزایش یافته و در کنار آن با پرداخت منابع اعتباری مورد نیاز نسبت به پوشش بیمه ای جامعه هدف بهزیستی و جذب تدریجی ۸۰۰ نفر
 • یک‌میلیون نفر پشت‌ نوبت دریافت خدمات بهزیستی


 • یک میلیون نفر پشت‌نوبت دریافت خدمات بهزیستی


  معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به بیش از یک میلیون پشت نوبتی در سازمان بهزیستی کشور برای دریافت خدمات مختلف از وجود بیش از ۱۵۰ هزار معلول پشت نوبت دریافت مستمری خبر داد
 • ١٥٠ هزار معلول پشت نوبت دریافت خدمات بهزیستی


  سلامت نیوز:رییس سازمان بهزیستی کل کشور با اشاره به اینکه بودجه کافی برای افزایش مستمری مددجویان پشت نوبتی وجود ندارد،گفت: افزایش مستمری مددجویان پشت نوبتی درسال ٩٧ انجام می شود. به گزارش سلامت نیوز به نقل از خانه ملت،انوشیروان محسنی بندپی ، در مور
 • بیش از یک میلیون معلول در نوبت دریافت خدمات بهزیستی قرار دارند


  سلامت نیوز: معاون توانبخشی سازمان بهزیستی با اشاره به حمایت از پشت نوبتی های این سازمان در سال جاری گفت بیش از یک میلیون معلول در نوبت دریافت خدمات مختلف سازمان بهزیستی قرار دارند. به گزارش سلامت نیوز، حسین نحوی نژاد در گفت وگو با پانا، درخصوص افز
 • یک میلیون معلول پشت نوبت دریافت خدمات تخصصی


  رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت:یک میلیون و سیصد هزار معلول در سامانه سازمان بهزیستی کشور ثبت نام کرده‌اند و یک میلیون هم پشت نوبت دریافت خدمات تخصصی هستند.
 • ورود ۸۰ هزار معلول پشت نوبت به چرخه حمایت بهزیستی


  سلامت نیوز: معاون امور توانبخشی بهزیستی کشور از تحت پوشش قرار گرفتن ۷۰ تا ۸۰ هزار معلول پشت نوبتی تا پایان سال جاری خبر داد. به گزارش سلامت نیوز، حسین نحوی نژاد در گفتگو با مهر افزود: در حال حاضر تعداد زیادی از معلولان در سامانه سازمان بهزیستی ثبت
 • 50 هزار مددجوی بهزیستی در نوبت رسیدن به بارگاه رضوی/ 90190 شما را خیر می‌کند


  گروه جامعه: رئیس دبیرخانه مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه 50 هزار مددجوی این سازمان زیارت اولی و پشت نوبت اعزام به مشهد مقدس هستند، گفت: کمک‌های خیرین و نهادها به شماره حساب 90190 بانک ملت می‌تواند این افراد را مشهدی کند.
 • ۳۲۰۰ پرونده پشت نوبت فرزندخواندگی در تهران/ بهزیستی: متقاضیان فرزند دختر بیشتر در انتظار می‌مانند


  معاون اجتماعی بهزیستی استان تهران از ۳۲۰۰ پرونده پشت نوبتی متقاضی فرزندخواندگی در تهران خبر داد. مهشید موقر با اشاربه به پذیرش ۱۰۴ کودک به فرزندخواندگی از ابتدای سال، گفت: از این تعداد کودک ۶۲ نفر پسر و ۸۲ تن دختر بوده‌اند.
 • مسی در انتظار دریافت نوبت توپ طلا


  با مصدومیت چیرو ایموبیله و احتمال محرومیت محمد صلاح، حالا لیونل مسی بخت اول دریافت جایزه توپ طلا خواهد بود.
 • خدمات بهزیستی به زنان سرپرست خانوار


  زنان نقش مهمی در خانواده و بویژه در خانواده‌هایی که سرپرست خانوار هستند، دارند. به منظور به حداقل رساندن مشکلات و مسائل این قشر، سازمان بهزیستی و معاونت امور زنان و خانواده به آنان خدماتی را ارائه می‌دهند.
 • بهزیستی طرح خدمات سازگاری پس از وضعیت طلاق اجرا می کند


  سلامت نیوز: رئیس مرکز توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی کشور گفت: مراکز خدمات مشاوره ای جهت سازگاری پس از وضعیت طلاق در سراسر کشور افزایش می یابد و طی آن، خدماتی مانند بازآرایی زندگی والد و فرزند و مشاوره برای ازدواج مجدد یا موقت ارائه می شود. به گز
 • ارائه خدمات بهزیستی به 30 سکونتگاه غیر رسمی از ابتدای تیر ماه


  معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: سازمان بهزیستی به سکونتگاه های غیررسمی و معلولان از ابتدای تیرماه خدمات ویژه ای ارائه می دهد.
 • هر 3 ساعت یک ایرانی در نوبت انتظار دریافت عضو فوت می کند


  سلامت نیوز: قائم مقام اداره پیوند اعضای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: هر سه ساعت، یک نفر ایرانی در نوبت انتظار دریافت عضو جان خود را از دست می دهد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا امیر قبادی دوشنبه در نخستین دوره کشوری پشتیبانی م
 • بهرمندی 3میلیون و 700هزار نفر از خدمات بهزیستی در استان تهران


  مدیر کل بهزیستی استان تهران گفت: سال گذشته در استان تهران 3میلیون و 700هزار نفر از خدمات سازمان بهزیستی بهرمند شدند.
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

تبلیغات

آسیاتک حمایت