آسیاتل

بازدید: 41

وزیر نیرو: میزان مصرف برق به ۵۸ هزار مگاوات رسید / ۴ تا ۶ هزار مگاوات کمبود برق داریم

منبع : انتخاب کد خبر: 1313667
وزیر نیرو گفت: در حالی که ظرفیت تولید برق در بهترین حالت ۵۲ هزار مگاوات است با گرم‌تر شدن در روز‌های اخیر مصرف برق در سطح کشور به ۵۸ هزار مگاوات افزایش پیدا کرده است. اردکانیان تصریح کرد: هر روز در حدود ۴ تا ۶ هزار مگاوات کمبود برق در سطح کشور داریم که مدیریت این موضوع کار بسیار سختی نبوده و مردم می‌توانند با کاهش مصرف از به وجود آمدن مشکلاتی از جمله کم‌آبی و خاموشی جلوگیری کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزیر نیرو گفت: در حالی که ظرفیت تولید برق در بهترین حالت ۵۲ هزار مگاوات است با گرم تر شدن در روز های اخیر مصرف برق در سطح کشور به ۵۸ هزار مگاوات افزایش پیدا کرده است.

به گزارش تسنیم، رضا اردکانیان پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح پست ۲۳۰ کیلولت نصیرلوی گرمی اظهار داشت: امسال در کل کشور های جهان سالی گرم و کم آبی را شاهد هستیم که تغییرات آب و هوایی از دلایل جدی این موضوع بوده و باید کشور های صنعتی قدرتمند جهان برای ناسازگاری های حاصل از این فعالیت های صنعتی راه حلی پیدا کنند.

وی گفت: ما در داخل کشور خود نیز می توانیم با اصلاح الگوی مصرف سبب کاهش مشکلاتی از جمله خاموشی و کم آبی شویم که متاسفانه شیوه مصرف با توجه به وضعیت آب و هوایی در سطح کشور مناسب نیست.

وزیر نیرو افزود: ظرفیت تولید برق در سطح کشور و در بهترین حالت ۵۲ هزار مگاوت است که در روز های اخیر و با گرم تر شدن هوا این مصرف بین ۵۶ هزار تا ۵۸ هزار مگاوات افزایش پیدا کرده است که ما باید صرفه جویی را در دستور کار قرار دهیم.

اردکانیان تصریح کرد: هر روز در حدود ۴ تا ۶ هزار مگاوات کمبود برق در سطح کشور داریم که مدیریت این موضوع کار بسیار سختی نبوده و مردم می توانند با کاهش مصرف از به وجود آمدن مشکلاتی از جمله کم آبی و خاموشی جلوگیری کنند.

وی بیان کرد: اگر بتوانیم اصلاح الگوی مصرف را در سطح کشور جایگزین کنیم آسایش و رفاه به دنبال خواهد داشت و فشار از روی صنعت آب و برق کشور برداشته می شود.

وزیر نیرو گفت: می توانیم با صرفه جویی این عادت را بعد از تابستان نیز رعایت کنیم چرا که بخش خانگی و مصارف تجاری بیشترین تولیدکننده صنعت برق هستند و با افزایش دما نیز شاهد کمبود آب در برخی از مناطق کشور هستیم.

وی افزود: با توجه به این که امسال در کل کشور به طور متوسط ۲۶ درصد کمبود بارش داشتیم، ولی استان های شمالی از جمله اردبیل وضعیت خوبی را در بارش ها سپری کردند که باید قدر این نعمت را بدانیم و در اصلاح الگوی مصرف اهتمام بورزیم.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

حسن‌زاده: زمانی که گزارشات کامل از بازی سپاهان و پرسپولیس برسد وظیفه خود را انجام می‌دهیم/ باید دقت بیشتری به خرج دهیم

حسن‌زاده: زمانی که گزارشات کامل از بازی سپاهان و پرسپولیس برسد وظیفه خود را انجام می‌دهیم/ باید دقت بیشتری به خرج دهیم

تبلیغات

آسیاتک حمایت