آسیاتل

بازدید: 18

روش‌هایی برای کنترل احساسات و کنار آمدن با ناملایمات

منبع : برترین ها کد خبر: 1313419
انسان برای ادامه زندگی و رشد، نیاز به پیدا کردن روش‌هایی برای کنار آمدن با فشار و ناملایمات روزمره دارد. مطالعات زیادی وجود دارند که نشان می‌دهند حفظ آرامش در شرایط بحرانی، با بهره‌وری، رابطه تنگاتنگی با یکدیگر دارند. چند نمونه از روش‌های کنترل احساسات و حفظ آرامش را در اینجا ذکر می‌کنیم.

روزنامه آرمان امروز: انسان برای ادامه زندگی و رشد، نیاز به پیدا کردن روش هایی برای کنار آمدن با فشار و ناملایمات روزمره دارد. مطالعات زیادی وجود دارند که نشان می دهند حفظ آرامش در شرایط بحرانی، با بهره وری، رابطه تنگاتنگی با یکدیگر دارند. چند نمونه از روش های کنترل احساسات و حفظ آرامش را در اینجا ذکر می کنیم:

کنار آمدن با ناملایمات

در ذهنتان برنامه ای داشته باشید

معمولا ما نمی دانیم خارج از محل کار یا منزل چه اتفاقی قرار است رخ دهد و ما را تحت فشار روانی قرار دهد، اما گاهی می توانیم از پیش ایده هایی در این باره داشته باشیم. حتی داشتن یک فرمول ساده در ذهن، به راحت تر کنار آمدن با مسئله کمک می کند.

روی یک کار تمرکز کشنید

معمولا انجام چندین کار به طور همزمان، هر شخصی را دچار دستپاچگی و اضطراب می کند. سعی کنید تا حد امکان بر روی یک کار تمرکز کرده و پس از اتمام آن به سراغ کار بعد بروید. در زمان های بحرانی نیز برای کارها اولویت قرار دهید و آن ها را به ترتیب اهمیت انجام دهید.

انعطاف پذیر باشید

فرقی نمی کند که چقدر در برنامه ریزی و اولویت بندی کارهایتان دقت به خرج داده باشید. گاهی اوقات اتفاقات بیرونی می توانند همه برنامه ریزی های شما را تحت الشعاع قرار بدهند و باعث آزرده خاطری شما شوند. در این مواقع باید در مدت کوتاهی دوباره فکرتان را متمرکز کنید و تنها کاری را انجام دهید تا با مسئله جدید کنار بیایید.

تا ۱۰ بشمارید

گاهی اوقات ممکن است اتفاقاتی رخ دهد که تمرکز شما را بگیرد. ممکن است مسئله پیش رو کاملا بیرونی باشد و کاری از دست شما برنیاید اما شما موظف هستید به کار خود ادامه دهید. در این مواقع کمی دست از کار بکشید و شرایط جدید را با دقت مورد بررسی قرار بدهید. تا ۱۰ بشمارید و دوباره به کار بازگردید.

نفس عمیق بکشید

انسان هرگاه دچار اضطراب می شود، تنفس او کوتاه و سریع می شود. این مسئله می تواند باعث کاهش خونرسانی به مغز و درنتیجه سرگیجه و ضعف شود. همچنین می تواند قدرت تصمیم گیری فرد را تحت تأثیر قرار بدهد. در این زمان بهترین کار نفس عمیق کشیدن به ویژه از طریق بینی است. سعی کنید در هر بار دم، یک ثانیه نفستان را نگه دارید و سپس در بازدم آن را از راه دهان خارج کنید. تا زمانی که آرامش پیدا کنید به این کار ادامه بدهید.

اغراق نکنید

معمولا در شرایط حساس و بحرانی ذهن انسان به صورت ناخوداگاه، بدترین اتفاق ممکن را پیش بینی می کند. سعی کنید به جای ترسانیدن خود با تخیلات، سریع فکرتان را جمع کنید و به فکر راه حل باشید.

به خودتان اعتماد کنید

گاهی ممکن است اتفاقاتی بیافتد که شما را از مسیر برنامه ریزی شده تان خارج کند. در این مواقع لازم نیست دچار استرس شوید که قادر به روبه رو شدن با مسئله نیستید. به خودتان و قدرت فکرتان اعتماد کنید. باور داشته باشید که حتی در لحظات بحرانی هم می توانید با کمی تفکر تصمیم عاقلانه ای بگیرید.

مثبت بیندیشید

به جای فکر کردن به اتفاقات بد و کارهایی که نمی توانید انجام دهید، به جنبه های مثبت بیاندیشید. مثلا اینکه سالم هستید و می توانید فکر کنید تا راهی برای رویارویی با مشکل بیابید. هرچه بیشتر تمرین مثبت اندیشی کنید، کمتر دچار اضطراب و استرس می شوید.


loading...
 • روش‌هایی برای کنترل احساسات و کنار آمدن با ناملایمات


  انسان برای ادامه زندگی و رشد، نیاز به پیدا کردن روش‌هایی برای کنار آمدن با فشار و ناملایمات روزمره دارد. مطالعات زیادی وجود دارند که نشان می‌دهند حفظ آرامش در شرایط بحرانی، با بهره‌وری، رابطه تنگاتنگی با یکدیگر دارند. چند نمونه از روش‌های کنترل احساس
 • برای سالم بودن جنین، کنترل احساسات مهمه؟


  مصرف دخانیات یا قرار گرفتن در معرض دود آنها بر سلامت جنین و نوزاد تاثیراتی نامطلوبی می‌‌گذارد.
 • شرط ترامپ برای کنار آمدن با سعودی‌ها


  رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای که به تازگی منتشر شده گفته که به عربستانی‌ها گفته در صورتی که صدها میلیارد دلار سلاح از آمریکا نخرند، با آنها کنار نخواهد آمد.
 • ۵ راهکار ساده برای کنار آمدن با گرما در طول سفر


  به جای سالاد و سبزی خوردن در رستوران‌ها که احتمال آلودگی آن زیاد است، ماست بخورید، یک راه ساده و مطمئن آن است که از منزل با خود گوجه فرنگی و خیار و لیمو ترش شسته شده همراه داشته باشید و در رستوران در کنار غذایی که سفارش می‌دهید از گوجه فرنگی و خیار خ
 • راهنمای یک کارآفرین برای کنار آمدن با نا امیدی


  وقتی ناامیدی از راه می‌رسد – که همیشه این اتفاق می‌افتد – می‌توانید خیلی راحت بگذارید در چندین جبهه شما را زمین‌گیر کند. با این حال، به خاطر شرکت، تیم، و درایت خود، باید بیاموزید چطور به طرزی مثبت با این وضعیت کنار بیایید.
 • کنار آمدن ما با استکبار برابر با کنار گذاشتن آرمان‌های انقلاب است/ ایران می‌تواند در موازنه قدرت جهانی نقش موثر ایفا کند


  معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: کنار آمدن ما با استکبار جهانی برابر است با کنار گذاشتن آرمان‌های انقلاب و ما هرگز این کار را نخواهیم کرد.
 • روش‌های کنترل احساسات در مکالمات سخت


  در یک مکالمه شتاب‌زده و سخت، از دست دادن کنترل احساسات کار سختی نیست. از همه این‌ها گذشته، اختلاف‌نظر می‌تواند به‌عنوان یک تهدید تلقی شود. شما می‌ترسید که دراین‌بین چیزی را واگذار کنید. برای مثال، دیدگاهتان، روشتان برای انجام کاری و یا قدرت خود را.
 • احساسات بعد از زایمان، روش‌های کنترل


  به عنوان زنی که تازه مادر شده، شناختن چیزهایی که قرار است با آن‌ها رو‌به‌رو شوید، کمکتان می‌کنید بیشتر مراقب خودتان باشید.
 • طرز رفتار با فرزندان، احساسات را کنار بگذارید


  همه والدین باید راهنمای انجام رفتار درست به بچه ها باشند. هر چقدر توانایی بیشتری در اجرای محدودیت های مورد نظر خود داشته باشید، با بچه ها به تفاهم بیشتری می رسید.
 • پیروانی: شهرآورد تحت الشعاع حاشیه هاست/ تاثیر کنترل احساسات مهم تر از کیفیت فنی


  «امیرحسین پیروانی» سرمربی تیم فوتبال امید ایران، تاکید کرد که شهرآورد پایتخت بیش از آنکه تحت تاثیر تاکتیک، تکنیک، خلاقیت های فردی و مسائل فنی باشد، تحت تاثیر حاشیه هاست.
 • روش‌هایی برای کنترل خشم


  روان‌شناس بالینی گفت: شیوه مناسب دیگر برای مدیریت هیجانات منفی مثل خشم، تخلیه هیجانات از طریق نوشتن، خط خطی کردن و حرف زدن در مورد احساساتمان با دیگران است.
 • کنار آمدن با پای ضعف‌ کرده ؟


  سندروم پای بی‌قرار (RLS) را با نام ویلیس-اکبوم نیز می‌شناسند، که وضعیتی است که شخص در ناحیه پا احساس ناآرامی می‌کند؛ این احساس شامل حس خارش و سوزش، گزگز، درد و کشش است که گاهی اوقات حتی تکان دادن پاها را غیرقابل تحمل می‌کند.
 • روش کنار آمدن با ناباروری


  دورانی که همسرها پیشگیری را کنار می‌گذارند و منتظرخبر خوش بارداری می‌شوند، لحظه‌هایی پر از امید و ناامیدی است.
 • روش‌هایی ساده برای کنترل خشم


  تاکنون باید کسانی را دیده باشید که حرفهایی در هنگام خشم گفته‌اند و پس از آن از دیگران عذرخواهی کرده‌اند. اما هرگز نباید فراموش کنیم که کلامی که یکبار گفته شد یا کاری که یکبار انجام شد را نمی‌توان پس گرفت.
 • احساسات یک زن باردار، ناگفته‌هایی که شاید ندانید


  این نامه از زبان یک زن باردار به همسرش نوشته شده است. اگر باردار هستید و فکر می‌کنید تنها زنی هستید که احساساتی خاص را در این دوران تجربه می‌کند خوب است این نامه را بخوانید.
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

لزوم گزارش‌دهی گمرک درباره رشد ۵۷۱ درصدی صادرات خودرو و قطعات/پای رانت صادرات مجدد در میان است؟+جدول

لزوم گزارش‌دهی گمرک درباره رشد ۵۷۱ درصدی صادرات خودرو و قطعات/پای رانت صادرات مجدد در میان است؟+جدول

تبلیغات

آسیاتک حمایت