آسیاتل

بازدید: 27

اشتغال ۱۹۰هزار نفر در شرکت‌های دانش بنیان/درآمد ۴۰هزار میلیارد تومانی شرکت‌های دانش بنیان

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1291547
مسول شرکت عادی دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری گفت: درامد شرکت ها‌ی دانش بنیان در سال ۴۰هزار میلیارد تومان است که طی چند سال گذشته بطور متوسط هر سال ۲برابر شده است و ۱۹۰هزار نفر در این شرکت‌ها مشغول به کار هستند.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، صاحبکار در نشست شنبه های انقلاب با بیان اینکه کشور در حوزه علم و فناوری جهش بسیار بالایی داشته است، اظهار کرد: در ۱۰تا ۱۵سال قبل باید علم و فناوری ایجاد شده در کشور را در زندگی مردم نشان می دادیم که سر ریز این دانش، شرکت های دانش بنیان به عنوان موج تکمیلی علم در کشور هستند.

مسول شرکت عادی دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: مقام معظم رهبری در سیاست های اقتصاد مقاومتی ۵شاخص را مطرح کردند که شامل درون زا بودن، برون گرا بودن، مردمی بودن، عدالت محور بودن و دانش بنیان بودن است که اگر فعالیت ها را بر اساس این ۵ محور بسنجیم فعالیت های دانش محور بر قله آن ها است.

وی گفت: در حال حاضر ۳۵۰۰ شرکت دانش بنیان  در کشور فعال هستند که در فناوری های پیشرفته مانند نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی و هوافضا فعالیت می کنند.
 
صاحب کار  با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان شناسنامه دار هستند تصریح کرد: درآمد این شرکت ها در سال ۴۰هزار میلیارد تومان است که طی چند سال گذشته بطور متوسط هر سال ۲برابر شده است و ۱۹۰هزار نفر در این شرکت ها مشغول به کار هستند.

مسول شرکت عادی دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به حمایت های دولت خاطرنشان کرد: معافیت مالیاتی، گمرکی و صدور مجوز فعالیت در ۱۲۰کیلومتری در شهر تهران از جمله این حمایت ها است و تاکنون ۱۰۰۰نفر از این تسهیلات استفاده کردند.
انتهای پیام/

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

تبلیغات

آسیاتک حمایت