آسیاتل

بازدید: 11

دامپزشکی: تالاب‌ها و آبگیرها دروازه ورود ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان/ محیط زیست: مستندات ارائه کنید

منبع : فارس نیوز کد خبر: 1288420
رئیس سازمان دامپزشکی کشور معتقد است تالاب ها و آبگیرها دروازه ورود ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به کشور است، اما مدیرکل حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان محیط ‌زیست گفت: سازمان دامپزشکی باید در این خصوص مستندات ارائه کند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس،  پس از گذشت یک ماه، علیرضا رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی کشور با تاکید دوباره بر اینکه سازمان محیط زیست باید ممنوعیت صید و شکار پرندگان را از همین حالا رسما اعلام کند اظهار داشت: با تعیین تکلیف صید و شکار دیگر شکارچیان و صیادان در انتظار صدور پروانه، برای صید در نیمه دوم سال برنامه ریزی نکنند.

 رفیعی خاطرنشان کرد: با توجه به گسترش ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و خسارات ناشی از آن به مرغداری ها در سال گذشته، این درخواست از سوی دامپزشکی  مطرح شده است.

وی از مشاهده 340 مورد آنفولانرای پرندگان در تعدادی از تالاب ها و آبگیرهایی خبر داده و گفته است که تالاب ها و آبگیرها که دروازه ورود ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به کشور شناخته می شوند.

به گفته رئیس سازمان دامپزشکی کشور نتیجه جلسات پیاپی ستاد اجرایی پیشگیری و کنترل آنفلوانز طی ماه های گذشته نشان از این دارد که تعداد آبگیرها و تالاب هایی که دروازه ورود آنفلوانزا به کشور هستند 620 مورد است و این بدان معناست که باید برنامه دقیق تری برای پایش این مناطق داشته باشیم.

این درحالی است که علی تیموری مدیرکل حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان محیط زیست ماه گذشته  در خصوص اعلام ممنوعیت صید پرندگان به خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس گفته بود: اعلام ممنوعیت صید در این فصل بی معناست و ما نمی توانیم در اردیبهشت ماه این ممنوعیت را اعلام کنیم.

مدیرکل حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان محیط زیست در ادامه تصریح کرد: اگر سازمان دامپزشکی احساس می کند که پرندگان مهاجر باعث انتقال آنفلوآنزا فوق حاد پرندگان می شود باید با ارائه مستندات به سازمان محیط زیست این مسئله را اعلام کند.

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

تبلیغات

آسیاتک حمایت