آسیاتل

بازدید: 16

پیروزی سوسیالیست ۲۸ ساله در انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا

منبع : سایت خبری شفاف کد خبر: 1288395
یک دموکرات سوسیالیست در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات آمریکا در نیویورک در مقابل رقیب خود جو کراولی که از او به عنوان رهبر آتی این حزب در کنگره نام برده می‌شد، پیروز شد.

به گزارش شفاف، این شکست به گفته تحلیلگران باعث بروز تغییراتی در حزب دموکرات آمریکا خواهد شد. نتایج انتخابات مقدماتی احزاب دموکرات و جمهوری خواه در آمریک با شگفتی هایی رو به رو بود.

آلکساندریا اوکاسیو کورتز ۲۸ ساله در انتخابات سال ۲۰۱۶ در ستاد برنی سندرز فعال بود. او توانسته است با اختلاف قابل توجهی جو کراولی را که پیش از این ۱۰ بار به کنگره آمریکا راه یافته بود، شکست دهد.

کراولی برای پیروزی در این انتخابات بیش از سه میلیون دلار خرج کرد. هزینه تبلیغاتی اوکاسیو کورتز نزدیک به ۳۰۰ هزار دلار بود.

از کراولی به عنوان جانشین احتمالی نانسی پلوسی، رهبر اقلیت دموکرات در کنگره نام برده می شد.

به گزارش بی بی سی، اوکاسیو کورتز گفته است زمان تغییرات نسلی، نژادی و ایدئولوژیکی در حزب دموکرات فرا رسیده است.

آلکساندریا اوکاسیو کورتز تبار پورتوریکویی دارد. این دموکرات سوسیالیست در انتخابات میان دوره ای در نوامبر امسال با آنتونی پاپاس، رقیب جمهوری خواهش برای ورود به کنگره رقابت خواهد کرد و در صورت پیروزی، جوان ترین زنی خواهد بود که به کنگره راه می یابد.

اوکاسیو کورتز از پوشش سلامت همگانی، شهریه رایگان دانشگاه ها و اصلاحات در سیستم عدالت کیفری حمایت می کند. او در دانشگاه بوستون اقتصاد و روابط بین الملل خوانده است. اوکاسیو کورتز پس از فارغ التحصیلی برای کمک به خانواده اش به عنوان پیشخدمت کار کرد. مادر او خدمتکار خانه و راننده اتوبوس است. او در ویدیوی تبلیغاتی خود گفته است: من جایی متولد شده ام که کدپستی، سرنوشت فرد را مشخص می کند و زنانی مانند من قرار نیست برای سمت های دولتی اقدام کنند.

اوکاسیو کورتز پس از پیروزی دونالد ترامپ تصمیم گرفت وارد سیاست شود. او در دوران تبلیغات انتخاباتی به مرز مکزیک رفت و با خانواده هایی که به خاطر سیاست دولت آمریکا از فرزندان خود جدا شده بودند، دیدار کرد.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر|

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر| "احمد تن تن" کیست؟

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

تبلیغات

آسیاتک حمایت