آسیاتک

بازدید: 58

قصور پزشکی زن باردار جوان را به مننژیت مبتلا کرد

منبع : سلامت نیوز کد خبر: 1285645
سلامت نیوز:زن جوانی برای زایمان طبیعی به بیمارستان مراجعه کرد به مننژیت مبتلا شد . ماجرا از این قرار است که حدود دو سال پیش زن جوانی برای زایمان طبیعی به بیمارستان مراجعه کرد و در حالی مرخص شد که علائم بالینی نظیر سردرد شدید ، تهوع ، استفراغ ، کم

سلامت نیوز:زن جوانی برای زایمان طبیعی به بیمارستان مراجعه کرد به مننژیت مبتلا شد .

ماجرا از این قرار است که حدود دو سال پیش زن جوانی برای زایمان طبیعی به بیمارستان مراجعه کرد و در حالی مرخص شد که علائم بالینی نظیر سردرد شدید ، تهوع ، استفراغ ، کمردرد و هزیان گویی داشت. ابا اینحال پزشک معالج وی بدون حضور بر بالین بیمار بصورت تلفنی دستورات لازم را داد و وی را مرخص کرد.

در روزهای بعد نیز چند نوبت علایم یاد شده برای بیمار ایجاد و پس از اعزام به بیمارستان ازطریق پزشکان وقت زایشگاه مجددا دارو تجویز و بیمار بصورت سرپایی درمان میشد که تاثیری نداشت و این علائم را ناشی از بی حسی نخاعی دانستند.

پس از گذشت مدتی و عود علائم ذکر شده تشدید شد و با انجام ام آر آی پزشکان تازه متوجه شدند که وی به مننژیت مبتلا شده است.

او که تازه وضع حمل کرده بود مجددا در بخش عفونی بیمارستان بستری و مراحل درمان را سپری کرد.در تمام این مدت پزشک زنان وی همچنان در بالین این بیمار حضور نیافت.

مدتی بعد با شکایت همسر این خانم از پزشک زنان و زایمان و پزشک بیهوشی و تیم درمانی بیمارستان به دانشگاه علوم پزشکی مشهد ، وقوع بیماری مننژیت بر اثر اجرام بیمارستانی در بیمارستان امام حسین تایید شد و بیمارستان مذکور ملزم به اصلاح فرایند های منتج به عارضه و پرداخت هزینه های بیمار شد که تا کنون عملی نشده است .

همچنین پزشکی قانونی استان خراسان رضوی دو مرحله بستری بودن بیمار به علت بیماری مننژیت عفونی در بیمارستان امام رضا (ع) مشهد را تایید نموده است .

پس از آن با شکایت به دادسرای عمومی و انقلاب - شعبه 201 مربوط تخلفات پزشکی ، پرونده جهت کارشناسی به سازمان نظام پزشکی ارجاع شد ، که متاسفانه بدون در نظر گرفتن موارد فوق الذکر و اقرار صریح پزشکان معالج در جلسه تحقیق و در حضور محققق پرونده ، رای صادره در دادسرای انتظامی ، هیئت بدوی و دادسرای تجدید نظر استانی جهت پزشکان قرار منع تعقیب صادر شد و اعلام نمودند بیمار دلایل و مستندات کافی ارائه ننموده است . دادگاه نیز براساس رای نظام پزشکی قرار منع تعقیب جهت پزشکان صادر نمود و نظام پزشکی بروز این عارضه را غیر قابل پیش بینی و پیشگیری دانست.

نکته جالب اینجاست که نظریات دانشگاه علوم پزشکی مشهد و پزشکی قانونی با ارای سازمان نظام پزشکی متفاوت است و حقوق این شهروند در حالیکه این بیمار نتوانست از نوزاد تازه بدنیا امده خود مراقبت های لازم را انجام دهد و خانواده وی با انبوهی از مشکلات و گرفتاری رها شدند و نه تنهاکسی به داد آنان نرسید و حقوقشان اعاده نشد بلکه در هیچ یک از مراحل به شکایت از تیم درمانی و عوامل بیمارستان رسیدگی نشد .

اسناد این پرونده نزد سلامت نیوز محفوظ است و در صورت تقاضای مسئولین ارائه خواهد شد.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش اسپوتنیک درباره پیامدهای خطرناک دیدار ترامپ و پوتین برای رئیس‌جمهور آمریکا

گزارش اسپوتنیک درباره پیامدهای خطرناک دیدار ترامپ و پوتین برای رئیس‌جمهور آمریکا

گزارش: تحول جدی در توان زرهی نیروهای مسلح/ تزریق ۸۰۰ تانک جدید به سازمان رزم ارتش و سپاه

گزارش: تحول جدی در توان زرهی نیروهای مسلح/ تزریق ۸۰۰ تانک جدید به سازمان رزم ارتش و سپاه

گزارش: آغاز برنامه انتخاباتی کارگزاران برای ۱۴۰۰؛ همکاری با

گزارش: آغاز برنامه انتخاباتی کارگزاران برای ۱۴۰۰؛ همکاری با "شورای‌هماهنگی"، ائتلاف با معتدلین

سخنگوی تعزیرات: مردم گرانفروشی را گزارش دهند

سخنگوی تعزیرات: مردم گرانفروشی را گزارش دهند

گزارش تخلفات حضرتی در حزب اعتماد ملی، تقدیم وزارت کشور شد

گزارش تخلفات حضرتی در حزب اعتماد ملی، تقدیم وزارت کشور شد

تبلیغات

آسیاتک حمایت