آسیاتل

بازدید: 320

سقوط سنگین قیمت نفت آمریکا

منبع : صبحانه آنلاین کد خبر: 1285226
روز دوشنبه، پس از این که با بالا گرفتن تنش‌های تجاری بین پکن و واشنگتن، چین تهدید کرد بر واردات نفت آمریکا تعرفه وضع خواهد کرد، قیمت نفت خام این کشور به شدت سقوط کرد.
به گزارش صبحانه،روز دوشنبه، پس از این که با بالا گرفتن تنش‌های تجاری بین پکن و واشنگتن، چین تهدید کرد بر واردات نفت آمریکا تعرفه وضع خواهد کرد، قیمت نفت خام این کشور به شدت سقوط کرد. این درحالیست که شاخص‌های نفتی روز جمعه سقوط سنگین ۳ درصدی را تجربه کرده بودند.

به گزارش رویترز،قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین آمریکا، دابلیوتی‌آی، با سقوط سنگین ۱.۲۲ دلاری یا ۱.۹ درصدی، نسبت به قیمت بسته شده قبلی خود، به ۶۳.۸۴ دلار رسید.

درحالی که تنش‌ها بر سر کسری تجاری آمریکا با اکثر شرکای تجاری این کشور، شامل چین، بالا گرفته است، هفته گذشته، رییس‌جمهور دونالد ترامپ اعلام کرد که تعرفه‌های سنگینی را بر ۵۰ میلیارد دلار از واردات چین به آمریکا وضع خواهد کرد که از ۶ جولای اجرایی می‌شود.

چین هم روز جمعه اعلام کرد با وضع تعرفه بر صادرات آمریکا به چین که شامل نفت خام هم می‌شود، تلافی خواهد کرد.

قیمت شاخص بین‌المللی نفت، برنت، هم ۷۹ سنت یا ۱.۱ درصد سقوط کرد و به بشکه‌ای ۷۲.۶۵ دلار رسید.

قیمت برنت بیشتر نسبت به این واکنش نشان داد که تولیدکنندگان برتر جهان، عربستان سعودی و روسیه، احتمالا تولید خود را افزایش خواهند داد.

اعضای اوپک در ۲۲ ژوئن با هم دیدار می‌کنند تا در مورد سیاست تولید در آینده تصمیم‌گیری کنند.

استفن اینِس، رییس بخش آسیا اقیانوسیه شرکت کارگزاری اوآندا، می‌گوید: اکثر ناظران بازار انتظار دارند که تولید اوپک افزایش پیدا کند اما هنوز اندازه و زمان‌بندی این افزایش تولید، نامشخص است./مهر

loading...
 • سقوط سنگین قیمت نفت آمریکا


  روز دوشنبه، پس از این که با بالا گرفتن تنش‌های تجاری بین پکن و واشنگتن، چین تهدید کرد بر واردات نفت آمریکا تعرفه وضع خواهد کرد، قیمت نفت خام این کشور به شدت سقوط کرد.
 • سقوط سنگین قیمت نفت آمریکا


  قیمت شاخص بین‌المللی نفت برنت، هم ۷۹ سنت یا ۱.۱ درصد سقوط کرد و به بشکه‌ای ۷۲.۶۵ دلار رسید.
 • بالا رفتن ذخایر نفت آمریکا/قیمت نفت سقوط سنگین خود را ادامه داد


  قیمت نفت خام به سقوط سنگین دیروز خود ادامه داد، سقوطی که با افت شدید بازارهای مالی جهان و گزارش افزایش ذخایر نفت آمریکا آغاز شد و قیمت‌ها را به پایین‌ترین سطح ۲ هفته‌ای رساند.
 • سقوط سنگین قیمت نفت


  با بالاگرفتن تنش‌های تجاری بین آمریکا و چین و انتشار اخباری در مورد بازگشایی بندرهای نفتی لیبی در آینده، قیمت بنچ‌مارک جهانی نفت از جمله برنت، بیش از ۵ درصد سقوط کرد.
 • سقوط سنگین ۳ درصدی قیمت نفت


  قبل از دیدار اوپک در هفته آینده، درحالی‌که عربستان سعودی و روسیه، تاکید کردند خود را برای افزایش تولید آماده می‌کنند، قیمت نفت ۳ درصد معادل ۲ دلار در هر بشکه سقوط کرد.
 • سقوط سنگین قیمت نفت ادامه دارد


  قیمت نفت برنت درحالی سقوط کرد که در معاملات دیشب هم با سقوط سنگین ۲.۲ درصدی به کار خود پایان داده بود.
 • سقوط آزاد قیمت نفت سنگین ایران


  کاهش حدود ۸ دلاری قیمت هر بشکه نفت سنگین ایران در کمتر از ۱۰ روز از سقوط آزاد قیمت آن در بازارهای جهانی حکایت دارد.
 • سقوط سنگین قیمت نفت در ساعات اولیه معاملات


  ساعات اولیه معاملات روز دوشنبه، با پیش‌بینی افزایش تولید ۳ تولیدکننده برتر جهان، روسیه، ایالات‌متحده و عربستان سعودی، قیمت نفت آمریکا به پایین‌ترین سطح ۶ هفته‌ای خود سقوط کرد.
 • از «سقوط سنگین سرمایه گذاری چین در آمریکا» تا «معافیت احتمالی دومین خریدار بزرگ نفت ایران از تحریم‌های نفتی»


  این پیمانه تیتر‌هایی همچون پایان هفته قرمز برای بورس تهران، جهش سود بزرگترین بانک آلمان به ۷۰۰ میلیون یورو، کاهش بهای نفت با افزایش موجودی نفت آمریکا، آرامش بازار طلا پس از کاهش ۱۲ دلاری قیمت، گرانی سکه در دومین روز عرضه از سوی بانک مرکزی، انتشار اور
 • قیمت نفت خام آمریکا سقوط کرد


  درپایان معاملات چهارشنبه، با افزایش غیرمنتظره میزان ذخایر نفت آمریکا و نشانه‌هایی از این‌که عربستان سعودی و سایر تولیدکنندگان اوپک به دنبال بالا بردن تولید خود هستند، قیمت نفت افت کرد.
 • قیمت نفت خام آمریکا دو درصد سقوط کرد


  نگرانی از این که عربستان سعودی و روسیه، پس از یک سال کاهش میزان ذخایر انبارهای نفت جهان، تولید خود را افزایش خواهند داد، موجب شد قیمت نفت خام آمریکا ۱.۷ درصد سقوط کند.
 • قیمت نفت خام آمریکا 2 درصد سقوط کرد


  قیمت هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، ۱.۱۵ دلار سقوط کرد و در ۶۶.۷۳ دلار بسته شد.
 • آمریکا قیمت نفت را به سقوط کشاند


  یک کارشناس بازار نفت و انرژی گفت: رشد تولید نفت آمریکا از جمله دلائل سقوط قیمت نفت طی هفته های گذشته در سطح بازارهای جهانی بوده است.
 • احتمال پایین آمدن بیشتر قیمت جهانی طلا/سقوط قیمت ها همسو با سقوط قیمت جهانی طلا


  امروز در چهارمین روز کاری در هفته جاری ، شاهد کاهش قیمت های تسویه در همه سررسیدها در بازار آتی سکه امروز بودیم که مهمترین دلیل آن سقوط قیمت جهانی طلا به کانال1100 دلاری بود و فقط افزایش قیمت دلار در بازار آزاد جلوی کاهش بیشتر قیمت ها را گرفت.امروز ه
 • سقوط قیمت نفت به دنبال تشدید جنگ آمریکا و چین


  بهای معاملات نفت روز پنج شنبه بدنبال تشدید اختلاف تجاری میان چین و آمریکا کاهش پیدا کرد، اما افت سطح ذخایر تجاری آمریکا مانع عقبگرد بیشتر قیمت‌ها شد.بهای معاملات آتی نفت برنت که قیمت پایه بازار جهانی است، ۱۸ سنت یا ۰.۲ درصد نسبت به روز گذشته کاهش یاف
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

تبلیغات

آسیاتک حمایت