آسیاتل

بازدید: 53

رویای آمریکا برای مذاکره مجدد با ایران هرگز تعبیر نخواهد شد

منبع : خبرگزاری بسیج کد خبر: 1285151
یک کارشناس مسائل سیاست خارجی گفت:صحبت ترامپ مبنی بر اجبار جمهوری اسلامی به مذاکره همان صحبت روسای جمهور قبلی است اما این آرزو که جمهوری اسلامی تسلیم خواسته‌های امریکا شود رویایی است که هرگز تعبیر نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری بسیج، حسن عابدینی کارشناس مسائل سیاست خارجی در خصوص ادعای اخیر ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده مبنی براینکه جمهوری اسلامی مجبور به مذاکره مجدد با امریکا خواهد شد گفت: ترامپ رئیس جمهور مغرور امریکا می تواند هر صحبتی را در حوزه بین الملل مطرح کند، اما اینکه این موضوع واقعیت یابد مسئله دیگری است.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی طی ۴۰ سال اخیر نشان داده از حقوق حقه خود عدول نخواهد کرد،گفت: این صحبت ترامپ در حقیقت حرف ۵، ۶ رئیس جمهور پیش از او هم بوده است آن ها نیز همه بلاتفاق تمام هم و غم خود را در کمک کردن به دشمنان این مرز و بوم گماشتند.

عابدینی با اشاره به اقدامات امریکا در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی گفت: آن ها به تروریست ها برای انجام اقدامات ناامن کننده کمک می کردند، هم چنین به رژیم بعث عراق در حمله ناجوانمردانه به ایران و گروه های تجزیه طلب در اوایل انقلاب کمک می کردند هرگزچنین تحریم های فلج کننده و تهدید های معتبر نظامی که علیه ایران انجام می دادند تا کشورمان را وادار به عقب نشینی و تسلیم کنند از یاد و خاطر ملت ایران پاک نخواهد شد.

این کارشناس مسائل سیاست خارجی ادامه داد: اما با وجود تمام این اقدامات هرگز این فشار ها ایران را وادار به عقب نشینی نکرد جمهوری اسلامی طی ۱۵ سال اخیر که موضوع هسته ای را دنبال کرد همواره با فشار غرب تلاش می کرده یک موضوع هسته ای را به یک موضوع سیاسی تبدیل کند مقابله کرده است.

وی یاداور شد: جمهوری اسلامی همواره از حقوق هسته ای خود کوتاه نیامده و اتحادیه اروپا چه در دو سالی که مستقیم باایران مذاکره می کرد و چه زمانی که مذاکرات به کشور های ۱+۵ گسترش یافت از ایران درخواست کرده بود تا در ۴ موضوع با آن ها همکاری کند اول کاهش فعالیت هسته ای کشورمان دوم عقب نشینی دستاورد های هسته ای و سوم برچیدن تمام سایت های هسته ای بود خواست چهارم آن ها نیز این بود ایران تمامی این دستاورد ها را ویران کند.

عابدینی ادامه داد: ما شاهد آن بودیم که در زمان ریاست جمهوری اوباما و در روز های پایانی عمر سیاسی اش در کاخ سفید،وی صراحتا اعلام کرد که اگر می توانستند تمام پیچ و مهره های تاسیسات ایران را باز می کردند و این صحبت ترامپ مبنی بر اجبار جمهوری اسلامی به مذاکره همان صحبت روسای جمهور پیشین امریکا مثل بوش، کلینتون، ریگان و کارتر است بنابراین این آرزو که جمهوری اسلامی تسلیم خواسته های امریکا شود رویایی است که طی ۴۰ سال اخیر در میان دست اندرکاران کاخ سفید وجود داشته و هرگز تعبیر نخواهد شد.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش لحطه به لحظه از عملکرد آزادکاران ایران

گزارش لحطه به لحظه از عملکرد آزادکاران ایران

گزارش

گزارش "قچار" قند را در دل سهام‌دارانش آب کرد/ رشد ۵۴۱ درصدی سودآوری

گزارش لحظه به لحظه از عملکرد آزادکاران ایران/ اکبری حذف شد

گزارش لحظه به لحظه از عملکرد آزادکاران ایران/ اکبری حذف شد

گزارشی ناامیدکننده از

گزارشی ناامیدکننده از "شغدیر" / پتروشیمی غدیر در شش‌ماهه، ۱۹۲ریال سود ساخت

ماموریت مرکز پژوهش‌های مجلس برای تهیه گزارش درباره «الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت»

ماموریت مرکز پژوهش‌های مجلس برای تهیه گزارش درباره «الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت»

ظریف از روند مذاکره با اروپا به نمایندگان مجلس گزارش ارائه کرد

ظریف از روند مذاکره با اروپا به نمایندگان مجلس گزارش ارائه کرد

گزارش ۶ ماهه این شرکت شوینده انتظارات را برآورده نکرد

گزارش ۶ ماهه این شرکت شوینده انتظارات را برآورده نکرد

تبلیغات

آسیاتک حمایت