آسیاتل

بازدید: 29

فایده رابطه زناشویی، چیست؟

منبع : نی نی بان کد خبر: 1279131
پزشکان بر طبق مطالعات علمی از سالیان پیش معتقدند رابطه جنسی زوجین باعث برطرف شدن سردردهای خفیف می شود.
پزشکان بر طبق مطالعات علمی از سالیان پیش معتقدند رابطه جنسی زوجین باعث برطرف شدن سردردهای خفیف می شود . علت این مساله این است که برقراری رابطه جنسی با افزایش میزان هورمون های جنسی در بدن سبب می شود میزان آندومورفین ها ( دسته ای از ترکیبات شیمیایی طبیعی که همانند یک مسکن درد در مغز عمل می کند ) زیاد شود و افزایش این ترکیبات شیمیایی در بدن و مغز سبب بهبود سردردهای میگرنی می شود .

آیا رابطه جنسی بر بهبود سردردهای میگرنی تاثیر دارد ؟
در دانشگاه مانستر آلمان تحقیقات جدیدی روی افراد مبتلا به میگرن شدید و مزمن انجام شده است که تاثیر رابطه جنسی را بر بهبود میگرن های شدید تایید نمی کند . مطالعات نشان می دهد رابطه جنسی هیچ تاثیری روی بهبود سردردهای میگرنی ندارد و در این مطالعه حدود یک سوم بیماران مبتلا به میگرن تایید کرده اند که رابطه جنسی نه تنها سردردهای میگرنی آنها را درمان نمی کند بلکه رابطه جنسی گاهی در اوج سردرد میگرنی می تواند یک عامل مخرب باشد .

دلیل بی تاثیر بودن رابطه جنسی روی بهبود سردردهای میگرنی
هر چند هنوز دلیل قطعی درباره این که چرا رابطه جنسی مانند سردردهای دیگر ، سبب بهبود و تسکین سردردهای مزمن میگرنی نمی شود ، وجود ندارد . البته در اوج سردردهای میگرنی عدم علاقه زوجین به برقراری رابطه جنسی و یا ارجح دانستن خواب به انجام رابطه جنسی بر بی تاثیر بودن رابطه روی بهبود سردردهای میگرنی موثر است . بر طبق این نظریه برقراری رابطه جنسی اجباری سبب می شود فرد مبتلا به سردرد میگرنی نتواند به ارگاسم برسد و در نتیجه آندومورفین مورد نیاز برای بهبود سردرد ترشح نخواهد شد .

در تحقیقی دیگر که روی 800 فرد مبتلا به سردرد میگرنی و 200 فرد مبتلا به سردردهای دوره ای صورت گرفت ، بیش از 60 درصد از این افراد در زمان خارج از سردرد بیان کرده اند که برقراری رابطه جنسی روی بهبود شدت و مدت سردردشان در روزهای بعدی تاثیر زیادی دارد . محققان معتقدند که افراد مبتلا به سردردهای میگرنی در صورتی که در طی رابطه جنسی به اوج لذت جنسی برسند ، در زمان های بعدی سردرد با شدت کمتری را سپری خواهند کرد . شاید دلیل این امر بالا رفتن میزان آندومورفین های طبیعی  در خون شان باشد و این امر سبب می شود که فرد تا چند ساعت بعد از رابطه جنسی از منفعت ضد درد آندومورفین بهره مند باشد و روی بهبود سردرد میگرنی تاثیر بگذارد .

پس اگر شما یا همسرتان به سردردهای شدید میگرنی مبتلا هستید ، در زمان هایی که سردرد ندارید رابطه جنسی خوبی داشته باشید و به اوج لذت جنسی برسید تا بعد از آن سردرد با شدت کمتری را تجربه کنید.loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

تبلیغات

آسیاتک حمایت