آسیاتل

بازدید: 42

سرقت دلار در پوشش مأمور

منبع : سلامت نیوز کد خبر: 1277748
سلامت نیوز: سارق حرفه ای که با همدستی برادرش اقدام به سرقت از اتباع کشورهای خارجی می کرد، دستگیر شد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از شرق ، پرونده ای تحت عنوان سرقت به شیوه غصب عناوین روز 22 اردیبهشت از کلانتری دولت آباد به پایگاه نهم پلیس آگا

سلامت نیوز: سارق حرفه ای که با همدستی برادرش اقدام به سرقت از اتباع کشورهای خارجی می کرد، دستگیر شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شرق ، پرونده ای تحت عنوان «سرقت به شیوه غصب عناوین» روز 22 اردیبهشت از کلانتری دولت آباد به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.

شاکی پرونده عنوان کرده بود سارقان تحت عنوان مأمور یکی از وزارتخانه های دولتی و با استفاده از یک دستگاه خودروی پراید سفیدرنگ اقدام به سرقت مبلغ چهار هزارو 500 دلار از وی کردند.

مال باخته که از اتباع یکی از کشورهای همسایه است، پس از حضور در پلیس آگاهی در اظهارات خود به کارآگاهان توضیح داد: «در منطقه دولت آباد- خیابان قدس در حال تردد بودم که یک خودروی پراید سفیدرنگ با دو سرنشین، درحالی که شیشه های آن دودی بود جلوی من ایستاد؛ یک نفر از ماشین پیاده شد و درحالی که کاملا بر زبان عربی مسلط بود، خودش را به عنوان مأمور یکی از وزاتخانه ها معرفی کرد.

او به این بهانه که پول های همراهم احتمالا جعلی است، از من خواست اسکناس ها را برای بررسی در اختیارش قرار دهم. با توجه به ظاهر این شخص و همچنین خودرو آنها که تجهیزات پلیسی از قبیل چراغ LED و... روی آن نصب شده بود، به آنها اعتماد کردم و بسته دلارهای همراه خود را در اختیار این شخص گذاشتم. این فرد در کمتر از یک دقیقه تمامی پول ها را بررسی کرد و گفت اسکناس ها واقعی است.

سپس بلافاصله سوار ماشین شد و همراه نفر دوم که راننده بود، به سرعت از محل دور شدند. پس از آن با شمارش دقیق پول ها متوجه شدم مبلغ چهار هزارو 500 دلار از من سرقت شده و درواقع این افراد به شیوه کف زنی اقدام به سرقت کردند». کارآگاهان با توجه به شیوه و شگرد سرقت، اطمینان یافتند دزدی از سوی یکی از سارقان حرفه ای از طایفه فیوج انجام شده است.

در ادامه، کارآگاهان با انجام چهره نگاری و بهره گیری از سوابق مجرمان طایفه فیوج، موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار طایفه فیوج به نام «یحیی. ب» (27ساله) شدند که از سال 1385 تاکنون بارها به اتهام ارتکاب جرائم مختلف «مشارکت در سرقت»، «جعل گذرنامه»، «غصب عناوین دولتی»، «کف زنی»، «سرقت چک های بین بانکی» و «خروج غیرمجاز از کشور» دستگیر و روانه زندان شده و حتی یک بار نیز در کشور ترکیه به اتهام سرقت دستگیر شده و مدتی را در زندان سپری کرده بود.


با شناسایی تصویر «یحیی» از سوی مال باخته، کارآگاهان مخفیگاه او را در شهرستان شهریار- منطقه وائین پیدا کردند. سپس با اخذ نیابت قضائی به این شهرستان رفتند و موفق به دستگیری متهم شدند.
«یحیی» در اظهاراتش صراحتا به سرقت های متعدد از اتباع کشورهای خارجی اعتراف کرد و گفت برادرش به نام فرید (30ساله) نیز در سرقت ها همراه او بود. با شناسایی «فرید» به عنوان دومین متهم پرونده، کارآگاهان در تحقیقات تکمیلی اطلاع پیدا کردند فرید به قصد سرقت از کشور خارج شده و قرار بود تا احسان نیز در چند روز آینده به او ملحق شود که قبل از خروج از کشور دستگیر شد.


سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند، رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، درباره این پرونده گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به سرقت های تحت پوشش عناوین دولتی به ویژه سرقت از اتباع سایر کشورها، شناسایی تعدادی از شکات و مال باختگان و به منظور شناسایی دیگر جرائم ارتکابی متهم هماهنگی لازم با بازپرس شعبه چهارم دادسرای عمومی و انقلاب شهرری برای انتشار بدون پوشش تصویر متهم انجام شده است و از مال باختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شده اند، دعوت می شود برای پیگیری شکایات خود به این پایگاه واقع در شهرری- خیابان آستانه مراجعه کنند.


loading...
 • سرقت دلار در پوشش مأمور


  سلامت نیوز: سارق حرفه ای که با همدستی برادرش اقدام به سرقت از اتباع کشورهای خارجی می کرد، دستگیر شد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از شرق ، پرونده ای تحت عنوان سرقت به شیوه غصب عناوین روز 22 اردیبهشت از کلانتری دولت آباد به پایگاه نهم پلیس آگا
 • سرقت طلاهاي همسايه در پوشش مأمور آب


  مرد جوان وقتي متوجه شد كه زن همسايه مقدار زيادي طلا در خانه نگه مي‌دارد با همدستي يكي از دوستانش كه از مجرمان سابقه‌دار بود نقشه سرقت را طراحي و اجرا كرد، اما خيلي زود دو متهم بازداشت شدند.
 • کلاهبرداری در پوشش مأمور اداره برق


  رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ از شناسایی جاعل و کلاهبردار تحت پوشش اداره برق خبر داد و گفت: جعل عناوین دولتی، شیوه و شگردی رایج در کلاهبرداری است.
 • سارقان مأمور نما 4كيلو طلاي مرد اصفهاني را سرقت كردند


  مرد طلافروش اصفهاني كه پس از خريد 4‌كيلو طلا از بازار تهران، طلا‌ها را داخل ساك كهنه‌اي ريخته بود در دام چهار مأمور قلابي گرفتار شد و سرمايه‌اش به سرقت رفت.
 • سرقت مأمور قلابی از پیرزن/متهم را شناسایی کنید


  پلیس آگاهی از شهروندان تهرانی خواست تا مأموران قلابی را شناسایی و مخفیگاه آن ها را اطلاع بدهند.
 • زورگیری از رانندگان جوان تهرانی در پوشش مأمور/ پلیس: مالباختگان مراجعه کنند+ عکس


  سه سارق مأمورنما که با استفاده از دو خودروی پژو 206 و سمند و در پوشش مأمور از ساعت 24 الی 4 بامداد اقدام به زورگیری و سرقت از رانندگان جوان تهرانی می‌کردند، توسط یکی از مالباختگان و کمک مردم زمینگیر شدند.
 • سرقت دو برادر در پوشش دستفروش


 • سرقت خودرو در پوشش آقا معلم


  سارقی که با معرفی خود به عنوان معلم، راننده مینی بوسی را با آب میوه، بیهوش و خودرو او را سرقت کرده بود، دستگیر شد.
 • سرقت مینی بوس در پوشش آقا معلم


  سارق مینی بوس که در پوشش معلم پرورشی با آبمیوه مسموم رانندگان مینی بوس را بیهوش و خودرو انها را سرقت می کرد، سرانجام دستگیر شد.
 • سرقت از منزل در پوشش کابینت ساز


  دو پسرخاله که در پوشش انتشار آگهی به بهانه نصب ویترین و کابینت در منازل و شرکت ها اقدام به سرقت منزل می کردند، دستگیر شدند.
 • سرقت مسلحانه با پوشش زنانه


 • مردی که در پوشش چادر سرقت می‌کرد! +عکس


  رئیس کلانتری ۱۲۲ دربند از دستگیری سارق زن نمایی خبر داد که اقدام به سرقت ۳۸ قطعه سکه در محله زعفرانیه کرده بود.
 • سرقت در پوشش لباس رفتگری


  رئیس کلانتری ۱۵۸ کیانشهر فرماندهی انتظامی تهران بزرگ از دستگیری دو نفر که برای سرقت از پوشش لباس رفتگری و لباس سربازی سوء استفاده می‌کردند، خبرداد.
 • سرقت دختران جوان در پوشش مسافرکشی


 • سرقت بانک صادرات با پوشش زنانه!


  ۲ تن از سارقان با شلیک یک گلوله و با تهدید و ایجاد رعب و وحشت حاضران بانک صادرات و با استفاده از ازدحام مردمی در خارج از بانک توانستند این مقدار پول نقد را به سرقت ببرند.
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

تبلیغات

آسیاتک حمایت