آسیاتل

بازدید: 63

اسباب بازی های مناسب نوزاد، چه فایده ای دارند؟

منبع : نی نی بان کد خبر: 1277397
بعد از گذشت مدت زمانی از تولد، نوزاد سعی میکنه تا جهان اطرافش رو بشناسه.
بعد از گذشت مدت زمانی از تولد، نوزاد سعی میکنه تا جهان اطرافش رو بشناسه. بچه ها این کار رو با بازی و امتحان هر چیزی در محیط پیرامون انجام میدن. پس نه تنها بازی با کودک اهمیت داره بلکه اسباب بازی و نوع وسایلی که در اختیار کودک قرار میدیم از اهمیت بیشتری برخورداره. از دید والدین و بزرگترها، کودک فقط با اسباب بازی سرگرمه و شاید اسباب بازی رو تنها وسیله ای برای ساکت بودن و گریه نکردن بچه میدونیم اما در دایره ی شناخت کودک، کشف و آگاهی از ناشناخته های دنیای جدید با همین اسباب بازیها اتفاق میافته. تنوع وسایل بازی و سرگرمی کودکان تو دنیای ما کم نیست اما امروز سعی میکنم تا چند اسباب بازی مناسب برای نوزادان و کودکان رو بهتون معرفی کنم.

تقویت دید کودک با طرح های سیاه و سفید اسباب بازی
نوزادان و کودکان فوق العاده به رنگ های تند و غلیظ جذب میشن. اسباب بازیهایی با کنتراست و تضاد رنگی سیاه و سفید چون درک بصری آسون تری برای بچه ها دارن توجه رو بیشتر جلب میکنن. با انتخاب عروسک یا هر نوع وسیله مناسب بازی کودک که دارای دو طرح و رنگ سیاه و سفید یا قرمز و سفید باشه، دید کودک تقویت میشه و بچه توانایی تفاوت رنگ و طرح رو  به مرور بدست میاره و دید بصری کودک رو تحریک میکنه.

سرگرمی کودک با اسباب بازی های پر سروصدا
اسباب بازیهایی که در هنگام فشردن یا تکان دادن سروصدا داشته باشن تا مدتها بچه ها رو سرگرم نگه میدارن. واکنش این اسباب بازی ها در اثر فشار یا تکان توسط بچه ها باعث میشه تا کودک از کاری که با دست هاش انجام میده آگاهی پیدا کنه و به درک عمل و عکس العمل میرسه.

توجه نوزادان و کودکان به اسباب بازی آویز و معلق
انواع اسباب بازیهای معلق مثل توپک های آویز یا ریسه های رنگی که بالاسر بچه ها نصب میشن، بُعد متنوعی از دید برای کودکی که به شکل افقی دراز کشیده داره. استفاده از انواع آویزهای موزیکال و رنگی که کنتراست رنگ و موزیک جذاب کودک رو داشته باشه و از طرفی با رعایت مسائل ایمنی آویزون شده باشه، یکی از انواع اسباب بازی های مناسب نوزادان و کودکانه.

وسایل بازی مچی محبوب بچه ها
از اونجایی که نوزادان و کودکان علاقه زیادی به جویدن وسایل دور و اطرافشون مثل انگشت، آستین لباس یا هرچیزی که دم دست باشه دارن، اسباب بازیهای مچی که از مواد بهداشتی و جویدنی نرم و ژله ای درست میشن توجه بچه رو جلب میکنن و کودک از صدایی که حین جویدن این اسباب بازی حس میکنه لذت میبره و سرگرم میشه. از طرفی راه حل خوبی برای ترک مکیدن انگشت کودکان هم به شمار میاد.

اسباب بازی های نرم و سبک، بهترین همبازی نوزاد و کودک
با توجه به اینکه کودک در چه رده ی سنی قرار داره سایز و جنس وسایل بازی اهمیت بیشتری پیدا میکنه. عروسک های سبک و لطیف چیزهای هستن که کودک به راحتی میتونه باهاش بازی کنه، بلندش کنه و لمس لطیفش برای او لذت بخش خواهد بود. در این سنین بهتره از خریدن عروسک های بزرگ که حرکت دادنش برای بچه سخته خودداری کنین.

توپ های دوست داشتنی مناسب کودک
توپ های بازی در سایزهای مختلف، تأثیر خیلی زیادی روی تقویت توانایی چابکی و هماهنگی بین چشم و دست کودک داره. کودک در سنین 3 تا 7 ماهگی یاد میگیره تا توپ رو با دستاش بگیره و بهش چنگ بزنه و هماهنگی کامل بین دست و بازوش برای بلندکردن و پرتاب توپ معمولا از 18 ماهگی تا 3 سالگی اتفاق میافته.

علاقه ی خاص کودکان به اسباب بازی های آویز منگوله ای
انواع اسباب بازی های منگوله ای که هم سبک هستند و هم با کوچکترین حرکت صدا میدن برای کودکان و نوزادان مناسبند. این اسباب بازی آویز رو طوری نصب کنید تا در معرض تماشای کودک باشه و بتونه باهاش بازی کنه. برای دفعات اول چندبار با این اسباب بازی، بازی کنید تا کودک با نحوه ی کار آشنا بشه و سپس اجازه بدین تا خودش این کار رو انجام بده و شاهد لذت بردنش باشین.

خرید کتاب نرم مخصوص کودک برای تشویق به مطالعه
هیچوقت برای اینکه انگیزه ی مطالعه رو در کودک ایجاد کنید زود نیست. کتاب های نرم مناسب رده سنی کودکان از مناسب ترین اسباب بازیهای کودک هستند که دارای تصاویر و نقاشی های جذابند که در عین سرگرمی تمرین مناسبی برای درک زبانیست که با کمک شما یاد میگیره.

آجرهای خونه سازی و تقویت تحلیل ذهنی کودک
وقتی برای اولین بار آجر یا بلوک های خونه سازی رو جلوی بچه ها میذاریم شاید خیلی درک مشخصی از نحوه ی استفاده از اونها نداشته باشن اما در نهایت با کمک و راهنمایی ما روش کار رو پیدا میکنن و خیلی زود در ذهن کودک جرقه ای برای هماهنگی بین دست و چشم و مباحث اولیه ی شناخت رنگ، ریاضیات و فیزیک شکل میگیره.

loading...
 • اسباب بازی های مناسب نوزاد، چه فایده ای دارند؟


  بعد از گذشت مدت زمانی از تولد، نوزاد سعی میکنه تا جهان اطرافش رو بشناسه.
 • تقویت هوش نوزاد، اسباب بازی مناسب


  دخترم نزدیک هشت ماهشه. برای این سن کودک چه بازی هایی انجام دهیم؟
 • اسباب بازی مناسب نوزاد، چند توصیه


  کودک خردسال قادر به استفاده‌ی زیاد از دست‌های خود نیست بنابراین می‌خواهد جهان را از طریق بینایی، شنوایی و...
 • اسباب بازی مناسب نوزاد، نه تا دوازده ماهگی


  کودک در سن 9یا 10 ماهگی می تواند با خزیدن، سینه خیز رفتن، چهار دست و پا یا راه رفتن با کمک گرفتن وسایل خانه خود را به نقاط گوناگون اتاق برساند.
 • اسباب بازی مناسب نوزاد، چی میتونه باشه؟


  در کنار صحبت ها و نوازشهای پدر و مادر، اسباب بازی ها نیز وسایل ضروری و اجتناب ناپذیر برای ورود کودک...
 • اسباب بازی مناسب نوزاد، ماشین یا عروسک؟


  معمولا برای دختربچه‌ها عروسک می‌خرند و برای پسربچه‌ها ماشین‌های چرخ‌دار اسباب‌بازی.
 • اسباب بازی مناسب نوزاد، بهترین‌هایشان کدام است؟


  چه اسباب بازی ای برای نوزاد خوب است و چه اسباب بازی ای برای کودک نوپا؟
 • اسباب بازی برای کودکان، فایده‌اش چیست؟


  «اسباب‌بازی»‌، شاید از نظر بزرگتر‌ها تنها وسیله‌ای برای سرگرمی محسوب شود، اما برای کودکان در اکثر مواقع، تعیین‌کننده شغل‌شان در آینده است که حتی می‌تواند دنیا و آرزوهایشان را نیز بسازد.
 • اسباب بازی‌های مناسب شیرخواران، زیر یکسال ها چطور بازی کنند؟


  شهرزاد: وقتی نوزاد وارد 3 تا 6 ماهگی از رشدش می‌شود كم كم گره مشت‌اش را باز می‌کند و می‌فهمد که دست‌ها و انگشتان‌اش چقدر می‌توانند سرگرم‌کننده باشند، ممکن است انگشتان‌اش را بمکد و حتی برای گرفتن اسباب‌بازی‌هایی که در مشت‌اش می‌گذارید، چنگ بیندازد.
 • بازی با نوزادان، اسباب بازی های مناسب تا سه ماهگی


  بازار اسباب بازی این روز‌ها پر است از اجناس ریز و درشت و رنگارنگی که حتی برای پدرو مادر‌ها وسوسه کننده هستند چه برسه به کوچولو‌ها. با این همه تنوع در رنگ و جنس و مدل به حتم خرید اسباب بازی برای شما سخت خواهد بود.
 • گروه سنی صفر تا یک سال و اسباب بازی های مناسب


  در دنیای اسباب‌بازی‌ها تنوع و گستردگی آن‌قدر زیاد است که بچه‌ها و والدین نمی‌دانند کدام اسباب‌بازی را تهیه کنند. توصیه می‌کنیم اسباب‌بازی را به‌طور هدفمند برای فرزندتان بخرید. اگر قرار باشد از همین حالا بیشتر پولتان را صرف اسباب‌بازی‌های خوشگلی که در
 • اسباب بازی مناسب بچه، می شناسید؟


  در خصوص اسباب بازی، بهتر هست از مجموعه بازی­ های ساختنی و درست کردنی و همچنین از اسباب بازی هایی که کودک...
 • اسباب بازی مناسب هر سن کودک


  سلامت نیوز:نوزاد هنوز توانایی تحرک چندانی ندارند و نمی تواند خودش را از جایی به جایی ببرد.اما با چشم ها و گوش هایش به مکاشفه دنیای اطراف و آدم های پیرامون می پردازد و برای شناخت اطرافش از دست و پا و دهان استفاده می کند.در 8 ماهگی غریبه ها را به خوب
 • اسباب بازیهای مناسب نوزادان،امنیت نوزاد


  در دو ماه نخست چون نوزاد نمی تواند چیزی را در دست بگیرد یا بنشیند، ترجیح می دهد تا بینید و بشنود.
 • اسباب بازی آموزشی، انتخاب مناسب


  راهنمای جدید نی نی بان با عنوان بازیهای آموزشی برای کودکان تصمیم دارد همه نکات لازم هنگام خرید اسباب بازی‌های آموزشی را در هر گروه سنی برای‌‌ شما والدین شرح دهد.
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

تبلیغات

آسیاتک حمایت