آسیاتل

بازدید: 39

روشهای پیشگیری از بارداری، بهترینش کدام است؟

منبع : نی نی بان کد خبر: 1276992
قرص ال دی نباید با مفنامیک اسید همزمان خورده شود. زیرا مقداری جذب آن را مختل می کند اما این که برخی می گویند مصرف همزمان این دو قرص مرگ را برای فرد در پی دارد؛ صحیح نیست.
متخصص زنان و زایمان بهترین روش جلوگیری از بارداری را مصرف قرص دانست زیرا درصد موفقیت این روش جزء بالاترین درصد درمیان سایر روش هاست.

دکتر محمد علم در پاسخ به این که مصرف قرص های ضدبارداری دارای عوارض است یا نه اظهارکرد: به طور کلی استفاده از این قرص ها امکان دارد مقداری اختلالات معده، تهوع و استفراغ را در پی داشته باشد.

جلوگیری از بارداری، بهترین روش کدام است؟

وی تأکید کرد: البته عده ای مسئله عصبی را جزء عوارض آن می دانند در حالی که عصبی بودن ربطی به مسئله قرص های جلوگیری ندارد. اما متأسفانه این امر در جامعه به غلط  جا افتاده است.

متخصص زنان و زایمان توصیه کرد: زنانی که مصرف قرص های جلوگیری را شروع می کنند باید بعد از اتمام قرص 21 عددی 5 روز بعد چه پریود شده بودند یا نشده بودند بسته دوم را آغاز نمایند.

وی ادامه داد: نکته مهم آن که قرص ال دی نباید با مفنامیک اسید همزمان خورده شود. زیرا مقداری جذب آن را مختل می کند اما این که برخی می گویند مصرف همزمان این دو قرص مرگ را برای فرد در پی دارد؛ صحیح نیست.

وی تأکید کرد: نکته مهم دیگر آن که هر 4 تا 5 ماهی که قرص جلوگیری خورده می شود یک ماه وقفه ای انداخته شود تا تخمدان ها کارشان را فراموش نکنند و بعد از یک ماه دوباره مصرف قرص نیز شروع شود.

وی خاطرنشان کرد: نکته دیگر آن که  خانم ها در ماه اولی که خوردن قرص را آغاز می کنند از روش های دیگری هم برای جلوگیری نیز استفاده نمایند تا ماه های بعد که قرص به طور کامل در بدن جایگزین شد، می توانند بدون روش دیگر جلوگیری، خوردن قرص را ادامه دهند.loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشی از روزهای آخر زندگی عزت‌الله انتظامی

گزارشی از روزهای آخر زندگی عزت‌الله انتظامی

جلسه غیرعلنی مجلس برای ارائه گزارشی از وضعیت دفاعی کشور

جلسه غیرعلنی مجلس برای ارائه گزارشی از وضعیت دفاعی کشور

پکن: گزارش پنتاگون در مورد تمرین حمله چین به آمریکا مبتنی بر «حدس و گمان» است و واقعیت ندارد

پکن: گزارش پنتاگون در مورد تمرین حمله چین به آمریکا مبتنی بر «حدس و گمان» است و واقعیت ندارد

تبلیغات

آسیاتک حمایت